Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rugsėjo 28

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Rugsėjo 28" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Rugsėjo 28 - tai mėnesio Rugsėjo diena, kuri yra žymima skaičiumi 28. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Rugsėjo 28 diena dažniausiai būna kartą per metus, Rugsėjo mėnesį. Ji dažniausiai būna po Rugsėjo 27 ir prieš Rugsėjo 29 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1889 metais Pasaulinė svorių ir matų konferencija nustatė metro ilgį. Metras gavosi lygus vienam metrui. O jei tiksliau - tai vienai 40000000-ąjai Žemės apskritimo daliai, apskaičiuotai neaiškiu būdu ir nubrėžtai ant kažkokio platininio bėgio.
 • 1924 metais keturi JAV kariškiai baigė skrydį aplink Žemės planetą. Skrydžiai su visokiais nusileidimais, taisymais ir vėl skridimais užtruko 175 dienas. Viso lakūnams teko nuskristi maždaug 42 tūkstančius kilometrų.
 • 1928 metais Anglijoje buvo uždraustos kanapės, o paskui jau uždraustos ir kitur pasaulyje, kur papuola.
 • 1928 metais toksai Alexander Fleming pastebėjo, kad jo laboratorijoje kažkoks pelėsis, įsiveisęs Petri lėkštutėje, kurioje buvo auginamos bakterijos, tas bakterijas kažkodėl išnaikino. Betirdamas šitą keistą atsitikimą, mokslininkas atrado, kad vieni mikroorganizmai sugebai naikinti kitus mikroorganizmus kažkokiais nuodais, kurie tik tuos mikroorganizmus ir teveikia. Paskui per tuos tyrimus buvo atrastas penicilinas - toksai antibiotikas, kuris padarė realų perversmą medicinoje.
 • 1939 metais šią dieną krito Varšuva, Lenkijos sostinė, kurią puolė nacistinės Vokietijos pajėgos.
 • 1939 metais šitą pačią dieną SSRS ir III Reichas papildė Molotovo-Ribentropo paktą antruoju protokolu, pagal kurį susitarė, kaip pasidalins Lenkiją, o taip pat persidalino Lietuvą - pagal šitą susitarimą Lietuva jau pilnai turėjo atitekti SSRS.
 • 1951 metais JAV kompanija CBS ėmė pardavinėti pirmuosius spalvotus televizorius. Tiesa, tuo metu technika buvo brangi, nepatikima, rodė gana lievai, tai nelabai paėjo. Realiai spalvota televizija išplito vėliau.
 • 1968 metais The Beatles daina "Hey Jude", skirta John Lennon sūnui Julianui, papuolė į JAV topų pirmą vietą, kur laikėsi kone tris mėnesius.
 • 1988 metais Vilniuje šią dieną įvyko garsusis bananų balius, nes tūkstančiai žmonių, kurie apie bananus tebuvo skaitę knygose ir matę juos tik per TV, šią dieną Sąjūdžio mitinge tų bananų paragavo už dyką, nes jų visiems sočiai parūpino toksai Nikolajus Mitkinas bei Ringaudas Songaila.
 • 1994 metais nuskendo keltas Estonia, 852 iš 1026 žmonių žuvo. Vėliau viskas buvo kažkodėl įslaptinta ir teliko gandai, kad Švedija tuo keltu vežė kažkokius slapta pavogtus sovietinių ginklų pavyzdžius. Iki šiol tie gandai taip ir nebuvo nuraminti, juoba kad buvo uždrausta tyrinėti paskendusį keltą. Oficiali versija buvo, kad per audrą nulūžo priekinės kelto durys ir taip laivą užliejo vanduo. Neoficiali versija buvo, kad galimai kelte įvyko didelis sprogimas.
 • 2023 metais vis dar buvo vasariški orai, šilti vakarai ir naktys, o dieną buvo 24 laipsnių temperatūra. Žodžiu, vis dar tęsėsi vasara. Lietuva dar nebuvo mačiusi, kad rugsėjis būtų šiltesnis, nei eilinis geras rugpjūtis. Daugelis žmonių džiaugėsi, kad atėjo geras klimato atšilimas.


Dar žr.

Yra ir daugiau mėnesių, kur būna 28 diena. Štai tokių mėnesių dienų sąrašas: