Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gegužės 2

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Gegužės 2" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gegužės 2 - tai yra kalendorinė mėnesio Gegužės diena, kuri yra žymima skaičiumi 2. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Gegužės 2 diena dažniausiai būna kartą per metus, Gegužės mėnesį. Ji dažniausiai būna po Gegužės 1 ir prieš Gegužės 3 dieną, nes taip dažniausiai būna kalendoriuje parašyta.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1933 metais III Reiche buvo uždraustos visos nepriklausomos profsąjungos. Vietoje jų buvo įkurta viena vienintelė jungtinė nacionalsocialistinė profsąjunga DAF.
 • 1945 metais Berlyno gynybos vadas Helmuth Weidling pasirašė miesto pajėgų kapituliacijos aktą. Tuo metu praktiškai visas Berlynas jau buvo užimtas.
 • Šią dieną 1945 metais kažkokioje duobėje kažin kur toli nuo slaptojo bunkerio buvo aptiktas kažkoksai lavonas, kuris buvo paskelbtas besantis Adolfas Hitleris. Tai dešimtis metų paskui buvo skelbiama, kad tai esą Adolfas Hitleris, kuris skubiai kažkodėl sudegintas, o tepaliktas vienas žandikaulis atpažinimui, pakol 2009 nepaaiškėjo, kad tasai žandikaulis netgi ne vyro, o kažkokios moters. Ogi gandai tai sako, kad išties Hitleris tai pabėgo į Argentiną, kur ramiai ir ilgai dar gyveno...
 • 1952 metais pirmas pasaulyje reaktyvinis laineris, britiškas de Havilland Comet atliko pirmą pasaulyje komercinį skrydį su 36 keleiviais - iš Londono į Johanesburgą. Dėl didelio greičio skrydis truko maždaug porą kartų trumpiau, nei būtų buvę, skrendant propeleriniais lėktuvais.
 • 1955 metais Indija uždraudė diskriminaciją pagal priklausomybę kokiai nors kastai
 • 1963 metais The Beatles pirmą kartą pakliuvo į britiškus topus su savo gabalu "From Me To You", kuris laikėsi pirmoje vietoje 7 savaites - daugiau kaip 2 mėnesius. Vėliau šiais pačiais metais į pirmą vietą pakliuvo dar trys bitlų dainos, tad per metus jie tapo realia supergrupe, savo populiarumu aplenkusia bet ką, kas tiktai buvo iki tol.
 • 1980 metais šią dieną PAR buvo uždrausta Pink Floyd daina "Another Brick In The Wall". Ta proga staiga sovietų žiniasklaida ėmė ir atrado, kad egzistuoja tokia grupė ir ji yra gera ir ėmė juos minėti kaip kovotojus už žmogaus teises, persekiojamus apartheido režimo. Bet po kokių metų Pink Floyd išleido gabalą, kuriame paminėjo, kad Leonidas Brežnevas užpuolė Afganistaną ir grupė su visa savo kūryba išsyk buvo uždrausta visame SSRS ir daugiau jau neminima.
 • 1986 metais, po bene 6 dienas trukusių ilgų delsimų ir aiškinimų, kad nieko baisaus, viskas kontroliuojama, nėra ko jaudintis, sovietų vadovybė staigiai evakuavo visą Černobylio miestą, kurio vardu ir buvo pavadinta Černobylio atominė elektrinė.
 • 1989 metais Vengrija vienašališkai ėmė ir išmontavo spygliuotų vielų užtvaras pasienyje su Austrija. Rezultate daugybė Vengrijoje buvusių vokiečių iš Rytų Vokietijos plūstelėjo miniomis per sieną į Austriją. Vengrija taip išsprendė tuo metu susidariusią problemą, kad tūkstančiai pabėgėlių iš Rytų Vokietijos sėdi Vengrijos teritorijoje, bet kartu šitaip palaužė ir totalitarinę Varšuvos pakto sienų kontrolę. Žodžiu, komunizmas ėmė byrėti.
 • 2000 metais JAV leido naudotis GPS sistema ir civiliams, nors prieš daugelį metų ši sistema buvo kurta grynai kariškiems tikslams. Taigi, labai greitai ėmė rastis ir visokios, pradžioje labai brangios ir primityvios, o paskui vis geresnės ir pigesnės navigacijos sistemos automobiliams, o dar paskui - ir šiaip visokiems telefonams bei kitiems prietaisams.
 • 2008 metais Ciklonas Nargis (itin didelis uraganas) užėjo ant Birmos. Nuo milžiniško vėjo ir lietaus šalis buvo visiškai nusiaubta, milijonai žmonių liko be namų, o apie 138 tūkstančiai žmonių žuvo. Tai didžiausią aukų skaičių turėjusi audra XXIa ir viena iš kelių mirtiniausių audrų žmonijos istorijoje, atsiliekanti tik nuo kelių audrų, anksčiau nusiaubusių Bangladešą.
 • O 2011 metais amerikonai ėmė ir juodaisiais sraigtasparniais kažkur Pakistane užpuolė Osamą bin Ladeną, kurį sėkmingai nudėjo kartu su krūva kitų žmonių, kurie pasipainiojo, nes bandė tą Osamą saugoti


Dar apie Gegužės 2

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Gegužės 2: