Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausio 11

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausio 11" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausio 11 - tai mėnesio Sausio[reikalingas šaltinis] diena, kuri yra žymima skaičiumi 11. Tasai skaičius yra iš dviejų skaitmenų, todėl čia nėra tikras skaitmuo, o yra skaičius.

Sausio 11 diena dažniausiai būna kartą per metus, Sausio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Sausio 10 ir prieš Sausio 12 dieną[reikalingas šaltinis].

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1529 metais paskelbtas pilnas Lietuvos įstatymų kodeksas, plačiau žinomas, kaip Lietuvos statutas.
 • 1922 metais tokiam 13 metų berniukui Leonard Thompson, kuris buvo visai arti mirties, daktarai suleido iš karvės kasos išskirto insulino ekstrakto dozę. Nors pirma dozė ir sukėlė stiprią alergiją (nes ekstraktas buvo prastai išvalytas), vaiko būsena visvien pagerėjo. Po keliolikos dienų vaikui buvo suleista antra, jau geriau išvalyta insulino dozė. Vaiko būsena greitai pasitaisė, jis vėl pradėjo normaliai jaustis. Leonard Thompson išgyveno iki 26 metų amžiaus, ir numirė ne nuo diabeto, kaip būtų buvę, o nuo plaučių uždegimo, kurį gavo peršalęs.
 • 1923 metais Prancūzija ir Belgija okupavo Vokietijos Rūro sritį, nes apsibankrotinusi Vokietija vaizdavo, kad gali nemokėti reparacijų dėl prakišto I Pasaulinio karo. Tai tuo metu prancūzai su belgais parodė vokiečiams, kad susitarimus reikia vykdyti. Bet paskui, kai Vokietija sustiprėjo, prasidėjo žaidimai, o kai realiai reikėjo prispausti Hitlerį, tai tos šalys vaizdavo, kad niekas nevyksta.
 • 1946 metais, praėjus maždaug savaitei po Albanijos karaliaus Ahmet Zogu (Zog I) nuvertimo, toksai Enver Hoxha, Albanijos kompartijos vadas, paskelbė, kad Albanija dabar bus komunistinė šalis ir taip toliau. Kiek vėlesniais laikais Enver Hoxha pagarsėjo, kaip toksai komunistas, kad jam netgi ir Josifas Stalinas buvo per švelnus. Taip Albanija tapo Mao Dzeduno politiką diegiančia šalimi, kuri buvo tiek nukvaišusi, kad su ja palyginus, Stalino režimas atrodė dar visai adekvačiu.
 • 1963 metais Los Angeles mieste atsidarė naktinis klubas "Whisky a Go Go", kuris dažnai įvardinamas, kaip pirma pasaulyje diskoteka dabartiniu supratimu. Šiame klube vėliau debiutavo daugelis pasaulinio garso atlikėjų - pvz., The Doors, Alice Cooper, Van Halen, Mötley Crüe, o koncertavo šiame klube ir tokie atlikėjai kaip Led Zeppelin, KISS, Fleetwood Mac, Guns N' Roses, Death, AC/DC, Linkin Park, Metallica, Steppenwolf, System of a Down, The Byrds, Elton John, Oasis ir daug daug kitų.
 • 1964 metais JAV medicinos tarnybos vadovas paskelbė tyrimą, rodantį, kad rūkymas smarkiai kenkia sveikatai. Nuo tada kova su rūkymu po truputį ėmė įgauti gan kryptingą pavidalą ir JAV, ir kitose pasaulio valstybėse, o cigarečių keliama žala gana greit pasidarė visuotinai žinomu faktu.
 • 1972 metais Rytų Pakistanas, valstybė, kuri tapo nepriklausoma 1971, pakeitė savo pavadinimą ir pasidarė Bangladešas
 • 1973 metais JAV prasidėjo klausymai dėl bylos apie kažkokius neaiškius įsilaužėlius į kažkokius ofisus, per kuriuos įsisuko Watergate skandalas, per kurį paaiškėjo, kad JAV prezdentas Richard Nixon yra aferistas, surengęs sąmokslą tam, kad neteisėtai gautų antrą kadenciją.
 • 1974 metais Ekvadore įvyko perversmas ir valdžią užgrobė kažkokia karinė chunta, vadovaujama kokio tai Alfredo Ernesto Poveda Burbano, kuris nuvertė kitą karinę chuntą, kuriai vadovavo toksai generolas Guillermo Rodríguez, kuris, savo ruožtu, diktatoriumi tapo, kai dar anksčiau nuvertė dar kitą chuntą, kuriai vadovavo toksai José María Velasco Ibarra.
 • 1990 metais Michailas Gorbačiovas atvažiavo į Lietuvą, aiškinti kažko apie tai, kad negalima atsiskirti nuo SSRS ir negalima visaip atskildinėti LKP nuo TSKP ir panašiai. Tai ta progra įvyko 250 tūkstančių žmonių mitingas, reikalaujantis laisvės ir nepriklausomybės, tai žmonių buvo tiek, kad maža nepasirodė.
 • 1991 toksai Juozas Jermalavičius, toksai LKP ant TSKP platformos veikėjas, paskelbė, kad yra sudarytas kažkoksai Nacionalinis gelbėjimo komitetas, kuris ima valdžią į savo rankas.
 • 1991 metais Lietuvoje rimčiau pradėjo siautėti sovietai. Bene rimčiausias jų pasiekimas buvo Spaudos Rūmų užėmimas, bet kartu buvo užimta Vilniaus telefonų stotis, Krašto apsaugos departamento būstinė, Nemenčinės TV retransliacijos centras ir Vilniaus geležinkelio stotis. Bet tai kol kas buvo tik pradžia.
 • 1991 metais žmonės, nujausdami, kad gali kilti didelės bėdos, ėmė miniomis, dešimtimis tūkstančių rinktis apie LRT, TV Bokštą ir Parlamentą. Visi kalbėjo apie tai, kad jei kils karas, pasaulis pamatys, kaip ginkluoti komunistų kareivos žudo beginklius žmones. Taip greitai ir įvyko - sausio 13 sovietai surengė žudynes, pasaulis pamatė komunistų nusikaltimus, o prie Parlamento ėmė rinktis dar didesnės minios žmonių, pasiryžusių žūti už savo laisvę.


Dar apie Sausio 11

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 11: