Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Liepos 26

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Liepos 26" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Liepos 26 - tai mėnesio Liepos diena, kuri yra žymima skaičiumi 26. Tasai skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Liepos 26 diena dažniausiai būna kartą per metus, Liepos mėnesį. Ji dažniausiai būna po Liepos 25 ir prieš Liepos 27 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1184 metais šią dieną įvyko Erfurto išvietės katastrofa, kurioje šūdų ir myžalų košėje, viską stebint karaliui Henrikui VI, paskendo daugybė vokiečių didikų. Dėl masinio aukščiausių didikų paskendimo sužlugo planuotas vokiečių žygis prieš Lenkiją.
 • 1492 metais Aleksandras buvo karūnuotas LDK didžiuoju kunigaikščiu Vilniuje
 • 1847 metais tokia Liberija pasivadinusi JAV kolonija Afrikoje pasiskelbė nepriklausomybę ir, paėmusi JAV konstituciją sau pačiai, pareiškė besanti laisva šalis - dabar tai seniausiai egzistuojanti valstybė Afrikoje. Kiek anksčiau tą koloniją Afrikoje sukūrė emigrantai iš JAV, buvę juodieji vergai. Tai beje, Liberija savo vėliavą irgi pasiėmė nuo JAV, tik su viena žvaigždute. O dar, vietiniai juodaodžiai, kurie ne iš JAV, tai nebuvo ten labai toleruojami, o buvo išnaudojami kaip antrarūšiai. Gi kita vertus, daugelį metų Liberija buvo kultūringiausia Afrikos valstybė, skleidusi civilizaciją vietiniams laukiniams.
 • 1882 buvo įkurtas Stelalandas, viena iš būrų valstybių, kurios buvo Pietų Afrikoje. Ale neilgai tepragyveno, po metų su kažkuo apsijungė, o dar po poros - išvis dingo.
 • 1887 metais Liudvikas Zamenhofas sukūrė Esperanto kalbą ir jos vadovėlį "Unua Libro" paskelbė. Taip Lietuva pradėjo dar vieną kalbą ir judėjimą pasaulyje. Tai daugelis dabar ir neįtaria, iš kur visa tai kilo...
 • 1891 metais Prancūzija užsigrobė ir aneksavo Taitį, nes kodėl gi ne?
 • 1908 metais JAV sukūrė specialią tarnybą kriminaliniams tyrimams, kuri buvo tokia slapta, kad pradžioje netgi neturėjo pavadinimo. Tarnybos vadovu tapo toksai seklys Stanley Finch, o tik po metų ta tarnyba gavo dar ir pirmą pavadinimą - Tyrimų biuras. Vėliau tarnyba užsiimdinėjo visomis didesnėmis bylomis, susijusiomis su mafija, užsienio šnipais ir taip toliau, o galų gale gavo ir dabartinį pavadinimą - FTB (Federalinis tyrimų biuras, FBI).
 • 1936 metais šią dieną Vokietija ir Italija nutarė įsikišti į Ispanijos pilietinį karą, kad išmestų iš ten visokius SSRS prisiųstus kareivius ir šiaip komunistus, nes hibridinis karas ten jau buvo labai aiškus. Tai vienok galų gale Francisco Franco pavyko tuos komunistus išmest, nors kainavo tai labai daug...
 • 1947 metais įkurta CŽA, viena iš svarbiausių organizacijų pasaulyje, skleidžiančių taiką ten, kur jos kai kurie režimai gal ir nenorėtų.
 • 1953 metais JAV teisėsauga surengė paskutinį didelį sėkmingą reidą prieš mormonus, gaudydami daugpatystės išpažinėjus Šort Kryke, Arizonoje. Policija į reidą pasikvietė apie 100 žurnalistų ir demonstratyvai rodė, kaip sugaudo kelis šimtus vaikų tame kaime, o paskui juos atima iš tėvų ir išveža. Tai paradoksaliai gavosi taip, kad visuomenė pasaulyje tik pasipiktino, kad policija lenda į svetimus gyvenimus, suimdinėja žmones ir vaikus atimdinėja, nes čia ne policijos reikalas, kas su kuo pisasi. Tai jau po to policija tokių reidų daugiau neberengė. Tiesa, praėjus keliems dešimtmečiams tame pačiame kaime vėl pasikartojo reidai, nes paaiškėjo, kad kažkas tvirkino vaikus, bet tai jau buvo kita istorija.
 • 1953 toksai Fidel Castro su savo parankiniais pradėjo Moncada kareivinių šturmą Santiago de Cuba mieste - taip prasidėjo Kubos revoliucija, kuri paskui tiek bėdų pridarė, kad tos bėdos Kuboje iki šiol dar tęsiasi.
 • 1965 metais Maldyvai paskelbė nepriklausomybę
 • 1966 metais Kinija paskelbė, kad pusei metų uždaro visas mokyklas, ir pradines, ir vidurines, ir aukštąsias, nes visi moksleiviai bei studentai turi būti mobilizuoti Kultūrinei revoliucijai.
 • 1974 metais Prancūzija pradėjo branduolinio ginklo bandymus Moruroa atole.
 • 1989 metais buvo nuteistas toksai studentas Robert T. Morris, kuris į ankstyvąjį Internetą, tais laikais sudarytą iš JAV universitetinių kompiuterių tinklų, paleido kirminą - tokį iš kompiuterio į kompiuterį save kopijavusį virusą. Tai tas virusas labai smarkiai ten pridirbo, savaitę laiko adminai kankinosi. Tai užtat šitas studentas Morris tapo pirmu pasaulyje nuteistu kompiuterinių virusų kūrėju.
 • 2009 metais James atkeliavo į Lietuvą.


Dar apie Liepos 26

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Liepos 26: