Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Omikron

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Omicron)
Jump to navigation Jump to search

Omikron arba Omicron - tai tokia graikų abėcėlės raidė, kuri eina po raidės Xi. Gal mūsuose šita raidė ir nebūtų žinoma, bet po to, kai atėjo koronavirusas ir jo štamai buvo pradėti žymėti graikų abėcėlės raidėmis, tai ir šita raidė buvo panaudota.

Omikron buvo pavadintas pats greičiausiai plintantis koronaviruso štamas, atrastas 2021 metais, kuris plinta apie 10 kartų greičiau, nei delta, kuri, savo ruožtu, plinta 5 kartus greičiau, nei alfa.

Išties Omicron virusas turėjo vadintis Ksi arba Xi raide, tačiau PSO, bijodama baisios reakcijos iš Kinijos, pervadino Xi štamą į Omicron, mat Kinijos liaudies respublikos vadas vardu Xi Jinping, o sutrumpintai - tiesiog Xi. Taigi, jei virusas būtų pavadintas Xi, tai matomai Kinija dėl to pasiustų, nors ir taip jau tas virusas yra ne kas kita, kaip kiniškas virusas.

Trumpai tariant, gavosi ne Xi (Ksi) virusas, o Omicron (Omikron) virusas. Tai dabar visi tik meldžiasi, kad nors būdamas 10 kartų labiau plintančiu, anas būtų ir 10 kartų mažiau mirtinu, nes kitaip bus šakės.