Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausio 10

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausio 10" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausio 10 - tai mėnesio Sausio[reikalingas šaltinis] diena, kuri yra žymima skaičiumi 10. Tasai skaičius yra iš dviejų skaitmenų, 1 ir 0.

Sausio 10 diena dažniausiai būna kartą per metus, Sausio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Sausio 9 ir prieš Sausio 11 dieną[reikalingas šaltinis].

O štai kas įvyko šią dieną:

  • -49 (minus keturiasdešimt devintais) metais toksai Gajus Julijus Cezaris peržengė tokią upę - Rubikoną, tai nuo to kilo pavadinimas, kad peržengti Rubikoną, nes tai reiškė, kad bus karas. Vat ir peržengė, u ir kas jam - ir tapo Senovės Romos imperatoriumi.
  • 1863 metais Londone ėmė veikti pirma pasaulyje metro linija
  • 1870 metais toksai John Rockfeller sukūrė Standard Oil korporaciją, kuri tapo viena didžiausių visų naujųjų laikų monopolija, kurią paskui JAV vos teįstengė suskaldyti, o kai skaldė - tai į 34 įmones, bet net ir po to tos įmonės vis dar veikė kaip didžiuliai monstrai, ir trys iš tų 34 tapo vienomis iš tų, kurios buvo tos septynios seserys, kurios valdė visą pasaulį. O dėl to suskaldymo dar iki šiol visokie liberalai, atstovaujantys austrišką ekonominę mokyklą, kliedi kliedesius visiškai nesivaržydami, nes net praėjus kone šimtmečiui, vis dar mokami pinigai už propagandą, aiškinančią, esą monopolijos nieko blogo nedaro. Tai po suskaldymo ta Standard Oil visvien išliko kaip kelios superkorporacijos - ESSO (taip užrašomas fonetinis tarimas santrumpos nuo Standard Oil - SO), dabar žinoma kaip Exxon, Mobil, kuri vėl spėjo susijungti su ta ESSO ir jau dabar gaunasi ExxonMobil, ir dar tokia Chevron, kuri irgi visai plačiai žinoma. O pati originalioji Standard Oil paskui dar tapo BP dalimi.
  • 1920 metais šią dieną įsigaliojo Versalio sutartis, pagal kurią užsibaigė I Pasaulinis karas. Pagal tą sutartį turėjo gautis visiškai gera taika Europoje, nes Vokietija buvo taip nudrožta, kad jau nebeatsigautų. Ale paaiškėjo, kad kaip tik dėl to Vokietija paskui norėjo atsikeršyti visiems, tai gavosi dar II Pasaulinis karas.
  • 1920 metais šią dieną įsigaliojo ir sutartys dėl Tautų Lygos, yai irgi atrodė, kad bus labai gražu. Bet išties gavosi neveiksni ir neįgali organizacija, kuri nieko kažkaip neįstengė. Tai šita pati Tautų lyga ir ratifikavo tą pat neveiksmingą Versalio sutartį.
  • 1923 metais Lietuva susigrąžino ir prisijungė Klaipėdos kraštą, kurį šimtus metų neteisėtai ir nelegaliai buvo užsigrobusi Vokietija.
  • 1927 buvo išleistas tokio vokiečio režisieriaus Fritz Lang filmas "Metropolis", kuriame žmonės buvo paversti į robotus, o be to, buvo dar ir Mašinenmenšai, ir išvis, nors ir nebylus, tas filmas buvo visiškai pamišusi futuristinė beprotybė, kuri dar ir dabar daro keistą įspūdį. Ir tai buvo anksčiau, nei visi kiti filmai apie visokią futūristinę ateitį, nes jis pasirodė anksčiau. Stebėtini, kaip tiems laikams, efektai. Ir kainavo 5 milijonus markių.
  • 1946 metais Londone įvyko pirmoji Jungtinių tautų genealinė asamblėja, kurioje dalyvavo 51 pasaulio valstybė.
  • 1990 metais į Lietuvą atvažiavo Michailas Gorbačiovas, kuris aiškino, kad Lietuvai nereikia nepriklausomybės ir kažkuriuo momentu netgi pradėjo rėkti ant žmonių, kurie buvo atėję į viešą susitikimą gatvėje. Taip visi pamatė, kad visgi su Gorbačiovu nieko susišnekėti nepavyks.
  • 2001 metais pirmą kartą pasaulyje pasirodė Wikipedia projektas, tiesa, anuomet dar tik kaip Nupedia projekto dalis, o tik dar po kokių gal 5 dienų ir kaip atskiras projektas, skirtas kokiems nors bandymams, nes su ta Nupedija kažkaip nelabai sekėsi, nes per metus vos kelios dešimtys straipsnių teatsirado. Vikipedija čia buvo skirta tam, kad pabandyti, ar kokie nors šiaip laukiniai internautai nepadarys kažko geriau.


Dar apie Sausio 10

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 10: