Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausio 2

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausio 2" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausio 2 - tai pirmoji diena, kai po Naujųjų Metų reikia visiems eiti į darbą, nes šventės baigėsi ir reikia dabar jau dirbt. Vienok gi kamuojami sunkių pagirių, ne visi iki darbo nusigauti sugeba, nes labai sunku.

O dar sako, kad mokslininkai teigia, jog Sausio 2 ateina po Sausio 1 ir būna Sausio mėnesį ir po jos dar būna Sausio 3, tai šituo faktu jums suabejos bet koks žurnalizdas, nes gali būti įvairių nuomonių!

Dar kiti sako, kad Sausio 2 visgi irgi yra šventinė diena, nes Sausio 1 yra šventinė namie, o Sausio 2 yra šventinė darbe, taip kad paskui kitą dieną irgi pagirios bus, nes taip ir prasideda visi nauji metai kasmet.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • Visus kamuoja pagirios po Sausio 1 bandymų atsipagirioti, o dar darbe gi šventė...
 • 1492 metais galutine pergale baigėsi Rekonkista - Ispanijos karas prieš arabus, kurie buvo užgrobę didžiulę Ispanijos dalį. Šią dieną kapituliavo Granados Emyratas, didžiausia musulmonų tvirtovė ir kolonija Ispanijos teritorijoje.
 • 1919 metais šią dieną lenkų legionieriai užgrobė Vilnių, taip atimdami jį iš Lietuvos
 • 1926 šią dieną pasirodė pirmas Lietuvoje orų prognozės biuletenis. Tiesa, nežinome, ar tos prognozės buvo bent kiek nors teisingos, ar tokios kaip įprasta.
 • 1956 metais Vakarų Vokietija sukūrė savo kariuomenę - bundesverą, skirtą ginti šalį ir kovoti prieš komunistinę invaziją, kurią tuo metu jau atvirai ir nesislėpdama ėmė ruošti SSRS su Rytų Vokietija.
 • 1959 metais šią dieną sovietai paleido pirmą kosminį aparatą, kuris turėjo nusileisti Mėnulyje - "Luna-1". Bet kažkaip nors tas Mėnulis ir labai didelis, aparatas į jį nepataikė ir praskriejo pro šalį, nutolęs maždaug per 5900 kilometrų, t.y., maždaug per tris Mėnulio skersmenis. Smarkiai nepataikė.
 • 1963 metais visai netikėtai Vakarų šalims Vietnamo karas pasireiškė, kaip labai nelengvas, nes Vietkongas ėmė ir išdaužė Pietų Vietnamo ir JAV pajėgas, žuvo netoli 100 žmonių, iš kurių gal 8 amerikiečiai, o taip pat numušė 5 amerikiečių sraigtasparnius.
 • 1967 metais visai netikėtai Šiaurės Vietnamui ir SSRS, JAV karinės oro pajėgos per operaciją "Bolo" sunaikino pusę komunistų turėtų naikintuvų. Tiesa, jų nebuvo labai daug - vos kokie 16, iš kurių sunaikinta nuo 7 iki 9.
 • 1967 metais Ronald Reagan, tasai JAV prezidentas, kuris sužlugdė Sovietų Sąjungą, tapo Kalifornijos gubernatoriumi, šitaip pradėdamas savo didžią politinę karjerą.
 • 1974 metais JAV prezidentas Ričardas Niksonas priėmė įstatymą, pagal kurį, atseit kuro taupymui, visoje JAV buvo sumažintas maksimalus leidžiamas greitis - iki varganų 55 mylių per valandą, kas reiškė 89km/h. Iki tol maksimalus leidžiamas greitis buvo 75 mylios per valandą, kas reiškė 121km/h. Tai iš Niksono paskui daug kas tyčiojosi ir jo nekentė, ir paskui dar paaiškėjo, kad jokios naudos išties tas greičio sumažinimas nedavė. Užtat kita vertus, iki šiol amerikonams atrodo, kad Europoje visokiose magistralėse visi važinėja labai baisiai greitai.
 • 2020 metais šią dieną Nyderlandai pasiskelbė, kad jie nuo šiol daugiau per niekaip nesivadins Olandija, tačiau pasaulis to nelabai pastebėjo ir toliau vadina juos Olandija.
 • 2020 metais šią dieną vyko rami Tauro klubo medžioklė, kuri baigėsi visai netikėtais dalykais, nes koksai tai Jonas Slapšinskas nušovė kažkokią stumbrę, o po kelių dienų dėl to prasidėjo skandalas, paskui atsirado stumbrės sąrašas, o dar paskui visokie negeranoriai ėmė kalbėti, kad yra kažkokie tai ūsuoti bebrai, kurie per tas medžiokles kažkokius sau reikalus tvarkosi. Pipedija čia viską neigia ir mes sakom, kad tai melas, netiesa ir išsigalvojimai, o daugų daugiausia - nepagrįsti gandai!


Dar apie Sausio 2

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 2: