Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kovo 2

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Kovo 2" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kovo 2 - tai mėnesio Kovo[reikalingas šaltinis] diena, kuri yra žymima skaičiumi 2. Tasai skaičius yra iš vieno skaitmens, todėl čia nėra tikras skaičius, o yra tik skaitmuo.

Kovo 2 diena dažniausiai būna kartą per metus, Kovo mėnesį. Ji dažniausiai būna po Kovo 1 ir prieš Kovo 3 dieną[reikalingas šaltinis].

O štai kas įvyko šią dieną: Šiandien yra antroji kalendorinio pavasario diena. Išsami daugiametė statistika sako, kad sniegas Lietuvoje ims tirpti maždaug po pusantro mėnesio.

  • 1930 metais sovietų laikraštyje "Pravda" buvo išspausdintas straipsnis "Apsvaigimas nuo sėkmių" (rus. Головокружение от успехов), kuriame Josifas Stalinas kritikavo kolektyvizacijos ir raudonojo teroro veiksmus, kur buvo naikinami žmonės kaimuose, atimdinėjamas jų turtas, uždaromos ir griaunamos bažnyčios ir taip toliau. Šis straipsnis ir po jo sekę veiksmai, stabdant dar Lenino suorganizuotus bolševkus, rodo jog Stalino režimas, lyginant su Lenino režimu, buvo gerokai švelnesnis. Išties tai ir reikia pripažinti - tik Lenino laikais buvo rengiamos realiai masinės, kruvinos ištisų regionų žudynės, pvz., naudojant cheminį ginklą, kaip kad buvo Tambovo gubernijoje. Taigi, lyginant su Leninu, Stalinas buvo demokratiškesnis ir Lenino pradėtą terorą gerokai sumažino. Netgi nepaisant to, Stalinas visvien liko vienu iš baisiausių diktatorių žmonijos istorijoje.
  • 1949 metais toksai James Gallagher ir jo vadovaujama įgula lėktuvu B-50 Superfortress, pavadintu "Lucky Lady II", pirmą kartą be nusileidimo apskrido pasaulį - kovo 2 dieną įvyko šio lėktuvo nusileidimas. Skrydis buvo ypatingai slaptas, apie jį nežinojo netgi lakūnų žmonos, o lėktuvas vis buvo papildomas kuru ore, beskrendant. Skrydis truko 94 valandas ir 1 minutę, kitaip tariant - beveik 4 paras. Per tą laiką lėktuvas nuskriejo beveik 38 tūkstančius kilometrų.
  • 1956 metais Marokas gavo nepriklausomybę nuo Prancūzijos
  • 1969 metais įvyko pirmas Concorde skrydis Prancūzijoje. Tas viršgarsinis keleivinis lėktuvas paskui ilgą laiką buvo greitų transatlantinių skrydžių simboliu. Deja, jis atitarnavo, o jokio jo analogo taip ir neatsirado - taigi, dėl to kai kurie jau skelbia, kad žmonija išties ne tobulėja, o jau kelis dešimtmečius smunka, vis labiau skursdama. Tam, beje, yra ir kitų įrodymų - anais laikais vykę skrydžiai į Mėnulį irgi neatkartoti vėliau, o ir pagal santykines pajamas vidutinis JAV gyventojas buvo turtingiausias būtent anais lakais. Ir netgi SSRS gyventojai anuo laiku dar gyveno įmanomai. Žodžiu, tą geriausią, turtingiausią žmonijos periodą Concorde išties ir simbolizuoja.
  • 1969 metais įvyko Damanskio salos incidentas, kai kažkokioje upės saloje Kinijos kariai nužudė 30 SSRS kareivių, o paskui dar surengė pasalą atvykusiems į pagalbą. Paskui vyko gerokas konfliktas pasienyje, kur kiniečiai tyliomis didelėmis miniomis bandė naikinti sovietų karius, o paskui sovietai iš gradų tas kiniečių minias šaudė ir sprogdino. Konfliktas grėsė peraugti į didelio masto karą tarp Sovietų Sąjungos ir Kinijos, o gal net ir į branduolinį karą, bet neperaugo.
  • 1970 metais Rodezija pasiskelbė nepriklausoma respublika, kartu nutraukdama ir priklausomybę nuo Didžiosios Britanijos.
  • 1983 metais pasaulyje imti pardavinėti kompaktiniai diskai (t.y., kompaktai) ir jų grotuvai. Iki tol jie buvo parduodami tik Japonijoje. Pradžioje kompaktiniai diskai (ar, kaip kalbainiai liepia sakyti - kompaktinės plokštelės) buvo reklamuojami, kaip tobulą garsą turintys ir visiškai amžini. Kiek vėliau paaiškėjo, kad įprastos kasetės ir netgi vinilai savo garsu tuos kompaktus kai kuriais atžvilgiais lenkia, nes betaupydami, japonai biškį pritaupė ant gerų mikroschemų. Dar po kiek laiko paaiškėjo, kad ir amžinumas tetrunka čia vos kelis metus ir tik retais atvejais virš dešimtmečio - t.y., netgi kasetėms neprilygstantis, o jau ką ten kalbėti apie vinilus, kurie ir po pusės šimtmečio puikiausiai groja...
  • 1989 metais surengtas vienas didžiausių sovietinio pseudomokslo cirkų - anoksai Anatolijus Kašpirovskis savo hipnozės galių pagalba per TV nuskausmino dvi pacientes, kurioms buvo daromos pilvo operacijos. Išties aišku, kad nieko jis ten neskausmino, o jos buvo šiaip nuskausmintos, tačiau oficiali sovietinė žiniasklaida skelbė apie tai, kad čia didingas ir gilus Kašpirovskio dvasingumas.
  • 1995 metais buvo įkurta Yahoo! kompanija, kuri prasidėjo nuo kažkokio Interneto puslapio, kuriame kažkoks studentas kaupė visokias geras nuorodas į kitus puslapius
  • 1998 metais šią dieną filmas Titanic surinko jau milijardą dolerių pinigų. Taip, visą milijardą dolerių - per kokius metus rodymo. Neįtikėtinai melodramatiškas, iki šleikštumo jausmingas ir nusaldintas filmas tapo tokiu hitu, kokio dar nebuvo. O kai kuriems aktoriams, kaip pvz., Leonardo DiCaprio paskui visą dešimtmetį reikėjo atsiplaudinėti melodraminio berniuko dėmes - tik paskui jį žiūrovai po truputį ėmė priimdinėti, kaip rimtą aktorių.


Dar apie Kovo 2

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Kovo 2: