Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rugsėjo 25

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Rugsėjo 25" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Rugsėjo 25 - tai mėnesio Rugsėjo diena, kuri yra žymima skaičiumi 25. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Rugsėjo 25 diena dažniausiai būna kartą per metus, Rugsėjo mėnesį. Ji dažniausiai būna po Rugsėjo 24 ir prieš Rugsėjo 26 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1513 metais toksai ispanų keliautojas Vasco Núñez de Balboa, perėjęs per siaurą žemės ruožą į kitą Amerikos pusę, atrado labai ramų vandenyną, kurį taip ir pavadino. Štai nuo tada Ramusis vandenynas šitaip ir vadinamas. Išties atradėjui pasitaikė viena iš retų dienų, kai tas vandenynas buvo ramus. Realiai gi - tai yra pats neramiausias ir audringiausias pasaulio vandenynas iš visų. Beje, tame pačiame vandenyne paskendo ir Lietuvos laivas Linkuva, kuris yra didžiausias kada nors paskendęs Lietuvos laivas.
 • 1906 metais toksai ispanas Leonardo Torres y Quevedo pasauliui pademonstravo pirmą žmonijos istorijoje droną - nuotoliniu būdu valdomą transporto aparatą, pavadintą "Telekino". Tiesa, tai buvo ne skraidantis aparatas, o motorinė valtis, kurią per radijo bangas jis valdė nuo kranto.
 • 1919 metais Paryžiaus taikos konferencija pripažino, kad Špicbergenas arba Svalbardas priklauso Norvegijai, kad ir su kažkokiomis išlygomis apie anglies kasybą. Vėliau daugelį metų tiesiogiai ir netiesiogiai tą salų priklausomybę bandė pažeidinėti SSRS, o paskui Rusija, pvz., neteisėtai ir slapčia išlaipindama Špicbergeno salose savo jūrų pėstininkus.
 • 1926 metais toksai Henris Fordas įvedė 8 darbo valandų 5 darbo dienų per savaitę darbo tvarką. Greitai tokia tvarka tapo įprasta visam Vakarų pasauliui, o po kelių dešimtmečių - netgi ir SSRS. Išties čia daugiausiai lėmė paties Hendrio Fordo pragmatiškumas: efektyviai suvaldyti ilgesnes ar trumpesnes, nei 8 valandos pamainas per parą beveik neįmanoma, nes paroje yra 24 valandos. Taigi, 9 valandų darbo diena ištisą parą dirbančioje gamykloje kelia daugiau problemų, nei duoda naudos. O tuo tarpu dvidienių savaitgalių išvengti irgi jau nepavyko, nes tais laikais šeštadienis jau visur darėsi nedarbo diena.
 • 1926 metais pasirašyta jau trečioji tarptautinė konvencija, uždraudžianti vergų prekybą ir vergovę. Poros prieš tai buvusių panašių konvencijų draudimai buvo išplėsti, nes Jungtinė Karalystė aptiko, kad labai daug užmaskuotų vergovės atvejų ir vergų prekybos vyksta Arabijos valstybėse.
 • 1939 metais pergalingoje fašistinėje ekonomikoje, kurią esą sutvarkė naciai bendrai ir Adolfas Hitleris konkrečiai, buvo įvesti ribojimai duonos beigi miltų pardavimui, nes ta pergalinga ekonomika prie nacių štai taip vat pasiekė naujas gerbūvio aukštumas.
 • 1962 metais Fidelis Kastras paskelbė, kad Kuba taikiai bendradarbiaus su Sovietų Sąjunga ir įkurs taikią žvejybos bazę taikiems žvejybiniams sovietų laivams. Aišku, visi suprato, kokie ten taikūs laivai bus ir kokia ten bus taiki karinė bazė.
 • 1972 metais per referendumą Norvegija atsisakė stoti į Europos Sąjungą, kuri tuo metu dar buvo tik šiaip Europos ekonominė bendrija - 54% norvegų pabalsavo prieš stojimą.
 • 1974 metais JAV žurnalas "Science" paskelbė pirmus tyrimus, rodančius, kad freonai iš visokių aerozolinių balionėlių ardo Žemės ozono sluoksnį. Vėliau daugelis reguliavimų apribojo freonų naudojimą, tad ozono sluoksnis ilgainiui ėmė atsistatinėti - tai vienas iš gerų pavyzdžių, kaip ekologiniai reguliavimai leido išvengti didelių bėdų ar tas bėdas sutvarkė.
 • 1975 metais Sealandas priėmė savo pirmąją konstituciją.
 • 1980 metais šią dieną nuo apsinuodijimo mirė Led Zeppelin būgininkas John Bonham. Jis mirė po to, kai kažkiek pagėrė degtinės, o paskui keistai nulūžo ir ryte nebeatsikėlė. Autopsija parodė, kad įvyko apsinuodijimas kombinacija iš neuroleptikų ir antidepresantų, kurių jam kažkoks psichiatras šviežiai dėl kažko prirašė ir to paties alkoholio poveikio. Psichotropiniai vaistai kraštutinai sustiprina alkoholio poveikį, o pastarasis, savo ruožtu, sustiprina tų vaistų poveikius. Taigi, kartu pavartojus, mirtis gali ateiti labai staigiai ir netikėtai. Po John Bonham mirties kiti Led Zeppelin nusprendė, kad jie jau nebegalės kurti ir groti taip, kaip iki tol, nes mušamieji buvo jų muzikos ašis. Taigi, tų pat metų gruodžio 4 dieną grupė oficialiai paskelbė apie savo iširimą.
 • 1989 metais pagal sovietus esą teisėtas organas - Aukščiausioji Taryba, paskelbė, kad 1940 metais LTSR buvo sukurta ir prijungta prie SSRS neteisėtai, taip kad gavosi, jog netgi pagal sovietus irgi viska Lietuvos okupacija ir aneksija neteisėta buvo.


Dar žr.

Yra ir daugiau mėnesių, kur būna 25 diena. Štai tokių mėnesių dienų sąrašas: