Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausio 12

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausio 12" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausio 12 - tai mėnesio Sausio[reikalingas šaltinis] diena, kuri yra žymima skaičiumi 12. Tasai skaičius yra iš dviejų skaitmenų, todėl čia nėra tikras skaitmuo, o yra skaičius.

Sausio 12 diena dažniausiai būna kartą per metus, Sausio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Sausio 11 ir prieš Sausio 13 dieną[reikalingas šaltinis].

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1816 metais Prancūzija paskelbė, kad išvis visa Bonapartų šeima su visais palikuonimis yra išvaroma iš Prancūzijos visam laikui, nes Napoleonas Bonapartas jau pernelyg daug čia prisidirbo. Vienok pažadai liko pažadais ir po kelių dešimtmečių jau Napoleonas Bonapartas III (Louis-Napoléon Bonaparte) tapo pirmuoju Prancūzijos prezidentu, o poaskui dar ir paskutiniuoju Prancūzijos imperatoriumi.
 • 1908 metais iš Eifelio bokšto buvo surengta pirma bandomoji garsinių radijo laidų transliacija radijo bangomis, kurią sugalvojo padaryti toksai mokslininkas Lee de Forest. Tą transliaciją primityviais radijo imtuvais priėmė ir jos klausėsi apie 50 žmonių, esančių skirtingose Paryžiaus vietose.
 • 1940 metais SSRS vykdė masinius Suomijos miestų bombardavimus, paskui skelbdami savo spaudoje, kad mėto iš bombonešių duoną badaujantiems suomiams. Tai paskui suomiai apie tą sugalvojo bajerį - kad mainais į tą vaišėms atsiųstą duoną, duos rusams Molotovo kokteilių - butelių su benzinu.
 • 1945 metais šią dieną sprogo Vilniaus geležinkelio stotyje buvęs sąstatas su daugybe bombų ir artilerijos šaudmenų. Rezultate - mažiausiai 94 žuvę, mažiausiai 311 sužeistų ir nugriautas rajonas aplink stotį (išgriautas plotas ir šiais laikais puikiai matomas).
 • 1953 metais SSRS prasidėjo žudikų baltais chalatais byla. Buvo suimti 9 gydytojai, visi žydai, ir visi apkaltinti tuo, kad kartu su kažkokiu pasauliniu sionistiniu sąmokslu ir kokiais tai kosmopolitais ir su kažkokiais valdininkais ruošėsi nunuodyti aukštus SSRS valdininkus, o gal ir patį Josifą Staliną. Tai yra, prasidėjo tipiška kampanija, kokia būdavo didžiųjų sovietinių valymų pradžioje. Kartu buvo pradėta propagandinė kampanija prieš žydus, pagal viską - ruošiant masinius visų žydų trėmimus. Jau po poros mėnesių, kovo 5 dieną, Stalinas netikėtai numirė ir visos šitos bylos staiga baigėsi. Taigi, nors ir liko neįrodyta, bet tikėtina, kad Berija suprato, kad pats bus nužudytas taip pat, kaip ankstesni NKVD vadai. Taigi, Berija, palaikomas kitų Politbiuro narių, Staliną tiesiog užmušė. Tiesa, Berija visvien paskui buvo sušaudytas.
 • 1962 metais JAV pradėjo tiesioginius kovinius veiksmus Vietnamo kare - per Operation Chopper JAV pajėgos sraigtasparniais puolė ir išsilaipino slaptoje Vietkongo karinėje bazėje, kuri buvo neseniai aptikta. JAV pajėgos visiškai sutriuškino Vietkongo kariuomenę ne tik dėl to, kad šioji buvo 20 kartų mažesnė (1000 JAV karių prieš 50 vietnamiečių), bet dar labiau dėl to, kad vietnamiečiai tokio tipo puolimo iš principo neistikėjo, buvo užklupti visiškai nepasiruošę. Per puolimą nežuvo nei vienas JAV karys, žuvo 6 vietnamiečiai, dar 44 vietnamiečiai buvo sučiupti į nelaisvę.
 • 1969 metais grupė Led Zeppelin išleido savo debiutinį albumą, kuris taip ir vadinosi - "Led Zepplelin". Šiaip tai šita grupė nelabai mokėjo pavadinimus savo albumams kurti, tai paskui kiti albumai irgi taip pat vadinosi, tai juos paskui žmonės numeruot pradėjo ir numeriais vadinti.
 • 1974 metais Libija ir Tunisas pasiskelbė, kad nusprendė apsijungti į vieną valstybę, kuri vadinsis Islamo Arabų respublika. Bet kažkaip galų gale nieko jiems tenai nesigavo ir ta respublika nepavyko.
 • 1990 metais Rumunija uždraudė komunistų partiją ir taip tapo pirmąja Varšuvos pakto valstybe, kuri uždraudė komunizmą. Tai todėl nepaisant visokių nesąmonių, Rumunija yra gera valstybė, verta pagarbos.
 • 1991 metais sovietai ir jų pakalikai gėrė užimtuose Spaudos Rūmuose ir ruošėsi Sausio 13.
 • 2010 metais Haityje įvyko vienas iš galingiausių ir daugiausiai aukų nusinešusių žemės drebėjimų, kokius žino žmonija. Haičio sostinė Port-o-Princas buvo praktiškai sugriauta, žuvo maždaug nuo 220 iki 300 tūkstančių žmonių.


Dar apie Sausio 12

Šią dieną yra paeiliui einantys skaičiai 1 ir 2.

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 12: