Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Galva

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Galva - tai tokia žmogaus kūno galūnė, kurioje randasi smegenys. Nors kartais sako, kad ir nesiranda. Dar galvoje būna burna, akys, liežuvis, ausys, o neretai nuo jos auga įvairūs kiekiai plaukų. Galva yra grubiai apytiksliai apvalainos formos, tačiau turi atsikišimų, kaip kad nosis ir tam tikrų skylių, kaip kad burna, ausys ir akys. Dalis žmonių galvą naudoja mąstymui, tačiau dažniau galva naudojama valgymui ar kokiai kitai fiziologinei veiklai.

Dažna moteris, ypač kokia nors supermama, nori savo galvą pagražinti, tai prisiperka didžiulius kiekius kosmetikos, kaip andai lūpų dažai, pudra, kremas, dirbtinės blakstienos ir kitokia furnitūra beigi buitinė chemija, o paskui visu šituo savo galvas apklijuoja, ištepa ir šitaip pagražėja.

O daugelis žino, kad galva ir kitiems dalykams skirta - štai legendinis Kietagalvis įrodo, kad galva labiausiai tinkama daužyti plytoms.

Dar atskirai visokioje elektronikoje galva arba galvutė reiškia kokį nors įtaisą signalo nuskaitymui ar įrašymui, ar siuntmui, ar gavimui. Tai pvz., kokia nors magnetofono galva ar videko galva, ar ar satelito galva. Teoriškai visokie elektronščikai turėtų sakyti "galvutė", nes taip oficialiai vadinasi, bet kad kaip tai sako "galva" ir viskas.


Galvos sudėtis

Galva susideda iš daugelio dalių. Čia išvardintos esminės galvos sudedamosios dalys: