Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Balandžio 25

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Balandžio 25" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Balandžio 25 - tai mėnesio Balandžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 25. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Balandžio 25 diena dažniausiai būna kartą per metus, Balandžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Balandžio 24 ir prieš Balandžio 26 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1719 metais išleista Daniel Defoe knyga, tapusi viena iš populiariausių knygų žmonijos istorijoje ever - Robinzonas Kruzas
 • 1792 metais toksai pakelės plėšikas Nicolas J. Pelletier tapo pirmu asmeniu pasaulyje, kuriam buvo nukirsta galva, naudojant giljotiną - tokį naują kažkokio gydytojo, pavarde Joseph-Ignace Guillotin. Vėliau giljotina tapo Teroro valdžios simboliu.
 • 1859 metais Jungtinės Karalystės inžinieriai pradėjo Sueco kanalo statybą. Šitas kanalas tapo vienu iš svarbiausių jūros kelių pasaulyje, maždaug dvigubai pagreitinęs susisiekimą tarp Europos ir Indijos, Pietryčių Azijos, Kinijos ir panašių tolimų šalių.
 • 1898 metais JAV Kongresas paskelbė, kad JAV kariauja su Ispanija jau ne pirmą dieną, o nuo pat balandžio 21, kai JAV karinis jūrų laivynas užblokavo Kubą, kuri tuo metu buvo tiesiog Ispanijos kolonija.
 • 1931 metais toksai Ferdinand Porsche įkūrė automobilių gamybos kompaniją Porsche, kuri vėliau pagarsėjo daugybės sėkmingiausių mašinų sukūrimu
 • 1945 metais šią dieną III Reichas buvo faktiškai padalintas į dvi dalis, nes SSRS ir JAV kariuomenės pasiekė viena kitą prie Elbės upės, Torgau ir Strehla miestuose (būsimos Rytų Vokietijos viduryje). Vokietijos kariuomenė skilo į dvi dalis, galutinai sutriko nacių kariuomenės tiekimas ir manevravimo galimybės, o dar po poros savaičių III Reichas kapituliavo.
 • 1945 metais Šiaurinė Italija sukilo prieš nacius ir vokiečių dirbtinai sukurtą pseudo valstybę, kuri vadinosi Italijos Socialinė Respublika.
 • 1945 metais šią dieną prasidėjo steigiamoji Jungtinių Tautų konferencija San Franciske.
 • 1945 metais paskutiniai nacių kariai pasitraukė iš Suomijos. Šią dieną buvo sustabdyti ir SSRS kariniai veiksmai prieš Suomiją.
 • 1953 metais tokie mokslininkai Francis Crick ir James Watson paskelbė straipsnį apie DNR, kuriame aprašė dvigubą DNR spiralę. Šis straipsnis laikomas tuo, nuo kurio prasidėjo šiuolaikinės biotechnologijos, leidžiančios manipuliuoti genais ir kurti visokius GMO.
 • 1954 metais tokia Bell Laboratories firma pasauliui pademonstravo pirmą realiai veikiančią saulės pateriją.
 • 1956 metais SSRS liberalizavo darbo sąlygas: buvo panaikinta baudžiamoji atsakomybė (t.y., kalėjimas) už neatėjimą į darbą (t.y., už paprastą pravaikštą). Taigi, čia verta prisiminti pasakojimus apie tai, kaip visi turėjo darbą.
 • 1960 metais metais JAV povandeninis laivas USS Triton pirmą kartą žmonijos istorijoje apiplaukė Žemę, būdamas po vandeniu ir neišnirdamas. Tam reikėjo ne tik branduolinio variklio, bet ir sudėtingos navigacinės sistemos, leidžiančios orientuotis ir nustatyti vietą, plaukiant po vandeniu, kur nėra jokių aplinkos orientyrų.
 • 1961 metais toksai JAV inžinierius ir mokslininkas Robert Noyce gavo patentą mikroschemoms. Šis vyrukas jau buvo vienu iš įkūrėjų tokioje garsioje anų laikų firmoje - Fairchild Semiconductor, o vėliau tapo vienu iš dviejų Intel įkūrėjų.
 • 1974 metais Portugalijoje įvyko gvazdikų revoliucija, buvo nuversta to meto diktatūra, o valdžia pasidarė demokratinė. Revoliucija pavadinimą gavo nuo to, kad visokie hipiai revoliuciją pradėjo Lisabonos gėlių turguje, o ten kaip tik buvo gėlių sezonas. O prie revoliucijos prisijungę, kišo sau į atlapus gvazdikus, į automatų vamzdžius irgi, ir taip toliau, tad gvazdikai momentaliai tapo revoliucijos simboliu. Revoliucija, beje, pasižymėjo dainomis, kurios tapo ir signalu pradžiai, ir signalu apie valdžios nuvertimą. Valdžiai nuversti užteko 6 valandų demonstracijos su dainomis ir gvazdikais.
 • 1983 metais SSRS surengė vieną iš ryškiausių propagandos akcijų, kurios metu Jurijus Andropovas, tuometis gensekas, pasikvietė į Maskvą moksleivę Samantha SmithJAV, kuri kalbėjo, kad branduolinis susinaikinimas labai baisus ir branduoliniai ginklai labai blogi, todėl reikia nusiginkluoti. Ši akcija turėjo parodyti JAV publikai, kad tenai net vaikai yra prieš JAV, o tuo tarpu SSRS yra gera ir palaiko branduolinį nusiginklavimą.
 • 1998 metais savo steigiamąjį suvažiavimą surengė nauja perspektyvi partija - Naujoji Sąjunga, kitaip žinoma, kaip Socialliberalai.
 • 2001 metais JAV prezidentas George W.Bush paskelbė, kad jei Komunistinė Kinija puls Taivaną, tai susilauks tiesioginio karinio atsako iš JAV.
 • 2009 metais Vilniuje susirinko 800 skautų iš visos Lietuvos. Jie dalyvavo Pavasario šventėje - tradiciniame, jau 15 metų iš eilės vykusiame Lietuvos skautijos renginyje, skirtame skautų globėjo Šv. Jurgio garbei.


Dar apie Balandžio 25

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Balandžio 25: