Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lapkričio 26

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Lapkričio 26" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Lapkričio 26 - tai mėnesio Lapkričio diena, kuri yra žymima skaičiumi 26. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Lapkričio 26 diena dažniausiai būna kartą per metus, Lapkričio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Lapkričio 25 ir prieš Lapkričio 27 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1806 metais šią dieną Vilniuje įvyko pirmas žmogaus skrydis oru - anoksai Jordakis KuparenkaGeneralgubernatūros aikštės pakilo savo sukonstruotu balionu. Balionas buvo padarytas iš gumuoto popieriaus, o kaitinimui buvo naudojamas specialiai sukonstruotas katilas, kuris kaitino garą, kurį ir leido į balioną. Kadangi tą dieną pūtė stiprus vėjas, tai pakilusį balioną greitai nunešė kažkur visai už Antakalnio - tik ten pavyko nusileisti. Kaimiečiai, kurie matė nusileidimą, galvojo, kad gal čia ne žmogus, o koks velnio pamestas pašlemėkas ir patikėjo išradėjo žmogiškumu tik po to, kai šis parodė, kad moka melstis.
 • 1917 metais laikraštis "The Manchester Guardian" paskelbė skandalingą informaciją, kad Didžioji Britanija ir Prancūzija yra sudariusios slaptą sutartį, žinomą, kaip "Sykes-Picot Agreement", kurioje numatė pasidalinti Osmanų imperijos žemes tarpusavyje, neduodamos nieko Rusijai ir Italijai, kurios atseit buvo sąjungininkės. Tai panašiai ir įvyko.
 • 1918 metais laikinas Juodkalnijos parlamentas, sukurtas Serbijos karinių pajėgų, užėmusių šią šalį, nusprendė prijungti Juodkalniją prie Serbijos.
 • 1922 metais tokie Howard Carter ir Lord Carnarvon įlindo į faraono Tutanchamono kapą, ramiai stovėjusį 3000 metų. Paskui vienas iš jų greitai apsirgo ir numirė, tai atsirado kalbos apie Tutanchamono prakeikimą.
 • Tais pačiais metais šią dieną plačiai publikai buvo išleistas pirmas spalvotas filmas, tuomet dar begarsis kinas "The Toll of the Sea", nufilmuotas dvispalve Technicolor juosta. Spalvotumas čia buvo tik dvispalvis - buvo naudojama žalia ir raudona spalvos, o ne visa RGB, nes juostų kūrėjai pastebėjo, kad mėlyna, žydra ar violetinė spalvos pasitaiko retai, tuo tarpu dažniausios - tai žalia, ruda, geltona, oranžinė ir raudona, o šias spalvas galima atkurti, naudojant vien įvairiai maišomas žalią ir raudoną spalvas. Taigi pirmi spalvoti filmai buvo tokie ne visai spalvoti, o greičiau daltonizmu pasižymintys.
 • 1924 metais Mongolijoje valdžią užgrobė komunistai. Taip ši valstybė tapo antrąja komunistine valstybe, aišku, jei neskaitysim visokių sovietinių respublikų.
 • 1939 metais įvyko Mainilos incidentas, kai SSRS pati savo pajėgomis apšaudė savo pasienio postą ir nužudė keletą pasieniečių. Šitas incidentas buvo surengtas kaip tyčinė provokacija, kad atsirastų pretekstas karui prieš Suomiją. Taip išties ir gavosi - SSRS pradėjo Žiemos karą.
 • 1941 metais Japonijos laivyno grupė vadovaujama admirolo, besivadinančio keistu vardu - Chūichi Nagumo, išplaukė į reidą prieš Perl Harborą.
 • 1942 metais Niujorke įvyko meninio filmo "Casablanca" premjera. Filme vaidino Humphrey Bogart ir Ingrid Bergman, o pats filmas tapo viena iš kelių ryškiausių visų laikų kinematografijos dramų, vienu iš geriausių visų laikų filmų, kokie tik buvo pastatyti.
 • 1965 metais Prancūzija paleido pirmą savo kosminį palydovą, pavadintą "Asterix". Taip Prancūzija tapo trečia pasaulyje valstybe, savarankiškai pasiekusia kosmosą.
 • 1970 metais įvyko pats stipriausias lietus, koksai tik žinomas visoje žmonijos istorijoje - Basse-Terre mieste, Gvadelupės salose, kurios yra Prancūzijai priklausančios salos kažkur ten Karibuose, per vieną minutę prilijo 38 milimetrai lietaus. Kad įsivaizduot, tai yra 3,8 kibiro (po 10l) vandens, išpilto į 1 kvadratinio metro plotą. Per vieną minutę.
 • 1976 metais Microsoft kompanija užsiregistravo, kaip tokia. Štai tokia vat oficiali šios firmos pradžia.
 • 1976 tokia nelabai plačiai žinoma grupė Sex Pistols išleido pirmą savo singlą - "Anarchy in the U.K.". Tai buvo grupės debiutas, kuris nunešė stogus visiems, o Punk labai greitai tapo visą pasaulio muziką smarkiai pakeitusiu stiliumi. Sunku sugalvoti kitą grupę ir kitą dainą, kuri būtų taip staigiai, smarkiai ir griaunančiai nuskambėjusi.
 • 2003 metais paskutinį savo skrydį įvykdė legendinis Concorde - vienintelis sėkmingas keleivinis viršgarsinis lėktuvas per visą žmonijos istoriją. Šis lėktuvas skraidė maždaug dvigubai greičiau, nei įprasti reaktyviniai keleiviniai lėktuvai, o esmine jo atsisakymo priežastimi tapo anuo metu išplitę videotelefonai, kuriuos pradėjo naudoti buvę Concorde keleiviai. Pasividinti pasidarė daug paprasčiau, greičiau ir patogiau, nei skraidyti per Atlantą.
 • 2009 metais portalas "15min.lt" 12 val. nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kieme (Gedimino pr. 51, Vilnius) surengė akciją "Smurtui prieš gyvūnus - Ne!".
 • 2019 metais šią dieną Artūras Paulauskas, Remigijus Žemaitaitis ir Artūras Zuokas Lietuvai paskelbė apie tai, kad kuria politinį morgą.
 • 2021 metais iš įvairių COVID-19 versijų buvo išskirtas itin greitai plintantis viruso variantas, pavadintas Xi (eilės tvarka paskirta graikiška raide). Kadangi staigiai prasidėjo protestai ir spaudimas iš Kinijos, kad PSO nedrįstų vadinti viruso didžiojo Kinijos komunistų partijos vado Xi Jinping vardu, tai PSO išsigando ir pervadino virusą į Omicron.


Dar apie Lapkričio 26

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Lapkričio 26: