Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kovo 7

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Kovo 7" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kovo 7 - tai yra kalendorinė mėnesio Kovo diena, kuri yra žymima skaičiumi 7. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Kovo 7 diena dažniausiai būna kartą per metus, Kovo mėnesį. Ji dažniausiai būna po Kovo 6 ir prieš Kovo 8 dieną, nes taip dažniausiai būna kalendoriuje parašyta.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 321 metais šią dieną Senovės Romos imperatorius Konstantinas I, kuris buvo tuo pačiu ir pirmasis krikščioniškas Romos imperijos imperatorius, paskelbė, kad sekmadienis nuo šiol bus šventinė, nedarbo diena. Tai štai jau nuo tų laikų sekmadienis ir yra šventinė ir nedarbo diena.
 • 1530 metais šią dieną popiežius nusprendė, kad nepatenkins Anglijos karaliaus Henrikas VIII skyrybų prašymo ir kad pastarasis, kaip ir kiekvienas krikščionis, privalo su savo žmona gyventi iki galo. Tai karaliui nepatiko ir jis nutarė, kad jei jau šitaip nesigauna, tai atskirs bažnyčią nuo popiežiaus ir lieps padaryti jai kaip sako. Ir atskyrė. Taip gavosi anglikonų bažnyčia.
 • 1876 metais toksai Alexander Graham Bell gavo patentą aparatui, pavadintam telefonu. Aišku, tas telefonas nelabai priminė dabartinius, o ir išvis buvo laidinis, bet visvien tai buvo koksai tai telefonas. Šitas aparatas matyt buvo vienas iš didžiausių žmonijos išradimų, kokie tik egzistuoja.
 • 1900 metais šią dieną pirmą kartą radijo signalas buvo pasiųstas iš laivo į žemę - vokiečių keleivinis laivas SS Kaiser Wilhelm der Grosse pasiuntė kažkokį pranešimą. Labai greitai radijo ryšys tapo tiesiog būtinu visiems laivams.
 • 1920 metais Sirija paskelbė nepriklausomybę
 • 1936 metais III Reichas žengė pirmą militaristinį žingsnį link II Pasaulinio karo - okupavo Reino sritį, kuri pagal Versalio sutartį buvo demilitarizuota zona, kur neturi būti nei jokių įtvirtinimų, nei jokios kariuomenės. O kadangi Prancūzija ir Jungtinė Karalystė seniai skaitė, kad karo grėsmės nebėra ir nebebus, tai jos savo kariuomenes buvo visiškai nusilpninusios ir jokių karinių veiksmų imtis nesugebėjo. Rezultatas - Adolfas Hitleris gavo įrodymus, kad gali plėsti savo Vokietijos karinę galią ir imti užgrobinėti kitas valstybes.
 • 1946 metais Rytų Vokietija ėmė ir atkūrė hitlerjūgendą, su visomis uniformomis, tik su truputį pakeistais simboliais ir pavadintą "Freie Deutsche Jugend". Taip gavosi vokiškas komsomolas, kurio vadu tapo toksai Erikas Honekeris. Po keliolikos met7 tas pats Erikas Honekeris tapo ir visos VDR vadu, ir juo buvo iki tol, kol tas režimas buvo nuverstas 1989.
 • 1966 metais šią dieną Prancūzijos prezidentas Charles de Gaulle paskelbė, kad Prancūzija nusprendė išstoti iš NATO. Paskui, tiesa, Prancūzija pasiprašė atgal, nes paaiškėjo, kad nelabai jiems apsimokėjo išstoti.
 • 1982 metais iš SSRS pabėgo režisierius Andrejus Tarkovskis, kuris buvo vienintelis sovietų kino režisierius, susilaukęs pripažinimo ir Vakaruose. Nepaisant to pripažinimo Vakarų šalyse, Andrejus Tarkovskis buvo cenzūruojamas Sovietų Sąjungoje.
 • 1997 metais žurnalas "Nature" paskelbė pasauliui apie tai, kad keli škotų mokslininkai sėkmingai klonavo avį. Ta avis vadinosi Dolly ir buvo pirmas klonuotas didelis padaras.
 • 2022 metais šią dieną buvo paskandintas rusų karinis laivas, kuriam buvo siūlyta eiti EN. Tai štai ir nuėjo.

Labai visus įspėjame: rytoj - Kovo 8. Ruoškitės, mielieji ir mielosios!!!


Dar apie Kovo 7

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Kovo 7: