Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Liepos 25

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Liepos 25" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Liepos 25 - tai mėnesio Liepos diena, kuri yra žymima skaičiumi 25. Tasai skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Liepos 25 diena dažniausiai būna kartą per metus, Liepos mėnesį. Ji dažniausiai būna po Liepos 24 ir prieš Liepos 26 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1814 metais šią dieną toksai George Stephenson kažkur Anglijoje išbandė garvežį. Tai šitas transportas paskui taip pakeitė viską visame pasaulyje, kad dabar pagal tai ir istorija matuojama - ikiindustrinė (iki geležinkelių išplitimo) ir industrinė (kur jau geležinkeliai išplito).
 • 1837 metais Londone tokie William Cooke ir Charles Wheatstone pademonstravo pirmo pasaulyje komerciškai sėkmingo telegrafo veikimą, tiesa, anais laikais dar be Morzės abėcėlės, o su kažkokiomis keistomis rašančių adatų kombinacijomis.
 • 1895 metais šią dieną susituokė tokia porelė moksliukų - anoksai Pierre Curie ir Maria Salomea Skłodowska, dabartiniais laikais labiau žinoma, kaip Maria Skłodowska-Curie. Tai gal tas jos vyras nebuvo labai žinomas, bet jau žmonelė tai tapo ta, kuri sukūrė branduolinę fiziką, tai jos dėka paskui visokie jos mokiniai kūrė atomines bombas ir atomines elektrines. Tai dar šita diena dėl tų vestuvių vadinama atominio sekso diena.
 • 1897 metais toksai Jack London išvyko į Aliaską aukso ieškot. Gal to aukso nelabai ten rado, bet apie aukso karštligę parašė nemažai apsakymų, tai gavo už tai populiarumą beigi pinigų.
 • 1898 metais šią dieną JAV išsilaipino Puerto Rike, nes nutarė, kad reikia jį užsigrobti iš Ispanijos. Nes kodėl gi ne?
 • 1925 buvo įsteigta didžiausia pasaulyje fake news agentūra TASS, paskui daugybę metų visiems protą knisusi. Dabar, tiesa, šita agentųra pridususi, o vietoje jos yra RIA Novosti bei kitokie dezinformacijos kanalai.
 • 1943 metais toksai Benitas Musolinis buvo nuverstas ir išmestas iš valdžios, o tada ir suimtas. Tą padarė gana behėgis Italijos karalius Viktoras Emanuelis III. Tiesa, dar Musolinis bandė kovoti ir slapstytis, bet paskui jį visvien pagavo ir užmušė. O tas karalius paskui irgi nebe karaliumi pasidarė, o dar paskui ir visa Italija pasidarė nebe karalyste.
 • 1946 metais JAV surengė antrą branduolinio ginklo bandymą Bikinio atole, taip sukeldami naują susidomėjimo bangą bikiniais. Pirmoji susidomėjimo banga buvo greitai po pirmojo Bikini testo, vykusio Liepos 1 dieną.
 • 1961 metais, kol SSRS spaudė Vakarus ir blokavo Vakarų Berlyną, ruošdamiesi pulti, toksai JAV prezidentas John Kennedy pareiškė, kad bet koks Vakarų Berlyno puolimas bus priimtas kaip NATO puolimas ir tada jau maža nepasirodys. Tai sovietai tada ir apsiramino.
 • 1965 metais toksai Bobas Dylanas (nelabai įdomus popso atlikėjas) ėmė koncerte groti elektrine gitara, tai už tai jį nušvilpė publika, tačiau visas pasaulis suprato, kad jeigu jau net Bobas Dylanas su elektrine gitara groja, tai reiškia, kad visa muzika jau elektrinėmis gitaromis ir gros. Taip nuo visokio bliuzo ir atsiskyrė Rock, o paskui Hard Rock, o galų gale - ir Heavy Metal.
 • 1976 metais JAV aparatas Viking nufotografavo garsiausią Marso nuotrauką, kur matomas veidas - tai Marso veidas, kuris aiškiai rodo, kad ten anksčiau gyveno žmonija, kuri susibombardavo save atominėmis bombomis, o paskui pabėgo į Žemę, kad ir čia susibombarduotų.
 • 1978 metais tokiame Anglijos mieste Oldham gimė pirmas pasaulyje žmogus, pradėtas iš dirbtinio kiaušialastės apvaisinimo mėgintuvėlyje (ekstrakorporalinis apvaisinimas). Gimusioji buvo tokia Louise Joy Brown, vėliau buvusi tiesiog aukle, ištekėjusi už kokio tai naktinio klubo apsauginio ir visai gerai gyvenanti.
 • 1980 metais AC/DC išleido pirmą albumą po Bon Scott mirties - "Back in Black". Albumas buvo skirtas Bon Scott mirties paminėjimui, bet užtat ilgainiui tapo vienu iš trijų labiausiai parduodamų pasaulyje visų laikų albumų. Žmonija dar nėra mačiusi, kad pagrabinė muzika gautų tokį populiarumą.
 • 1983 metais Metallica debiutavo su savo albumu "Kill 'Em All", tai nuo to laiko skaitosi, kad prasidėjo thrash metal era, tik kad tas albumas iš kažkokių remeikų ir kitokio kopypeisto buvo padarytas...
 • 2009 metais visi Kėdainiai tūsinosi Ledų šventėje.
 • 2010 metais WikiLeaks paskelbė krūvą slapta pavogtų JAV dokumentų apie karą Afganistane, tai visi labai tikėjosi skandalų, bet nieko blogo neapaaiškėjo.


Dar apie Liepos 25

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Liepos 25: