Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rugsėjo 24

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Rugsėjo 24" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Rugsėjo 24 - tai mėnesio Rugsėjo diena, kuri yra žymima skaičiumi 24. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Rugsėjo 24 diena dažniausiai būna kartą per metus, Rugsėjo mėnesį. Ji dažniausiai būna po Rugsėjo 23 ir prieš Rugsėjo 25 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1852 metais pirmasis orlaivis ir dirižablis su motoru pakilo į orą Paryžiuje, o paskui nuskrido kažkur už keliasdešimt kilometrų ir nusileido visai sėkmingai, taip pradėdamas oro susisiekimo istoriją. Taigi, oro susisiekimą išrado prancūzai.
  • 1869 metais įvyko JAV biržų juodasis penktadienis, kai kažkokie spekuliantai bandė kontroliuoti tose biržose prekybą auksu, o todėl JAV prezidentas nurodė parduoti nemažą kiekį aukso iš JAV atsargų, o todėl jau tada aukso kainos krito į bedugnę ir biržos spekuliantai gailiai verkė kruvinom ašarom, skųsdamiesi, kad negalima kainų mažint ir kaip taip gali būti, kad burbulas sprogo.
  • 1890 metais mormonai oficialiai paskelbė, kad Mormonų bažnyčia uždraudžia poligamiją. Išties tas uždraudimas buvo tiktai formalus ir įvyko todėl, kad JAV vyriausybė, kovodama su moterų įverginimu per prievartines santuokas, ėmė tiesiog masiškai konfiskuoti mormonų turtą, o pačius daugpatyste užsiimančius mormonų veikėjus sodinti į kalėjimus. Realiai gi poligamija pas mormonus tęsėsi ir vėliau.
  • 1929 metais toksai Jimmy Doolittle iš Jungtinės Karalystės pirmą kartą planetos istorijoje atliko lėktuvo skrydį aklu būdu - visiškai be jokių langų ar iliuminatorių, vien remdamasis prietaisais. Šitaip lėktuvą jis ir pakėlė į orą, ir paskraidė, ir paskui nusileido aerodrome. Skrydyje jis rėmėsi aukštimačiu, radijo pranešimais ir giroskopais, kuriuos pats ir ištobulino. Vėliau ši britų patirtis davė pagrindą II Pasaulinio karo naktiniams aviacijos reidams, kuriems analogiškų III Reichas taip ir nesugebėjo padaryti. O dar vėliau šita patirtis virto išvis įprastais šiuolaikinės oro navigacijos metodais, kur pilotai remiasi ne savo įsivaizdavimais ir intuicija, o vienareikšmiais prietaisų parodymais.
  • 1932 metais Indijoje balsavimo teisę gavo neliečiamųjų kastos atstovai, kurie iki tol praktiškai jokių teisių išvis neturėjo.
  • 1973 metais nepriklausomybę nuo Portugalijos paskelbė tokia Gvinėja Bisau, apie kurią net nežinome, kurioje ji pasaulio pusėje yra.
  • 1991 metais Nirvana išleido antrą ir priešpaskutinį savo studijinį albumą - "Nevermind". Paprastai Nirvanos mėgėjai šitą albumą vertina kaip patį geriausią iš visų trijų, ir kartu dar ir geresnį, nei pirmas ir trečias albumai kartu sudėjus. Žodžiu, geriausias ir viskas.
  • 1996 metais prasidėjo pasaulinio susitarimo dėl visiško branduolinių bandymų uždraudimo. Pagal susitarimą šalys įsipareigoja nevykdyti jokių branduolinių sprogdinimų pačios ir niekaip nedalyvauti jokiuose kitų šalių daromuose branduoliniuose sprogdinimuose. Šitas susitarimas yra vienas iš svarbiausių, ribojančių branduolinio ginklo plitimą. Bet, aišku, kokia nors KLDR dėjo ant tokių susitarimų ir nieko ten netgi ir nesirašė, ir dar branduolinius bandymus, ir nemato tame bėdos.


Dar žr.

Yra ir daugiau mėnesių, kur būna 24 diena. Štai tokių mėnesių dienų sąrašas: