Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Birželio 11

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Birželio 11" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Birželio 11 - tai mėnesio Birželio diena, kuri yra žymima skaičiumi 11. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Birželio 11 diena dažniausiai būna kartą per metus, Birželio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Birželio 9 ir prieš Birželio 12 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1748 metais Danija savo vėliava pasiskelbė raudoną vėliavą su baltu kryžiumi. Vėliau visos Šiaurės šalys tokią vėliavą skirtingų spalvų variantais prisiėmė ir sau, iš ko yra išsyk atpažįstamos.
  • 1895 metais įvyko pirmos automobilių varžybos žmonijos istorijoje - iš Paryžiaus į Bordo ir atgal į Paryžių važiavo 21 ekipažas. Finišą už 1178 kilometrų ilgio trasos pasiekė 9 mašinos. Pirmas buvo toksai Émile Levassor, kuris tą atstumą pravažiavo per dvi su trupučiu paros. Vėliau jis ir kitas prancūzų inžinierius įkūrė automobilių kompaniją Panhard et Levassor, kurios gaminta mašina tapo ir pirmu automobiliu Lietuvoje.
  • 1926 metais įvyko vienas iš pirmų pasaulinių skandalų, kai paaiškėjo, kad SSRS finansuoja neramumus, visokią propagandą ir streikus užsienio valstybėje - Jungtinėje Karalystėje. Vėliau tokie įvykiai darėsi vis dažnesni.
  • 1935 metais toksai amerikietis Edwin Armstrong pirmą kartą pasauliui pademonstravo FM moduliaciją. Vėliau taip ėmė transliuoti daugybė radijo stočių.
  • 1940 metais karą Italijai paskelbė Australija, Naujoji Zelandija ir Pietų Afrika. Tai buvo atsakas į diena anksčiau Italijos paskelbtą karą Prancūzijai ir Jungtinei Karalystei.
  • 1955 metais įvyko pati kraupiausia visų laikų autosporto avarija - Le Mano lenktynėse (24 Heures du Mans) įvykus avarijai, didelės mašinų nuolaužos nukrito ant žiūrovų minios. Iš viso žuvo 84 žmonės - vienas lenktynininkas ir 83 žiūrovai. Dar virš 100 žmonių buvo sužeista.
  • 1965 metais karalienė Elžbieta II Britų imperijos ordinu apdovanojo The Beatles narius.
  • 1991 metais Microsoft išleido MS-DOS 5. Šita buvo smarkiai pilna bugų, nors ir ne tiek smarkiai, kiek anksčiau buvusi 4 versija, tačiau kartu turėjo ir daug papildymų, bent jau normalus editorius buvo atsiradęs.
  • 1998 metais visai dar jauna Compaq firma už 9 milijardus dolerių nusipirko Digital Equipment Corporation kompaniją, kuri buvo vienu iš didžiausių IT pasaulio gamintojų. Šitas firmos suvalgymas tuo metu buvo brangiausias IT kompanijų apsijungimas, koks tik buvo buvęs.
  • 2009 metais protestuodami prieš verslą žlugdančius valdžios sprendimus, Lietuvos viešbučiai ir restoranai vykdė įspėjamąją akciją „Lietuva užsidaro! Grįžtame 1000 metų atgal“. Nuo 22 iki 24 val. viešbučiuose ir restoranuose buvo išjungta šviesa. Akcijoje dalyvavo daugiau kaip 223 įmonės iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Palangos, Druskininkų ir kitų miestų.


Dar apie Birželio 11

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Birželio 11: