Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kovo 24

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Kovo 24" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kovo 24 - tai mėnesio Kovo diena, kuri yra žymima skaičiumi 24. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Kovo 24 diena dažniausiai būna kartą per metus, Kovo mėnesį. Ji dažniausiai būna po Kovo 23 ir prieš Kovo 25 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1794 metais Krokuvoje toksai Tadas Kosciuška paskelbė sukilimą prieš Rusiją ir Prūsiją, kad gautųsi vėl atkurti Abiejų Tautų Respubliką.
  • 1882 metais toksai Robertas Kochas atrado mikroorganizmą mycobacterium tuberculosis, sukeliantį tuberkuliozę, o po poros dešimtmečių už tai dar gavo ir Nobelio premiją. Ta tuberkuliozė yra visiškai specifiška žmonėms liga, kuia neserga visokie gyvūnai, ir gana sunkiai pagydoma. Itin prastai yra su Rytų Europos, ypač iš Baltarusija ateinančiais tuberkuliozės štamais, kurie atsparūs išsyk kelioms pagrindinėms prieš tuberkuliozę naudojamų antibiotikų rūšims. Viskas vien dėl to, kad sovietiniai priverstiniai tuberkuliozės dispanseriai būdavo tokie baisūs, kad tuberkulioze sergantys žmonės iš jų pabėgdavo nedagydyti, taip ir susidarydavo atsparūs štamai.
  • 1958 metais Elvis Preslis, kuris buvo pati didžiausia visų laikų muzikos žvaigždė, kokia tik kažkuriuo metu buvo, buvo paimtas į kariuomenę tarnybai, kaip šauktinis. Tai ir tarnavo, kaip eilinis kareivis kariuomenėje, ištisus du metus.
  • 1999 metais NATO puolė Jugoslaviją, siekdama apsaugoti Kosovo albanus nuo žudynių, kurias rengė Serbija. Tuo metu buvo apie ketvirtis milijono pabėgėlių, kurie bėgo iš Kosovo miestų, gelbėdamiesi nuo serbų, apie 30 tūkstančių iš jų išvis slapstėsi miškuose, neturėdami netgi tinkamų drabužių, tuo tarpu serbai rengė tiesiog žmonių gaudynes, kur juos žudydavo. Kadangi bet kokius bandymus įtraukti Jungtines Tautas čia blokavo Rusija, NATO pirmą sykį savo istorijoje ėmėsi vienašališkų puolamųjų veiksmų ir staigiai išdaužė Serbijos karines pajėgas, įskaitant ir jų centriukus pačioje Serbijoje, taip sustabdydama ir Kosovo albanų žudynes. Tai dėl to Rusija iki šiol vis plūstasi, kad NATO vargšę Serbiją mušė.
  • 1930 metais Plutono vardas buvo suteiktas Plutono planetai
  • 1933 metais šią dieną Adolfas Hitleris iškilmingai ir oficialai paskelbė, kad Vokietija dabar bus III Reichas, kuris bus Šventosios Romos Imperijos įpėdinis, nes jau buvo I ir II reichai, o dabar bus trečiasis - toks, kuris gyvuos 1000 metų ir bus galingiausias pasaulyje.
  • 1993 metais Pietų Afrikos prezidentas Frederik Willem de Klerk paskelbė, kad jo valstybė buvo pasigaminusi 6 atomines bombas, kurias, tiesa, sunaikino po 1989, taip kad dabar tų bombų jau nebeturi.


Dar apie Kovo 24

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Kovo 24: