Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Balandžio 9

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Balandžio 9" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Balandžio 9 - tai yra kalendorinė mėnesio Balandžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 9. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Balandžio 9 diena dažniausiai būna kartą per metus, Balandžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Balandžio 8 ir prieš Balandžio 10 dieną, nes taip dažniausiai būna kalendoriuje parašyta.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1784 metais Jungtinės Karalystės karalius Jurgis III patvirtino sutartį, pagal kurią Jungtinės Amerikos Valstijos tapo pripažinta ir nepriklausoma valstybe. Sutartis buvo pasirašyta dar 1783 metų rugsėjo 3, bet užėmė gerokai laiko, kol britų karaliui dašilo, kad visgi teks pasirašyti ir niekur jis nesidės.
 • 1860 metais toksai prancūzų mokslininkas Édouard-Léon Scott de Martinville ant suodžiais padengtos juostos padarė 20 sekundžių trukmės garso įrašą, kuris dabar žinomas, kaip seniausias išlikęs audio įrašas, koksai tik egzistuoja. Nors tais laikais įrašas buvo darytas tiktai garso bangų vizualizacijai, dabar jau jį gaunasi ir atkurti, nors kokybė neįtikėtinai prasta. Tik praėjus kone porai dešimtmečių, kažkas kitas susiprato, kad galima įrašus daryti ir atkuriamus. Taip vėliau atsirado fonografas, o paskui - ir gramofonas.
 • 1940 metais šią dieną III Reichas įsiveržė į Daniją ir Norvegiją. Norvegijoje naciai dar ir pastatė savo statytinį vadovauti - tokį Vidkun Quisling, buvusį komunistą, persivertusį į nacistus. Labai greitai jo pavardė - Quisling arba Kvislingas tapo bendriniu kolaborantų, išdavikų, apsimetėlių, veidmainių politikų pavadinimu. Po penkerių metų, 1945, Vidkunas Kvislingas buvo nuteistas mirties bausme ir sušaudytas, nes jis buvo žmogus-šūdas, atsakingas už daugybės žmonių mirtis.
 • 1967 metais pirmą skrydį skrido Boeing 737, populiariausias visų laikų komercinis reaktyvinis lėktuvas. Jo konstrukcija buvo tokia sėkminga, kad modernizuotos jo versijos gaminamos iki šiol - daugiau kaip 50 metų. Iš viso pagaminta apie 11 tūkstančių šių lėktuvų.
 • 1968 metais Čekoslovakija paskelbė pokyčių programą, pavadintą "Čekoslovakijos kelias į socializmą". Pagal šią programą buvo numatyta demokratizacija ir daug ekonominių laisvių. Greitai šie pokyčiai buvo pavadinti Prahos pavasariu. Tiesa, šis tęsėsi vos pusmetį, o baigėsi tuo, kad SSRS užpuolė ir okupavo Čekoslovakiją, skelbdama, kad čia Varšuvos pakto šalys teikia draugišką pagalbą.
 • 1969 metais pirmą skrydį atliko kitas legendinis lėktuvas - pirmas britiškas Concorde, nr.002, gamintas paraleliai pirmam prancūziškam, kuris pirmą skrydį atliko keliom dienom anksčiau - balandžio 2. Concorde buvo vienintelis sėkmingai naudotas viršgarsinis keleivinis lėktuvas.
 • 1969 metais pirmą savo koncertą kažkokiame Londono klube surengė grupė King Crimson, tapusi viena iš didesnių hipių judėjimo žvaigždžių
 • 1970 metais toksai Paul McCartney paskelbė, kad daugiau nebendradarbiaus su John Lennon. Kitą dieną paskelbimas buvo išplatintas ir šitai tapo dažniausiai minima The Beatles užsidarymo data. Tiesa, pusmečiu anksčiau grupę jau buvo palikęs pats John Lennon, nes visi grupės nariai šiam buvo pasiūlę tyliai eiti EN su visa savo Yoko Ono.
 • 1989 metais metais Gruzijoje įvyko kastuvėlių naktis - kai Vidaus reikalų kariuomenė prieš maždaug 10000 demonstrantų Tbilisyje dideliais kiakiais panaudojo CS tipo ašarines dujas, o paskui puolė juos kapoti nuaštrintais kariškais kastuvėliais. Nužudyta buvo 21 (19 mirė iškart (iš jų - 17 moterų), dar dvi moterys mirė vėliau, nuo sužeidimų) žmogus, dar 290 sunkiai ar apysunkiai sužalota. Lengviau sužeistų (vėliau registruotų, kaip gavusių medicininę pagalbą) skaičius buvo apie 4000. Ašarinių dujų kiekis buvo toksai didelis, kad vėliau dėl apsinuodijimų, plaučių uždegimų ir odos pažeidimų į ligonines pakliuvo netgi 30 sovietinių kariškių ir milicininkų. Sovietų propaganda vėliau kūrė istorijas apie tai, kad demonstrantai patys žalojo vieni kitus, patys vieni kitus mušė, žuvo dėl to, kad patys vieni kitus užspaudė ir sutrypė, o sovietinė armija esą juos tiktai gelbėjo vienus nuo kitų ir taip toliau. Žodžiu, tas pats "savi šaudė į savus". Susidorojimas buvo toksai žiaurus ir gavo tokį platų atgarsį, susilaukė tiek paminėjimų ir protestų net ir pačios SSRS viduje, kad vėliau SSRS jau nedrįso su protestuotojais elgtis taip nežmoniškai.
 • 1991 metais Gruzija pasklebė atsiskyrimą nuo SSRS, remdamasi prieš tai įvykusiu referendumu, kuriame apie 99% žmonių balsavo atsiskirti. Atsiskyrimas ir toksai vienareikšmis balsavimas buvo nulemtas prieš porą metų įvykusios kastuvėlių nakties. Atsiskyrimo data buvo parinkta ta pati - tam, kad kastuvėlių naktis būtų atminta.
 • 2003 metais Irako sostinę Bagdadą užėmė JAV kariuomenė, o Saddamas Husseinas spruko nežinoma kryptimi. Taip atėjo galas šio žmogžudžio režimui.
 • 2009 metais Seimas pradėjo diskusijas dėl aukštojo mokslo sistemos reformą numatančio naujojo Mokslo ir studijų įstatymo.
 • 2017 metais įvyko per visą pasaulį nuskambėjęs United Airlines skandalas, kai ši kompanija, pirmiausiai overbukinusi skrydžius, paskui per prievartą išvilko ir pasitelkę oro uosto apsaugos pareigūnus, vieną iš keleivių sumušė iki sąmonės netekimo. Kompaniją tą padarė tiesiog dėl to, kad jai reikėjo pervežti ketvertą savo darbuotojų į kitą miestą, skrydžiui, kuris buvo numatytas kitai dienai. Kadangi niekas iš keleivių nenorėjo atsisakyti skrydžio, o visi jau buvo susodinti, kompanija ir nusprendė tuos keleivius išvesti per prievartą. Tai buvo paskui, kas sakė, kad čia aviakompanija, kuri blogesnė netgi už Aeorflot.


Dar apie Balandžio 9

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Balandžio 9: