Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Balandžio 11

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Balandžio 11" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Balandžio 11 - tai mėnesio Balandžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 11. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Balandžio 11 diena dažniausiai būna kartą per metus, Balandžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Balandžio 10 ir prieš Balandžio 12 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1764 metais Prūsija ir Rusija pasirašė sutartį, nuo kurios prasidėjo Abiejų Tautų Respublikos padalijimai. Kaip paskui parodė istorija, tai nebuvo paskutinis kartas, kai šios šalys dalinosi Lietuvą.
  • 1863 metais Lietuvos sukilėliai išlaisvino Kalvariją.
  • 1909 metais įkurtas Tel Avivas, kuris paski tapo naujosios Palestinos ir Izraelio valstybės sostine. Miestą įkūrė žydai, kuriuos Osmanų imperija persekiojo, varė iš Palestinos lauk ir neleido turėti žemės jokioje normalioje vietoje. Tai kažkuriam laikui leido kurtis visiškoje dykumoje - tai žydai ėmė ten kurtis ir per kelerius metus pasistatė miestą. Tai paskui, vos po 8 metų, 1917, turkai žydus ir iš Tel Avivo išvarė.
  • 1921 metais britai įkūrė Transjordaniją - tą Palestinos dalį, kuri išties yra arabiška.
  • 1945 metais JAV pajėgos išlaisvino Buchenvaldą - viena iš didžiausių visų laikų konclagerių, naudotų žmonių kankinimams ir žudymams
  • 1961 metais prasidėjo Adolfo Eichmano teismas. Šitas veikėjas buvo vienas iš tiesiogiai atsakingų Holokausto organizatorių.
  • 1976 šiais metais šią dieną pora amerikonų nevykėlių studentų sukonstravo ir paleido kompiuterį Apple I. Vienas studentas, kuris litavo, buvo Steve Wozniak, o kitas, kuris svaigo kosTmosus apie tai, kaip jie daug užsidirbs, buvo Steve Jobs. Paskui jiems iš to gavosi Apple kompanija. Visas kompiuteris tilpo fanerinėje dėžėje ir netgi pagal labai jau kuklius to meto standartus vertinant, buvo panašesnis ne į kompiuterį, o į šiukšlių krūvą. Bet kažkodėl veikė visai normaliai.
  • 1979 metais buvo nuverstas Ugandą valdęs diktatorius, vienas iš brutualiausių ir bjauriausių visų laikų žmonijos žmogžudžių - Idi Aminas. Šis veikėjas pabėgo, vėliau slapstėsi keliose skirtingose šalyse, kol galų gale ramiai ir maloniai pabaigė savo gyvenimą Saudo Arabijoje, kuri jį priėmė ir išlaikė.
  • 1990 prisiekė pirmoji atkurtos nepriklausomos Lietuvos vyriausybė.
  • 2006 metais Artūras Paulauskas buvo slaptu balsavimu pašalintas iš Seimo pirmininko pareigų, nes konservai kartu su darbiečiais kaip tai rado tuo sykiu bendrą kalbą ir štai jums ir prašom. Taip Artūras Paulauskas ėmė nuo to laiko kristi žemyn, o dabar jau jo ir išvis visai nebesigirdi.


Dar apie Balandžio 11

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Balandžio 11: