Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lapkričio 7

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Lapkričio 7" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Lapkričio 7 - tai mėnesio Lapkričio diena, kuri yra žymima skaičiumi 7. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Lapkričio 7 diena dažniausiai būna kartą per metus, Lapkričio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Lapkričio 6 ir prieš Lapkričio 8 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1504 metais Kristoforas Kolumbas sugrįžo iš savo ketvirtosios ir paskutinės kelionės į nežinomas planetos vietas.
  • Nuo senų laikų kai kurie dar atsimena, kad šiandien yra pirmoji Spalio švenčių diena, nes šią dieną įvyko Spalio revoliucija, nors kažkodėl tai Lapkritis dabar. Tai išties dėl visko kaltas Rusijoje naudotas klaikiai atsilikęs Julijaus kalendorius, kurio datos viską supainiojo - pagal jį atseit buvo Spalio 25 diena, nors visam pasauliui jau buvo Lapkričio 7.
  • 1940 metais įvyko Takomos tilto (anglų kalba būtų Tacoma Narrows Bridge) katastrofa, kurią nufilmavo keletas žmonių. Kabantis tiltas buvo šiek tiek neapskaičiuotas, tad nuo gana stipraus vėjo imdavo siūbuoti, o tą dieną įsisiūbavo taip stipriai, kad ėmė ir sutrūko. Žmonės nežuvo, tačiau milžiniško tilto bangavimas, siūbavimas ir griūtis tapo vienu iš istoriškai žinomiausių rezonansinių virpesių pavyzdžių.
  • 1968 metais sovietų valdžia nusprendė, kad Žirmūnai yra baisiai gražus ir iškilus architektūrinis pasiekimas, nes atrodė nors ir taip pat baisiai, kaip ir visos kitos sovietinės chruščiovkės, bet gal ne taip baisiai, o tiktai šiaip baisiai. Tai už tai šią dieną nežinomiems Žirmūnų mikrorajono autoriams buvo paskirta kokia tai SSRS valstybinė premija. Tai štai tiek apie meninius-architektūrinius sovietmečio pasiekimus ir pakanka žinoti.
  • 1983 metais NATO rengė kasmetines Able Archer pratybas, kurių metu treniravosi atsakyti į SSRS puolimą, kuriame būtų panaudotas branduolinis ginklas. Šitais metais į pratybas buvo įtraukti keli papildymai, turėję padidinti realizmą - kontaktai su visų NATO šalių vadovais, skirti veiksmų patvirtinimui, radijo tyla, o taip pat ir nauji veiksmų kodai. Nuo šitų pasikeitimų sovietų Politbiuras ėmė taip panikuoti, kad įsakė aktyvizuoti branduolines pajėgas, pakrauti branduolines bombas į lėktuvus ir paruošti lėktuvus kilt į orą. Kelias dienas visas pasaulis buvo ant branduolinio susinaikinimo ribos - tai buvo vienas iš karščiausių Šaltojo karo momentų.
  • 1987 metais Tunise įvyko Jazminų revoliucija. Tai viena iš gėlių revoliucijų, kurios įvyko be kraujo praliejimo ir buvo susietos su visokiomis gėlėmis.
  • O štai 1989 metais šią dieną Jedinstva surengė kažkokias eitynes, prisidengdama sovietų armijos paradu, kad visus papiktintų.
  • 2009 metais UNPRINTABLE aktyviai gina Virtualikos principus, taikydamas juos Pipedijai.
  • 2020 metais šią dieną buvo užfiksuota, kad vakar aptikti 1972 nauji koronaviruso atvejai, nors vos kelios dienos anksčiau tų atvejų buvo porą kartų mažiau. Taigi, jau ryškiai pasimatė šitos epidemijos eksponentinis augimas.


Dar apie Lapkričio 7

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Lapkričio 7: