Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gegužės 9

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Gegužės 9" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gegužės 9 - tai yra kalendorinė mėnesio Gegužės diena, kuri yra žymima skaičiumi 9. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Gegužės 9 diena dažniausiai būna kartą per metus, Gegužės mėnesį. Ji dažniausiai būna po Gegužės 8 ir prieš Gegužės 10 dieną, nes taip dažniausiai būna kalendoriuje parašyta.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1913 metais įvyko filmo Fantomas premjera - nuo šito kino filmo prasidėjo visi trileriai ir veiksmo filmai
  • 1941 metais britai užgrobė nacių povandeninį laivą U-110, kuriame atrado šifravimo mašiną Enigma. Nuo šito ir prasidėjo pirmi realiems reikalams skirti kompiuteriai, nes norint išsiaiškinti, kaip kas šifruojasi, britai turėjo pastatyti namo didumo skaičiavimo mašiną.
  • 1945 metais Stalinas galutinai sutriuškino Hitlerį. Išties tai Vokietijos kapituliacija buvo pasirašyta dviem dienom anksčiau, o įsigaliojo dar Gegužės 8, bet Stalinui reikėjo atskiros, specialios ir tik jam skirtos pergalės. Tai Rusija iki šiol ją švenčia su koloradais. O visas likęs pasaulis švenčia pergalę prieš nacius diena anksčiau.
  • 1950 toksai Robert Schuman paskelbė kažkokią tai deklaraciją, nuo kurios prasidėjo Europos Sąjunga
  • 1955 metais Vakarų Vokietija, norėdama apsisaugoti nuo SSRS, įstojo į NATO ir nuo to laiko jau vyko toksai Šaltasis karas, kad visiems viskas aišku buvo
  • 1958 metais įvyko filmo Vertigo premjera, o mes rašome čia apie tai todėl, kad su šituo filmu Alfred Hitchcock pradėjo visą misterijos žanrą, kurį ir dabar daugelis labai mėgsta žaisti visokiuose geimuose
  • 2020 metais šią dieną Maskvos namai, esantys Vilniuje, iškilmingai pasipuošė milžiniškos gyvatės atvaizdu ir skaičiumi "75".
  • Maskvoje šiandien, kaip ir kiekvienais metais, paradas, tiesiog paradas. Skirtas tiesiog tik tam, kad pažvangint ginklais ir pagąsdint visą likusią planetą.


Dar apie Gegužės 9

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Gegužės 9: