Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Liepos 28

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Liepos 28" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Liepos 28 - tai mėnesio Liepos diena, kuri yra žymima skaičiumi 28. Tasai skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Liepos 28 diena dažniausiai būna kartą per metus, Liepos mėnesį. Ji dažniausiai būna po Liepos 27 ir prieš Liepos 29 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1586 toksai Thomas Harriot į Jungtinę Karalystę atgabeno bulves, tai dar per kokį 100 metų jos išplito po Europą, o taip pat ir Lietuvoje tapo žinomos ir labai mėgiamos.
 • 1794 toksai Maksimilijanas Robespjeras, buvęs Prancūzijos revoliucijos vadas, buvo nukirsdintas už 17000 revoliucijos priešų nužudymą. Nukirsdinimas įvykdytas gilijotinoje, kartu su Robespjeru buvo nukirsdinti dar 22 žmonės - komunarai ir panašūs visokie. Šiuo aktu tuo pačiu užsibaigė ir labai trumpai trukęs Aukščiausiosios būtybės kultas.
 • 1821 metais Peru paskelbė nepriklausomybę nuo Ispanijos
 • 1914 metais Austrija-Vengrija pradėjo I Pasaulinį karą, nes paskelbė karą Serbijai. Tai paskui visi į tai įsivėlė taip, kad prakeikė tą dieną, kai viskas prasidėjo. O kas blogiausia, tai tas, kad karą išprovokavę Serbijos naciai iš esmės taip ir liko neišnaikintais, tai paskui vėl ir vėl kūrė visokias nesąmones - tai ten kokią nors Jugoslaviją su komunistiniais kliedesiais, tai ten kokias nors Bosnijos albanų žudynes, tai dar kažką. O štai austrai tai liko be nieko.
 • 1916 metais Jungtinė Karalystė uždraudė importuoti visokioms pramogoms skirtą kokainą bei opiumą
 • 1922 metais Lietuva ir JAV užmezgė diplomatinius santykius, kurie tapo svarbiausiais iš visų santykių, kokius Lietuva yra turėjusi ir turi iki šiolei
 • 1943 metais šią dieną baigėsi operacija Gomora, per kurią buvo sunaikintas Hamburgas, sugriauti ir sudeginti keli šimtai tūkstančių pastatų, keliasdešim tūkstančių gyventojų žuvo, o koks milijonas pabėgėlių plūstelėjo į kitus Vokietijos miestus. Po šio bombardavimo III Reichas pradėjo spardčiai ristis žemyn, nes pramonė buvo smarkiai pažeista.
 • 1973 metais visus uždominavo toksai Garry Glitter, tapęs to meto Rock muzikos šulu bei jo gabalas "I’m the Leader of the Gang (I Am)". Tai nuo to laiko jau Rock muzika ėmė valdyti viską, bet pats Garry Glitter tapo išsipuošusio durniaus simboliu, nes labai mėgo visokius blizgučius. Tai paskui visas grupes, kurios savo išvaizda išsikalinėdavo labiau, nei grojimu, visi vadindavo glitter-roku.
 • 1979 metais Klaipėdoje buvo atidarytas Jūrų muziejus, kuris yra bene įdomiausias muziejus visoje Lietuvoje
 • 1984 metais prasidėjo Olimpinės žaidynės, vykusios Los Angeles mieste, JAV. Tiktai kažkodėl visos socialistinės šalys jas boikotavo ir paskui varė į kažkokias neaiškios kilmės Geros valios žaidynes, vykusias Maskvoje.
 • 1989 metais Latvija paskelbė savo nepriklausomybę nuo SSRS - kone puse metų vėliau, nei Lietuva, bet beveik lygiai metais anksčiau, nei Baltarusija.
 • 1995 metais Indija pervadino Bombėjų į Mumbajų, nes esą Bombėjus koksai tai kolonialistinis, o Mumbajus labai indiškas.
 • 2014 metais Pipedijoje atsirado du kart po 69 straipsnis - 6969, kuris apie iliuzijas, tai gavosi geras jubiliejus.


Dar apie Liepos 28

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Liepos 28: