Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Birželio 28

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Birželio 28" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Birželio 28 - tai mėnesio Birželio diena, kuri yra žymima skaičiumi 28. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Birželio 28 diena dažniausiai būna kartą per metus, Birželio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Birželio 27 ir prieš Birželio 29 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1812 metais Vilniaus gyventojai sveikino ir su gėlėmis pasitiko Napoleoną. Šis apsistojo dabartinės Prezidentūra rūmuose. Visi džiaugėsi, kad prancūzai išvijo prakeitą Rusijos kariuomenę. Nuo tų laikų Napoleonas Lietuvoje pasidarė labai mylimas ir gerbiamas. Skirtingai nuo kitų šalių, kur jis laikomas visiškai nevykusiu avantiūristu. Avantiūristas ar ne, bet Lietuvai Napoleonas grąžino bent jau trumpalaikę laisvę.
  • 1812 metais Lietuvos ir Lenkijos Seimas Varšuvoje paskelbė apie Abiejų Tautų Respublikos atkūrimą.
  • 1812 metais šią dieną netoli nuo Ukmergės įvyko Deltuvos mūšis, kur vietinių Lietuvos sukilėlių remiama Prancūzijos kariuomenė sudaužė Rusijos pajėgas. Deja, pastarosios, nors ir sumuštos, didesne dalimi sugebėjo pabėgti ir išsigelbėti.
  • 1831 metais per 1831 sukilimą okupacinė Rusijos kariuomenė užgrobė Kauną
  • 1838 metais buvo karūnuota Karalienė Viktorija, kuri tapo galingiausiu visų laikų Žemės planetos žmogumi, koks yra buvęs iki tol, savo laikais ar kada nors vėliau, o taip pat ir viena iš ilgiausiai kada nors valdžiusių valdovių. Tačiau labiausiai šita karalienė pagarsėjo savo totalitariniais draudimais bent kaip nors minėti seksą ar bet ką, kas su tuo susiję. Jai valdant dėl to būdavo taikoma totalinė cenzūra ir netgi būdavo deginami akušerijos vadovėliai. Totalitariniai draudimai buvo tokie smarkūs, kad jau po pusės šimtmečio per Europą nusirito tikra seksualinių neurozių epidemija, o Zigmuntas Froidas dėl to sukūrė savo psichoanalizės teoriją.
  • 1863 metais per 1863 sukilimą okupacinė Rusijos valdžia Lukiškių aikštėje pakorė lietuvių sukilėlių vadą Zigmantą Sierakauską.
  • 1902 metais JAV kongresas nusprendė patvirtinti sprendimą įsigyti teises į Panamos kanaląKolumbijos.
  • 1904 metais Danijos keleivinis laivas "SS Norge" užplaukė ant povandeninės uolos, žinomos kaip Haselvudo uola (Hasselwood Rock). Ši uola yra visiškai atvirame vandenyne, maždaug 430 kilometrų nuo Airijos krantų ir visa pasislėpusi po vandeniu (atoslūgio metu ji yra maždaug 1 metro gylyje). Ant uolos užplaukęs laivas nuskendo, iš beveik 800 laive buvusių žmonių nuskendo 635. Iki pat to momento, kai dešimtmečiu vėliau nuskendo Titanikas, tai buvo daugiausiai gyvybių nusinešusi visų laikų laivo katastrofa.
  • 1914 metais Sarajeve buvo nužudytas toksai Austrijos kronprincas Francas Ferdinandas. Šis įvykis tampa Pirmojo pasaulinio karo dalyvių registracijos pradžia.
  • 1919 metais buvo pasirašyta Versalio sutartis, pagal kurią baigėsi karas tarp Vokietijos ir kitų šalių. Sutarties sąlygos buvo tokios drastiškos, kad Vokietijos ekonomika žlugo. Vėliau tos drastiškos sąlygos tapo viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių į valdžią atėjo revanšistai, tokie kaip Hitleris su savo NSDAP.
  • 1926 metais du dideli vokiškų mašinų gamyklų savininkai - Gottlieb Daimler ir Karl Benz nutarė apjungti savo verslą. Taip gavosi Mercedes Benz kompanija.
  • 1933 metais Kremlius surengė etninius valymus Maskvoje. Buvo gaudomi, suimami ir į tremtį be jokių teismų vežami čigonai. Pagal oficialius duomenis, šitaip išvežta 5470 žmonių.
  • 1940 metais Raudonoji armija įsiveržė į Rumunijai priklausiusią Besarabiją ir Šiaurės Bukoviną. Rumunijos kariuomenė, pasiduodama SSRS paskelbtam ultimatumui, atsitraukė.
  • 1948 metais įvyko didysis komunistų skilimas tarp SSRS ir Jugoslavijos. Sovietinis Kominformas (tarptautinė kompartijų sąjunga) išmetė iš savo narių Jugoslavijos komunistų partiją. Tuo pačiu buvo nutraukta ir SSRS-Jugoslavijos draugystės ir bendradarbiavimo sutartis. SSRS spaudoje Jugoslavijos vadas Josifas Broz Tito buvo pradėtas vadinti visokiausiais žodžiais, kaltinamas kažkokiu fašizmu ir taip toliau. Viskas - vien todėl, kad Tito nutarė nepaklusti Josifo Stalino diktatui, o sugalvojo susikurti savo nedidelę komunistinę imperiją.
  • 1950 metais Pietų Korėjos pajėgos pradėjo bene masiškiausias savo istorijoje, kone mėnesį trukusias skerdynes, žinomas, kaip Bodo Lygos žudynės. Per jas, skirtingais vertinimais, buvo nužudyta maždaug nuo 60 iki 200 tūkstančių žmonių. Dauguma nužudytųjų buvo komunistai, įtariami komunistai ar įtariami komunistų kolaborantai, įvairūs opozicijos valdžiai veikėjai, šiaip kažkuo valdžiai neįtikę asmenys ir taip toliau. Bodo Lyga buvo dar Japonijos okupacijos metais Korėjoje sukurta "perauklėjimo" konclagerių sistema. Vėliau žudynės buvo kelis dešimtmečius slepiamos, o atvirai apie jas pradėta kalbėti tik praėjus gerokam laikui po Pietų Korėjos demokratizavimo - maždaug apie 1990 metus.
  • 1950 metais šitą pačią dieną Šiaurės Korėjos pajėgos įsiveržė į Seulo (Pietų Korėjos sostinės) pakraščius, užgrobė Seulo Nacionalinio Universiteto ligoninę ir joje vienu sykiu nužudė virš 1000 žmonių - visus ten buvusius gydytojus, slaugytojus ir ligonius. Žudynių pretekstu buvo tai, kad ligoninėje, be visų kitų, buvo gydomi ir sužeisti Pietų Korėjos kareiviai.
  • 1986 metais įvyko teletiltas tarp SSRS ir JAV, per kurį buvo pasakyta legendarinė frazė - "Sovietų Sąjungoje sekso nėra". Po kelių savaičių derinimo su Glavlit, laida liepos 17 dieną visgi buvo parodyta ir sovietiniame TV eteryje, o taip ta frazė ir tapo legendine.
  • 1987 metais Irakas atakavo savo teritorijoje esantį kurdų gyvenamą miestą Serdeštą (Sardasht). Saddamo Husseino sprendimu miestas buvo bombarduojamas cheminiu ginklu, mėtant ipritu užtaisytas chemines bombas iš lėktuvų. Žuvo apie 130 žmonių, dar apie 4500-7500 (skirtingais vertinimais) buvo sužaloti. Tai pirmas žmonijos istorijoje atvejis, kai civilių žmonių gyvenamas miestas buvo bombarduojams, naudojant cheminį ginklą.
  • 1988 metais įvyko KPSS XIX suvažiavimas, per kurį Michailas Gorbačiovas paskelbė, kad ne tik čia bus Glasnost ir Perestrojka, bet kad į valdžią bus leidžiama pakliūti ir ne kompartijos nariams, o visokių gamyklų vadovai gaus teisę patys spręsti, ką jiems gaminti ir kam parduoti. Labai greitai po to prasidėjo visos nomenklatūrinės-komandinės sovietų sistemos byrėjimas, o 1988 metai tapo lūžio metais.
  • 1993 metais Latvijoje buvo įvestas latas. Vienok dabar jau jo nebėra, nes paskui jis dingo ir vietoje jo atsirado euras.
  • 1997 metais boksininkas Mike Tyson nukando savo varžovui Evander Holyfield gabalą ausies. Kai po teisėjų sprendimo buvo visgi leista varžybas pratęsti, Mike Tyson nukando gabalą kitos varžovo ausies. Jau po to Mike Tyson visgi buvo diskvalifikuotas.
  • 2001 metais Hagos tribunolui buvo perduotas Slobodanas Miloševičius, buvęs Serbijos diktatorius, atsakingas už masines žmonių žudynes, kurias vykdė Serbijos kariuomenė ir milicija.
  • 2004 metais JAV perdavė Irako valdymą vietinei laikinąjai valdžiai, šitaip atkurdama faktinį Irako valstybingumą.
  • O štai 2014 metais rytoj bus referendumas, kažkas į jį gal eis, o gal kažkas ir neis, nes žemė bus jau parduodama užsieniečiams arba dar nebe.


Dar apie Birželio 28

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Birželio 28: