Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kovo 6

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Kovo 6" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kovo 6 - tai yra kalendorinė mėnesio Kovo diena, kuri yra žymima skaičiumi 6. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Kovo 6 diena dažniausiai būna kartą per metus, Kovo mėnesį. Ji dažniausiai būna po Kovo 5 ir prieš Kovo 7 dieną, nes taip dažniausiai būna kalendoriuje parašyta.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1665 metais šią dieną Karališkoji Londono mokslo žinių gerinimo draugija išleido pirmą savo žurnalo numerį - "Philosophical Transactions of the Royal Society", ir tas žurnalas tapo pirmuoju, seniausiu ir ilgiausiai pasaulyje leidžiamu mokslo žurnalu, kokie tik išvis egzistuoja. Ir taip, tasai žurnalas yra leidžiamas iki šiol, ir iki šiol tokiu keistu pavadinimu.
 • 1706 metais šią dieną Švedija užėmė Lietuvos sostinę - Vilnių
 • 1857 metais JAV įvyko garsioji "Dred Scott v. Sandford" byla, kurios metu JAV aukščiausiasis teismas nusprendė, kad visi juodaodžiai, nesvarbu kaip pakliuvę į JAV, negali turėti jokių teisių į pilietybę, jokių teisių į jokį teismą, jokiais piliečiais negali tapti iš principo ir išvis yra kaip daiktai, nuosavybė.
 • 1869 metais toksai Dmitrijus Mendelejevas paskelbė pirmą savo periodinės elementų lentelės variantą. Išties jau nemažai panašių lentelių buvo iki tol, bet šita buvo rišlesnė ir galų gale kaip ir natūraliai išdėstanti cheminius elementus pagal kažkokią tvarką. Nuo to laiko chemija ėmė darytis visai sistemingu mokslu.
 • 1899 metais tokia Bayer kompanija užregistravo "Aspirin" prekinį ženklą. Tai buvo pirmas sintetinis cheminis vaistas, ir nors ir mažiau, vis dar naudojamas iki šių laikų.
 • 1912 metais per Italijos karą su Osmanų imperija, per mūšius Libijoje šią dieną italai pirmi pasaulyje panaudojo du dirižablius karo tikslams. Iš tų dirižablių, maždaug iš poros kilometrų aukščio, ant turkų pajėgų buvo numesta pora bombų. Tokiu būdu Italija tapo karo aviacijos išradėja.
 • 1944 metais sovietų karinės pajėgos, pradėjusios veržtis į Estiją, išbombardavo Narvos miestą. Narva tuo metu buvo visiškai evakuota, jokių pajėgų tenai nebuvo, tad sovietai tiesiog išgriovė vieną iš didžiausių Europos senamiesčių, viską nušluodami nuo paviršiaus. Kam jie tą darė, jie taip ir nesugebėjo niekam paaiškinti.
 • 1946 metais Vietnamas gavo nepriklausomybę nuo Prancūzijos, tiesa išlikdamas viena iš Prancūzų sąjungos valstybių.
 • 1953 metais SSSR žmonės vis dar viešai aprauda vakar, Kovo 5 mirusį Josifą Staliną... O neviešai jau antrą dieną švenčia.
 • 1957 metais šią dieną Gana gavo nepriklausomybę nuo Jungtinės Karalystės
 • 1967 metais šią dieną į JAV ambasadą Indijoje pasiprašė ir gavo politinį prieglobstį Svetlana Alilujeva, kuri buvo Josifo Stalino dukra, ir nors neužimdinėjusi jokio posto, bet dėl savo senų, iš vaikystės ėjusių pažinčių, viena iš įtakingiausių žmonių visoje SSRS.
 • 1970 metais išėjo paskutinis The Beatles singlas - "Let it be", ir paskui jau šita grupė daugiau nieko nebeišleido.
 • 1992 metais šią dieną ėmė siautėti vienas iš pirmų kompiuterinių virusų - "Michelangelo". Šitas kompiuterinis virusas buvo vienas iš nedaugelio piktybinių, nes pagadindavo duomenis kompiuteriuose, įrašydamas į kietuosius diskus krūvas nulių. Pasaulyje šitaip buvo paveikta maždaug 10-20 tūkstančių kompiuterių.
 • 2018 metais toksai Jeff Bezos tapo turtingiausiu visos Žemės planetos žmogumi. Pradėjęs nuo menkos internetinės knygų parduotuvės, ilgainiui jis tapo štai tokiu turtingu, kad maža nepasirodė, kitaip tariant - visame gražume, arba štai jums ir prašom. Vat matote, kaip naudinga yra knygomis užsiimdinėti. Tas mažas internetinis knygynas, kurį Jeff Bezos įkūrė, vadinosi Amazon.


Dar apie Kovo 6

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Kovo 6: