Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Spalio 26

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Spalio 26" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Spalio 26 - tai mėnesio Spalio diena, kuri yra žymima skaičiumi 26. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Spalio 26 diena dažniausiai būna kartą per metus, Spalio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Spalio 25 ir prieš Spalio 27 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1775 metais šią dieną Jungtinės Karalystės karalius Georgas III stojo prieš parlamentą, paskelbė, kad Amerikos kolonijos sukilo ir kad reikia pasiųsti tenai kariuomenę, kad visus sukilėlius išdaužyt
 • 1861 metais anoksai Vokietijos išradėjas Johann Philipp Reis pademonstravo daiktą, kurį pats ir pavadino telefonu. Ale kažkaip to telefono nieks nepriėmė ir greitai užmiršo, tai paskui 1876 toksai Alexander Graham Bell telefoną iš Vokietijos į JAV atvežtą telefoną pamatė, o tada išrado dar kartą.
 • 1905 metais šią dieną Švedija susitaikė su faktu, kad Norvegija pasidarė nepriklausoma ir viskas
 • 1917 metais baiginėjosi Kapareto mūšis. Kone milijoną karių ir 6000 pabuklų turinčius, gerai įsitvirtinusius Italijos karius išdaužė Austrija ir Vokietija, viso puolime turėję gal 300 tūkstančių karių. Kadangi vokiečiai panaudojo cheminį ginklą, italai bėgo, palikdami pabūklus, o paskui pasidavinėjo austrams ir vokiečiams. Ketvirtis milijono italų buvo paimti į nelaisvę.
 • 1938 tokia amerikonų firma DuPont išrado nailoną, o tada visą pasaulio rinką užvertė nailoninėmis moteriškomis kojinėmis
 • 1955 metais Austrija paskelbė nuolatinį neutralitetą, bet tokį keistą, nes išties tai viską jai nustatė susitarę SSRS, JAV ir Didžioji Britanija, kurios atjungė Austriją nuo Vokietijos ir pavertė tiesiog buferine zona. Tai ir paskui taip viskas ir pasiliko, kad Austrija liko maža nacistinių šūdų šalimi.
 • 1962 metais Nikita Chruščiovas sutiko atšaukti branduolines raketas iš Kubos - taip ėmė rimti Karibų krizė
 • 1976 metais SSRS visose maitinimo įstaigose ketvirtadienį įvedė žuvies dieną, nes taip sugalvojo sutaupyti mėsos, kurios nebuvo.
 • 1977 metais Somalyje aptiktas paskutinis raupų atvejis - kažkoks Ali Maow Maalin buvo sučiuptas ir pagydytas. Ši diena paskui buvo paskelbta pasauline raupų išnaikinimo diena, o išnaikino raupus dėl vakcinų, kurias dar prieš porą šimtmečių išrado kažkos Mažosios Lietuvos gydytojas, pastebėjęs, kad karvių melžėjos raupais neužsikrečia.
 • 1978 metais PSO paskelbė, kad raupų virusas gamtoje jau sunaikintas. Nežinojo jie apie sovietų bandymus palei Aralo jūrą...
 • 1990 metais rublis buvo paleistas ir Michailas Gorbačiovas leido lasivai prekiauti doleriais, tai per vieną dieną paaiškėjo, kad rublio kursas gavosi maždaug 100 kartų žemesnis, nei oficialus. Oficialiai už rublį buvo mokama po 1,2 dolerio (teoriškai, nes niekas nepardavinėjo taip dolerių, o tik valdžia dolerius už tokią kainą supirkinėjo), o rinkos kaina pasirodė, kad yra apie 80 rublių už dolerį.
 • 1991 nuo realybės atšokusi Turkmėnija surengė referendumą dėl atsiskyrimo nuo SSRS, kuri tuo metu jau neegzistavo
 • 2002 metais įvyko Nord-Ost šturmas, kurio metu Rusijos milicija ir FSB nunuodijo daugiau kaip 100 įkaitų.
 • 2012 metais Microsoft išleido Windows 8


Dar apie Spalio 26

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Spalio 26: