Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Spalio šventės

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Spalio šventės arba Didžiosios Tarybų Socialistinės Spalio Revoliucijos Metinės - tai tokia oficiali šventė sovietmečiu buvusi, kuri kažkodėl būdavo visai ne Spalį, o kažkodėl Lapkritį.

Nors visi vis sakydavo, kad tai Spalio 25 ir Spalio 26 dienos, kažką primakliavoję būdavo su kalendoriumi tie komunistai, tai kažkodėl gaudavosi viskas Lapkričio 7 ir Lapkričio 8. Tai viskas dėl to, kad Rusija buvo baisiai atsilikusi ne tik perkeltine, bet ir tiesiogine prasme - dėl naudojamo Julijaus kalendoriaus ji buvo atsilikusi nuo normalaus pasaulio ištisomis 13 dienų. Tai paskui kai pataisė tą atsilikimą, tai ir peršoko Spalio šventės į Lapkritį.

Sovietmečiu, kai vykdavo Spalio šventės, tai gaudavosi vos ne kaip trumpos kokios atostogos, nes švęsti reikdavo dvi dienas, taip kad visur būdavo prikabinama begalės klaikių raudonų plakatų ir transparantų su vėliavomis.

Tai aišku gi, kad visi tie, kas švęsdavo, tai jau būdavo laikomi visiškais liurbiais, už ką ir į snukį kartais gaudavo patyliukais, lyg nei už ką. Bet dabar jau niekas nešvenčia ir neatsimena, tai užtat dabar kokie nors užsilikę seni komunistai prisiperka kokių nors tarybinių produktų ir apimti nostalgijos geria degtinę, užsikąsdami šūdinomis sasyskomis.

Gi gal jau taip jiems ir reikia, nes ne vieta yra visokioms šūdų asmenybėms šiais laikais.


Dar žr.

Liaudyje Spalio šventėmis dar būna vadinamos mėnesinės, nes irgi daug raudonos spalvos...