Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gegužės 8

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Gegužės 8" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gegužės 8 - tai yra kalendorinė mėnesio Gegužės diena, kuri yra žymima skaičiumi 8. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Gegužės 8 diena dažniausiai būna kartą per metus, Gegužės mėnesį. Ji dažniausiai būna po Gegužės 7 ir prieš Gegužės 9 dieną, nes taip dažniausiai būna kalendoriuje parašyta.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1886 toksai amerikonų vaistininkas John Pemberton ėmė pardavinėti saldžiu sirupu paskanintą gazuotą vandenį, pavadintą Coca Cola
  • 1902 metais įvyko Martinikos ugnikalnio Mount Pelée išsiveržimas. Iki tol buvusi viena iš turtingiausių ir tankiausiai gyvenamų pasaulio kolonijinių salų, šita buvo visiškai nusiabuta, o didžiausias miestas per minutę tiesiog sunaikintas. Žuvo apie 30 tūkstančių žmonių.
  • 1924 metais tokia Tautų lyga pasirašė nutarimą, kad Klaipėdos kraštas priklauso Lietuvai ir šitaip pripažino lietuvišką Klaipėdą visiems laikams
  • 1945 metais kapituliavo Vokietija, nes dieną prieš tai pasirašė besąlygiško pasidavimo sutartį. Tiesa, kadangi sutartis buvo pasirašyta ne specialiai SSRS, tai Stalino nurodymu ją reikėjo dar kartą persirašinėti ir išvis gavosi taip, kad kai visi karą prieš Vokietiją baigė Gegužės 8, tai SSRS baigė tik Gegužės 9, tai specialiai tam, kad išsidirbinėt galėtų. Taigi, visas pasaulis laimėjimą prieš III Reichą švenčia šiandien, o tik Rusija - diena vėliau.
  • 1946 dvi estų mergaitės - 14 metų amžiaus Aili Jõgi ir 15 metų amžiaus Ageeda Paavel susprogdino sovietų "išvaduotojams" skirtą paminklą, pastatytą Talino centre. Šios mergaitės tapo didvyriškumo pavyzdžiu ir estams, ir latviams, ir lietuviams. Tiesa, NKVD jas paskui sugavo ir išsiuntė į Gulagą.


Dar apie Gegužės 8

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Gegužės 8: