Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausio 26

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausio 26" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausio 26 - tai mėnesio Sausio diena, kuri yra žymima skaičiumi 26. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Sausio 26 diena dažniausiai būna kartą per metus, Sausio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Sausio 25 ir prieš Sausio 27 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1564 metais Mikalojus Radvila Rudasis su 6 tūkstančiais karių išdaužė 30 tūkstančių Rusijos kariuomenę, tiesiog visiškai išmušė. Tai čia kai dabar kas nors aiškina, kad nu ką ten pasipriešinsi, tai labai geras pavyzdys.
 • 1797 metais Austrija, Prūsija ir Rusija pasirašė paskutinę Abiejų tautų respublikos padalijimo sutartį, pagal kurią pasidalino ir sostines - Rusijai teko Vilnius, Prūsijai - Varšuva, o Austrijai - Krokuva. Tai dabar čia norim pastebėti, kad Prūsija jau neegzistuoja, Austrija pavirto į šūdų valstybę, o Rusijai irgi laikas jau kaip nors nustoti egzistuoti.
 • 1827 metais Peru paskelbė nepriklausomybę nuo Kolumbijos
 • 1905 metais Pietų Afrikoje buvo atrastas 3106 karatų (gerokai virš pusės kilogramo) didumo deimantas, pavadintas Kulinanu (Cullinan). Vėliau jis buvo parduotas, suskaldytas gabalais ir paverstas didžiausiais pasaulio briliantais.
 • 1924 metais kažkoks SSRS įvykęs komunistų suvažiavimas nutarė pervadinti Sankt Peterburgą į Leningradą, o negana to, Lenino lavoną patalpinti į Lenino mauzoliejų. Taip sovietai pradėjo lavonų kultą, kuris Rusijoje tęsiasi iki šiol.
 • 1926 metais pirmas lietuvis atliko šuolį parašiutu - tai buvo toksai kapitonas Vladas Morkus, o šoko jis ten Kaune.
 • 1926 metais toksai John Logie Baird Londone pademonstravo pirmą televizijos transliaciją radijo bangomis, sukeldamas realią sensaciją. Iki tol išradėjas jau bandė rodyti savo TV transliacijos išradimą kitiems žurnalistams, bet tie atsisakydavo net išklausyti, galvodami, kad jis yra beprotis.
 • 1934 metais Lenkija ir Vokietija pasirašė tarpusavio nepuolimo sutartį. Vos po kelerių metų III Reichas, t.y., ta pati Vokietija, puolė Lenkiją, taip parodydami, ko vertos sutartys su fašistais. Taigi, vertos tos sutartys lygiai tiek pat, kiek ir sutartys su komunistais.
 • 1939 metais Francisco Franco užėmė Ispanijos sostinę Barseloną, taip galų gale laimėdamas Ispanijos pilietinį karą, kurį ten sukėlė visokie komunistai. Gaila, bet Francisco Franco irgi buvo tik ribotai už anuos geresnis, todėl iki šiol daugelis džiaugiasi, kad Francisco Franco vis dar miręs.
 • 1939 metais anoksai Niels Bohr paskelbė, kad atrado urano skilimo reakciją. Paskui tos reakcijos dėka žmonija prikūrė ir prigamino daug atominių bombų ir kažkiek atominių elektrinių.
 • 1983 metais buvo išleista viena iš pirmų sėkmingų elektroninių lentelių programų - Lotus 1-2-3, kuri staigiai iškirto pirmą ir pačią populiariausią lentelių programą - VisiCalc. Pastarosios kūrėjai nesitikėjo iš nieko didelės konkurencijos, tad gerokai atsiliko, o kai atsirado Lotus 1-2-3, greitai sužlugo.
 • 1998 metais toksai JAV prezidentas Bill Clinton viešai visiems per TV paskelbė, kad neturėjo jokių lytinių santykių su Monica Lewinsky. Kiek paskui paaiškėjo, kad JAV prezidentas kažkaip labai įdomiai siaurai tuos lytinius santykius interpretavo.


Dar apie Sausio 26

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 26: