Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausio 9

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausio 9" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausio 9 - tai mėnesio Sausio[reikalingas šaltinis] diena, kuri yra žymima skaičiumi 9. Tasai skaičius yra iš vieno skaitmens, todėl čia nėra tikras skaičius, o tiktai skaitmuo.

Sausio 9 diena dažniausiai būna kartą per metus, Sausio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Sausio 8 ir prieš Sausio 10 dieną[reikalingas šaltinis].

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1839 metais Prancūzijos mokslų akademija paskelbė apie naują išradimą - dagerotipiją, kitaip tariant - fotografiją, kuri daroma fotoaparatais, naudojant sidabro junginiais padengtus paviršius, kurie reaguoja į šviesą.
 • 1923 šią dieną prasidėjo lietuvių sukilimas Klaipėdos krašte, nes žmonėms nepatiko Tautų lygos sprendimas, kad Klaipėdos kraštas turi būti Prancūzijos valdoma teritorija. Mažosios Lietuvos gelbėjimo komitetas paskelbė, kad paleidžia vokišką valdžią ir viską ima į savo rankas. Lietuviai paskui gana greitai išmušė prancūzų pajėgas ir Klaipėdos kraštas buvo grąžintas Lietuvai.
 • Šią dieną 1944 metais buvo žiauriai nužudytas Lietuvos Prezidentas Antanas Smetona - JAV, Klyvlende, buvo padegtas namas, kuriame jis gyveno, o durys užrakintos, kad jis negalėtų pabėgti. Įrodymų dėl padegimo nerasta, nors abejonių apie NKVD ilgąsias rankas niekam ir nekilo.
 • 1951 metais Niujorke atsidarė Jungtinių Tautų pastatas. Statinys buvo vienas iš pirmų taip vadinamo užuolaidinio tipo pastatų, kur visa gelžbetotinė nešanti konstrukcija yra statinio viduje, tuo tarpu išorinės sienos yra sudarytos iš prikabinamų plokščių, kurioms nėra perduodama nešančioji apkrova. Šiais laikais didelio aukštingumo pastatai beveik visada statomi būtent toki būdu, tačiau tuo metu tai buvo pirmas, visiškai unikalus tokio dydžio tokio tipo statinys.
 • 1961 metais Jungtinė Karalystė paskelbė apie identifikuotą Portlando šnipų tinklą. Tinklas veikė, kaip pora paprastų britų šeimų, kurios gana artimai bendravo, vienos iš šeimų nariai dirbo su kariuomenės infomacija, kita šeima turėjo knygų krautuvėlę, tiesiog šeimyniškai draugavo. Keista atrodė tik tai, kad viena iš šeimų per daug girtuokliavo ir turėjo per daug pinigų. Vėliau pavyko aptikti, kad čia buvo visiškai ne per ambasadas susietas Maskvos šnipų tinklas, kuris buvo organizuotas taip gerai, kad ir patys jo nariai bent pradžioje neįtarė, kad dirba Maskvai ir netgi kad išvis šnipinėja.
 • 1962 metais NASA paskelbė, kad statys superraketą, kuri leis žmonėms nukeliauti į Mėnulį. Raketa vėliau buvo pavadinta Saturn V, o skrydžių į Mėnulį programa - Apollo.
 • 1992 metais Lietuvos vyriausybė priėmė sprendimą, pagal kurį SKAT (savanorių pajėgos) buvo paskelbtos esančios karinių pajėgų dalimi ir galinčios turėti ginklų. Iki tol Lietuvos savanoriai ginklus turėjo faktiškai nelabai legaliai, ar kaip čia korektiškai pasakius.
 • 1992 metais astronomai Aleksander Wolszczan ir Dale Frail pranešė apie tai, kad atrado pirmąsias ne Saulės sistemos planetas. Tiesa, planetos skrido apie tolimą pulsarą (neutroninę žvaigždę) ir buvo netgi teoriškai netinkamos gyventi iš principo jokio tipo gyvybei.
 • 2007 toksai Apple įkūrėjas ir vadovas Steve Jobs pasauliui pademonstravo pirmąjį iPhone telefoną, kuris realiai nunešė visiems stogus ir sukėlė perversmą mobilių telefonų rinkoje. Faktiškai visi šiuolaikiniai smartfonai yra didesni ar mažesni to paties iPhone pamėgdžiojimai.
 • 2014 metais Lietuva pagaliau tapo kosmine valstybe - į kosmosą sėkmingai pakilo bendrovės „Orbital Sciences“ raketa „Antares“, į Tarptautinę kosminę stotį gabenanti du pirmuosius lietuviškus palydovus - „LituanicaSAT-1“ ir „LitSat-1“. Iki šiol dabar neaišku, kuris iš šitų palydovų yra pirmesnis ir labiau pirmas, tačiau aišku tai, kad Lietuva nuo šių metų turi nuosavą, veikiančią ir sėkmingą kosminę programą.
 • 2015 metais buvo nušauti keli iš teroristų, surengusių Charlie Hebdo žudynes. Dvi teroristų grupės buvo pasiėmę įkaitais nemažą kiekį žmonių, viena iš teroristų grupių spėjo 4 žmones nužudyti, bet galų gale visi teroristai buvo iššaudyti.


Dar apie Sausio 9

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 9: