Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lapkričio 8

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Lapkričio 8" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Lapkričio 8 - tai mėnesio Lapkričio diena, kuri yra žymima skaičiumi 8. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Lapkričio 8 diena dažniausiai būna kartą per metus, Lapkričio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Lapkričio 7 ir prieš Lapkričio 9 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1895 metais šią dieną toksai Wilhelm Röntgen darė eksperimentus su kažkokiomis radijo lempomis ir netyčia aptiko Rentgeno spindulius, dar žinomus, kaip X spinduliai. Šitas atradimas yra laikomas vienu iš svarbiausių visoje medicinos istorijoje, nes jo dėka atsirado galimybė gydyti pačias įvairiausias, netgi ir labai sunkias traumas.
  • Gi nuo 1917 metų čia buvo antroji Spalio švenčių diena, nors kažkodėl visai ne tas mėnuo, bet jau taip tie komunistai susigalvojo, nes per Julijaus kalendorių buvo smarkiai nuo pasaulio atsilikę - 1917 metais jie galvojo, kad čia Spalio 26 diena.
  • 1923 metais įvyko Alaus pučas, kurio metu toksai Adolfas Hitleris su savo chebra iš NSDAP bandė užsigrobti valdžią. Bet jam nepavyko, tai teko pasėdėti Landsbergo kalėjime. Bet paskui visgi valdžią užsigrobė, tai pasauliui paskui maža nepasirodė. Beje, kai kurie sako, kad Hitleris ne šiaip sau pasirinko Spalio revoliucijos dieną savo sukilimui - norėjo atkartoti bolševikų veiksmus.
  • 1939 metais, kai vyko iškilminga Alaus pučo paminėjimo šventė Vokietijoje, toksai Johann Georg Elser padėjo bombą su laikrodiniu mechanizmu ten, kur turėjo būti Hitleris. Deja, nors bomba ir užmušė kažkiek nacių, kurie šventė, Hitleris kaip tyčia jau buvo pasišalinęs, tad nenukentėjo. Labai gaila. Pats Johann Georg Elser buvo sugautas ir įkištas į Saksenhauzeną, o paskui Dachau koncentracijos stovyklą, kur buvo laikomas beveik iki pat II Pasaulinio karo pabaigos, o likus maždaug mėnesiui iki III Reicho kapituliacijos, buvo nužudytas.
  • 1950 metais įvyko pirmas istorijoje reaktyvinių naikintuvų mūšis - Korėjos kare amerikietis Russell J. Brown, pilotavęs naikintuvą F-80 Shooting Star, numušė du Mig-15 naikintuvus, formaliai priklausiusius Šiaurės Korėjoje, bet realiai pilotuojamus SSRS pilotų.
  • 1957 metais Jungtinė Karalystė išbandė savo pirmą vandenilinę bombą.
  • 1971 metais Led Zeppelin išleido jau ketvirtą albumą be pavadinimo, todėl vadinamą tiesiog "IV" arba "Led Zeppelin IV". Šitas albumas laikomas bene geriausiu iš visų, kuriuos šita grupė išleido, o jame buvusi daina "Stairway to Heaven" - žinomiausia ir dažniausiai pergrojama Rock balade per visą muzikos istoriją.
  • 1975 metais SSRS įvyko priešpovandeninio laivo "Storoževoj" sukilimas. Laivas buvo prirašytas Baltijske, bet per Spalio šventes buvo Rygoje. Sukilimui vadovavo laivo kompartijos vadovas, laivo zampolitas (t.y., laivo kapitono pavaduotojas politiniams reikalams) Valerijus Sablinas. Sukilimas kilo dėl nepakenčiamai blogų gyvenimo sąlygų laive, o ir SSRS. Sablinas skelbė, kad dėl to kalta sovietų valdžia, kuri nesilaiko kažkokių komunizmo principų, todėl laivui reikia plaukti į Leningradą. Išplaukiantį laivą subombardavo sovietų bombonešiai, pažeisdami taip, kad laivas plaukti jau nebegalėjo. Po to laive valdžią vėl perėmė buvęs kapitonas. Vėliau jūreiviai ir pats Sablinas buvo teisiami, dar paskui Sablinas buvo sušaudytas. Visa laivo įgula, bijant tolimesnių neramumų, buvo pilnai išformuota, o laivas, kad niekam neprimintų sukilimo, buvo išgabentas į Tolimuosius Rytus.
  • 2022 metais šią dieną Pipedija jau turėjo 9985 straipsnius ir tų straipsnių toliau vis daugėjo ir visiems jau ėmė darytis aišku, kad greitai populiarioji enciklopedija perkops ištisus 10000.


Dar apie Lapkričio 8

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Lapkričio 8: