Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vasario 9

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Vasario 9" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vasario 9 - tai yra kalendorinė mėnesio Vasario diena, kuri yra žymima skaičiumi 9. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Vasario 9 diena dažniausiai būna kartą per metus, Vasario mėnesį. Ji dažniausiai būna po Vasario 8 ir prieš Vasario 10 dieną, nes taip dažniausiai būna kalendoriuje parašyta.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1822 metais kažkokių vudu žynių valdomas prancūziškos kultūros Haitis užpuolė šviežiai susikūrusią ispaniškos kultūros Dominiką, kuri užėmė tos pačios Ispanjolos salos kitą pusę. Karas baigėsi Haičio pergale ir Dominika buvo aneksuota, tačiau po 22 metų sukilo ir atsiskyrė atgal.
  • 1864 metais okupacinė Rusija sučiupo lietuvių sukilėlių vadą Konstantiną Kalinauską, kurį paskui ir nužudė
  • 1920 metais 14 pasaulio valstybių bendra sutartimi pripažino Svalbardą kaip Norvegijos dalį, tačiau su specialiomis išlygomis, leidžiančiomis tenai užsiimti kažkokia mineralų gavyba ir su sąlyga, kad tą sala turi likti demilitarizuotą.
  • O 1929 ant Andrioniškio nukrito meteoritas. Kaip pasakojo liudininkai, danguje pasirodė Mėnulio didumo šviesulys su uodega, kuris augo, augo ir ryškėjo, o paskui sprogo, subyrėdamas į daug kibirkščių. Vėliau Andrioniškio apylinkėse buvo surasta 11 meteorito nuolaužų, bendra jų masė - netoli 4 kilogramų.
  • 1929 metais SSRS pasirašė bendrą sutartį su beveik visomis šalimis, su kuriomis tuo metu ribojosi Europoje - Lenkija, Latvija, Estija ir Rumunija, pagal kurią buvo atsisakoma karo, kaip būdo spręsti konfliktus ar vykdyti nacionalinę politiką. Tokia taikos sutartis maždaug po 10 metų buvo pažeista visų šių valstybių atžvilgiu - Latvija ir Estija buvo aneksuotos, nuo Rumunijos atplėšta Besarabija, o Lenkija buvo užpulta ir pasidalinta su III Reichu. Sutarties nepasirašiusi Suomija irgi buvo užpulta ir iš jos atimta Karelija.
  • 1950 metais JAV senatorius Joseph Raymond McCarthy paskelbė, kad JAV valdžia yra užtvindyta visokių SSRS šnipų, komunistų ir SSRS simpatizuotojų, kuriuos laikas yra išgaudyti. Štai taip prasidėjo vos keletą metų trukęs, bet daugeliui įstrigęs makartizmo periodas JAV, kurį sovietinė propaganda ilgai pateikinėjo, kaip baisų kitaminčių persekiojimą. Realiai gi iš darbų ar postų buvo mėtomi valstybiniai veikėjai, kurie apsišvietė kaip prokomunistiniai, atrasta kažkiek realių sovietinių šnipų, bet kažkokių nekaltų žmonių perskiojimų nebuvo. Užtat JAV sugebėjo apsisaugoti nuo milžiniškos korupcinės SSRS įtakos.
  • 1971 metais atgal į Žemę sugrįžo Apollo-14 kosminis laivas, kuris prieš tai skrido jau trečią žmonijos skrydį į Mėnulį.
  • 1990 metais į valstybines šventes grąžinta buvo Vasario 16, už kurios šventimą vos prieš kelerius metus dar persekiodavo ir bausdavo sovietų okupantai.
  • O 1991 metais buvo referendumas, kuriame 76,4% visų balso teisę turinčių žmonių pasakė, kad Lietuva turi būti nepriklausoma. Balsavime sudalyvavo virš 80% galėjusių balsuoti, taip kad beveik šimtaprocentiškai visi nutarė, kad turi būti Laisvė.
  • 2023 metais žiniasklaida paskelbė, kad artėjančiuose savivaldybių rinkimuose daugiausiai teistų asmenų dalyvauja su Darbo partija - net 80. Dar 64 teisti asmenys eina į rinkimus su Regionų partija, dar 62 su socialdemokratais. Dar 54 teisti asmenys į rinkimus eina su LVŽS, o dar 50 su Demokratų sąjunga vardan Lietuvos. Net 25 teisti asmenys kandidatuoja į merus.


Dar apie Vasario 9

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Vasario 9: