Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausio 28

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausio 28" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausio 28 - tai mėnesio Sausio diena, kuri yra žymima skaičiumi 28. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Sausio 28 diena dažniausiai būna kartą per metus, Sausio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Sausio 27 ir prieš Sausio 29 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1573 pasirašyta Varšuvos konfederacija, pagal kurią Abiejų Tautų Respublikoje buvo leista religijų laisvė visokiems išpažinimams, nors tiesa, pagonybei visgi laisvės niekas nesuteikė.
  • 1896 metais kažkoks Walter Arnold buvo prigautas už greičio viršijimą pirmą sykį pasaulyje, nes važiavo maždaug 13km/h greičiu, t.y., 8 mylios per valandą, nors tuometinis maksimalus leidžiamas greitis, kurį nustatė kažkokie valdžios avigalviai, tebuvo 2 mylios per valandą, t.y., vos kiek daugiau kaip 3km/h. Tai tas Walter Arnold buvo nubaustas 1 šilingo bauda, kas anais laikais buvo visai gana nemaži pinigai.
  • 1918 metais Latvija ir Estija paskelbė nepriklausomybę nuo Rusijos, bet tai vyko pagal tuomet Rusijoje dar galiojusį Julijaus kalendorių, o dėl to gavosi temporalinė disrupcija ir nepriklausomybę Estija švenčia išties vasario 24, o Latvija - Lapkričio 18. Bet Vikipedija, bent jau rusiška, taip nemano ir sako, kad visa tai įvyko sausio 28.
  • 1928 metais Lietuva ir Vokietija sudarė sutartį, pagal kurią Vokietija pripažino Klaipėdos kraštą Lietuvai
  • 1945 metais Klaipėdą užgrobė SSRS
  • 1950 metais Vietnamas, Kambodža ir Laosas gavo nepriklausomybę nuo Prancūzijos, nors ir teko jiems ten pasilikti kažkokioje prancūzų sandraugoje.
  • 1958 metais Lego užpatentavo savo tas plastmasines lego plyteles, ir pagal tą patentą gamintos plytelės visiškai pilnai suderinamos su tomis, kurios gaminamos dabar. Ir jei netyčia užlipi ant jų basa koja, tai irgi taip pat skauda.
  • 1965 metais Kanada priėmė tą savo garsią ir visam pasauliui dabar žinomą Kanados vėliavą su klevo lapu. O iki tol tai buvo belenkiek visokių Kanados vėliavų, kurios su tuo klevo lapu neturėjo nieko bendro ir buvo visiškai nepanašios.
  • 1981 metais šią dieną Ronald Reagan panaikino reguliavimus naftos ir jos produktų kainoms JAV. Rezultate staiga visi ėmė išsipardavinėt, ieškot klientų, didinti gamybą, ir staiga įsijungė laisvosios rinkos dėsniai: kainos, pradžioje šoktelėjusios, staigiai ėmė kristi ir per kelerius metus nukrito apie tris kartus. To rezultatu tapo visiškas SSRS naftos pajamų dingimas, nes kai viskas trigubai atpigo, sovietinė nafta sovietams pasidarė beveik nepelninga. Taigi, Sovietų Sąjungą pakliuvo į visišką finansinę krizę, o jau to pasekoje Michailas Gorbačiovas prieš savo paties norus buvo priverstas pradėti Perestrojką. Taip vat lyg ir nedidelis žingsnelis per keletą metų paguldė komunizmą į grabą.


Dar apie Sausio 28

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 28: