Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gegužės 28

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Gegužės 28" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gegužės 28 - tai mėnesio Gegužės diena, kuri yra žymima skaičiumi 28. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Gegužės 28 diena dažniausiai būna kartą per metus, Gegužės mėnesį. Ji dažniausiai būna po Gegužės 27 ir prieš Gegužės 29 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1937 metais šią dieną buvo įkurta VolksWagen įmonė, kur už nedidelį mėnesinį mokestį visi III Reicho gyventojai turėjo gauti po mašiną. Mašinos idėja buvo ta, kad mašina būtų nebrangi, visai talpi, greita ir gera, netgi išvis tobula. Ta mašina vėliau buvo pavadinta Vabalu. Vienok taip nei vienas nacistinės Vokietijos gyventojas tos mašinos ir negavo, o paskui paaiškėjo, kad nacių valdžia net nesiruošė jų gaminti, o tik galvojo kaip prisirinkti pinigų ir prasukti aferą. Tai paskui, kai baigėsi II Pasaulinis karas, paaiškėjo, kad mašina realiai gera ir sąjungininkai per Maršalo planą atgaivino visą idėją. Ir tada gavosi sėkmingiausia visų laikų mašina. Štai tokia keista istorija.
  • 1987 anoks Matijas Rustas lengvu lėktuvėliu nuskrido Maskvon, išdurdamas baisiai pasikėlusias sovietų karines oro pajėgas bei priešlėktuvinę gynybą. Tai paskui paaiškėjo, kad tos pajėgos dar ir mokymus tuo metu darė ir dėl to buvo padidintoje parengtyje, bet visvien nesusekė mažo lėktuvėlio. Užtai daug visokių SSRS generolų buvo išmėtyti.
  • 2009 metais visuomeninės organizacijos reiškė protestą Seimui ir Vyriausybei dėl planų radikaliai apriboti visuomenės teises dalyvauti priimant sprendimus, susijusius su aplinka, bei ketinimo sunaikinti saugomų teritorijų kontrolę.


Dar apie Gegužės 28

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Gegužės 28: