Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kovo 10

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Kovo 10" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kovo 10 - tai yra kalendorinė mėnesio Kovo diena, kuri yra žymima skaičiumi 10. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Kovo 10 diena dažniausiai būna kartą per metus, Kovo mėnesį. Ji dažniausiai būna po Kovo 9 ir prieš Kovo 11 dieną, nes taip dažniausiai būna kalendoriuje parašyta.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • Čia tokia būtų diena, kur Kovo mėnesį ir su skaičiumi 10, kai 1993 metais ministru pirmininku patapo Adolfas Šleževičius, kuriam paskui buvo visokių kalbų ir kaltinimų su kažkokiais bankais gerokai vėliau, o dėl to paskui Turto Bankas jam pinigus turėjo susimokėt.
 • O dar čia svarbu, kad vos Kovo 8 praėjo, tai visi ilsėjosi Kovo 9 po švenčių, o dabar jau turi ruoštis Kovo 11 šventėms.
 • 1876 metais šią dieną Alexander Graham Bell pirmą kartą išbandė telefoną ir jis veikė, perduodamas garsą
 • 1906 metais šią dieną įvyko didžiausia visų laikų Europoje kasyklų katastrofa - Courrières šachtose Prancūzijoje žuvo 1099 kalnakasiai.
 • 1910 metais Kinija tapo viena iš paskutinių (jei išvis ne paskutine) pasaulio šalimi, kurioje buvo uždrausta vergija.
 • 1914 metais tokia Mary Raleigh Richardson, tuo metu viena iš aktyvių sufražisčių, o veliau - viena iš garsių britų fašisčių, Londono nacionalinėje galerijoje sukapojo Velaskeso paveikslą, vaizdavusį Venerą.
 • 1922 metais Indijoje už nepaklusimą valdžiai buvo suimtas Mahatma Gandis, kuris paskui buvo nuteistas 6 metams kalėjimo, nors buvo paleistas į laisvę anksčiau, vos po 2 metų, nes susirgo apendicitu ir teko jį operuoti.
 • 1939 metais prasidėjo KPSS XVIII suvažiavimas, kuriame buvo oficialiai paskelbta, kad socializmas visoje Tarybų Sąjungoje jau pastatytas ir užbaigtas, o dabar jau prasideda komunizmas. Tai čia kai koks nors leftistas pasakos jums, kad SSRS buvo socializmas, o ne komunizmas, tai jūs tam leftistui šitą faktą pasakykit ir paklauskit, ar tiesa, kad jei Stalinas būtų nužudęs išvis visus žmones, tai komunizmas būtų pavykęs.
 • 1945 metais JAV įvykdė masyvų Tokijo bombardavimą padegamosiomis bombomis. Kadangi dauguma namų mieste buvo mediniai, kilo neįtikėtino dydžio visą miestą apėmęs gaisras, kuriame žuvo apie 100 tūkstančių žmonių. Tai yra daugiausiai žūčių žmonijos istorijoje sukėlęs oro antskrydis. Palyginimui, Hiroshimoje paties bombardavimo žuvo apie 70-80 tūkstančių, o Nagasakyje apie 40 tūkstančių žmonių. Tiesa, pastarųjų bombardavimų atveju buvo dar didžiulis kiekis žuvusių vėliau, nuo sužeidimų, spindulinės ligos ir pan..
 • 1952 metais toksai Fulgencijus Batista surengė sėkmingą karinį perversmą Kuboje, bet deja, nelabai ilgai jis tenai išbuvo diktatorius, nes paskui jį kiti nuvertė.
 • 1959 metais Tibetas sukilo prieš jį okupavusią Kinijos valdžią, tūkstančiai tibetiečių išėjo saugoti Dalai Lamos.
 • 1977 metais astronomai aptiko Urano planetos žiedus
 • 1982 metais įvyko vienas iš rečiausių planetų paradų - visos 9 mūsų Saulės sistemoje esančios planetos atsidūrė praktiškai viename kampiniame ketvirtyje (95 laipsnių zonoje), taigi viename šone išsirikiavo Merkurijus, Venera, Žemė, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas ir Plutonas.
 • 1993 metais Lietuvoje buvo paskirta šeštoji vyriausybė, kurios ministras pirmininkas buvo toksai Adolfas Šleževičius, tai paskui ilgai tas vardas daugelio žmonių būdavo minimas su keistomis intonacijomis.
 • 2020 metais šią dieną buvo fiksuotas antrasis ir trečiasis koronaviruso atvejis Lietuvoje - vyras ir žmona parvažiavo į Lietuvą, niekuo nesirgo, gyveno sau Kaune, ilgokai kažkur bastėsi po kažkokias šventes, o dar po kiek laiko pasijuto negerai. Patikrinus, paaiškėjo, kad abu yra viruso nešiotojai. Kaip ir pirmasis atvejis, buvęs Vasario 28, taip ir šieji atsivežė virusą iš Italijos.


Dar apie Kovo 10

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Kovo 10: