Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gegužės 6

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Gegužės 6" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gegužės 6 - tai yra kalendorinė mėnesio Gegužės diena, kuri yra žymima skaičiumi 6. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Gegužės 6 diena dažniausiai būna kartą per metus, Gegužės mėnesį. Ji dažniausiai būna po Gegužės 5 ir prieš Gegužės 7 dieną, nes taip dažniausiai būna kalendoriuje parašyta.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1499 metais šitą dieną susijungė LDK ir Lenkija ir taip gavosi Abiejų Tautų Respublika.
 • 1840 metais atsirado pirmieji pašto ženklai. Šią dieną Didžioji Britanija ėmė naudoti garsius Penny Black ženklus, nuo kurių prasidėjo ir šiuolaikinio pašto organizavimas, ir filatelija. Išradimas buvo toksai geras, kad greitai jį perėmė visas pasaulis.
 • 1856 metais gimė Sigmund Freud, dar žinomas, kaip Zigmundas Froidas, kuris atrado, jog yra sąmonė ir dar pasąmonė ir kai mes darom kažką netyčia, tai pasirodo, kad tyčia, bet patys to nesuprasdami, nes taip pasąmonė liepė, nes kažkur slėpėsi kažkoksai tai užslėptas noras. Tai iki šiol dar visi neurotikai tuo piktinasi labai.
 • 1889 metais oficialiai buvo atidarytas Eifelio bokštas, kuris buvo skirtas pasaulinei Paryžiaus parodai. Bokštas turėjo simbolizuoti Prancūzijos pramonės išsivystymą, tačiau dar statybos metu susilaukė be galo daug pasipiktinimo. Nors statinys turėjo būti laikinas, paskui jį buvo žadama išardyti, jo greitai prireikė kariškiams, nes paaiškėjo, kad ant aukšto bokšto galima pastatyti gerą anteną ir taip paskui turėti gerą radijo ryšį. Galų gale gavosi taip, kad bokštas išliko, o jau po poros dešimtmečių tapo tikru Paryžiaus simboliu.
 • 1906 metais šitą dieną pirmą kartą po carinio lietuviškos spaudos draudimo buvo suvaidintas viešas spektaklis lietuvių kalba - "Pilėnų kunigaikštis". Vaidinimas įvyko Vilniaus rotušėje.
 • 1937 metais įvyko garsioji dirižablio "Hindenburg" katastrofa. Per visą Atlanto vandenyną eilinį kartą perskridęs keleivinis dirižablis, jau besišvartuodamas oro uoste, nuo kažkokios kibirkšties užsidegė ir sudegė. Dirižablyje buvo 97 žmonės, iš kurių 61 buvo ekipažo darbuotojai ir 36 buvo prabangūs keleiviai. Žuvo iš viso 35 žmonės, iš kurių 13 buvo keleiviai ir 22 ekipažo nariai. Dirižablio užsidegimo priežastimi įvardintas vandenilio dujų nutekėjimas. Deja, dirižabliai su heliu tuo metu buvo dar tiktai planuojami. Po "Hindenburg" katastrofos visas dirižablių vystymasis sustojo ir paskui tiesiog užsidarė. Daugelis spėlioja, kad jei ne šita katastrofa, tai šiais laikais dirižabliai būtų viena iš paplitusių transporto priemonių.
 • 1949 metais ėmė veikti pirmas praktinis elektroniškai programuojamas kompiuteris, pavadintas EDSAC. Britų sukurtas kompiuteris galėjo priimti programą, perduodamą elektroniniu būdu, ją patalpinti sau į operacinę atmintį ir tada įvykdyti. Iki tol taip galėjo veikti tiktai bandomieji, visiškai eksperimentiniai ir praktiniams tikslams netinkami kompiuteriai. Visi kiti kompiuteriai iki tol būdavo programuojami visokiais jungikliais ir panašiai, t.y., programų atmintyje saugoti ir vykdyti negalėjo. Taigi, EDSAC kompiuteris buvo pirmas kompiuteris, esminiais savo veikimo principais panašesnis į dabartinius.
 • 1950 metais pirmą kartą ištekėjo vos 18 sulaukusi viena iš garsiausių visų laikų pasaulio aktorių - Elizabeth Taylor. Santuoka truko mažiau, nei metus, o vėliau ji dar 7 kartus tuokėsi. Kai kurie gandai paskui dar sakė, kad išties santuokų pas ją buvo dar daugiau, tiesiog kai kurias pavyko nuslėpti.
 • 1953 metais JAV kardiochirurgas John Heysham Gibbon pirmą kartą istorijoje panaudojo savo paties sukurtą dirbtinę širdį - aparatą, kuris atjungus tikrą širdį, palaiko kraujo judėjimą organizme. Tokių dirbtinių širdžių dėka pasidarė įmanomos pilnavertės širdies operacijos, pvz., kai reikia keisti vožtuvus, šuntuoti ar persodinti širdį.
 • 1994 metais Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II ir Prancūzijos prezidentas Fransua Miteranas iškilmingai atidarė tunelį po Lamanšu.
 • 1998 metais toksai Steve Jobs, kuris anksčiau buvo išmestas iš Apple kompanijos, o paskui vėl sugrąžintas atgal, pasauliui pristatė pirmą iMac kompiuterį. Daugelis apžvalgininkų juokėsi ir sakė, kad tai nesąmonė, nes kompiuteris pernelyg panašus į žaislą. Bet realybėje kompiuteris tapo tiesiog neįtikėtinai populiariu, ištraukė firmą iš finsansinės duobės ir taip pradėjo naują Apple erą.
 • 2009 metais Lietuvos krepšinio lygoje prasidėjo svarbiausios dvikovos. Pastarųjų metų geriausių šalies klubų - Kauno Žalgirio ir Vilniaus Lietuvos ryto krepšininkai siekė 16-ojo LKL sezono aukso žiedų. Nugalėjo komanda, iškovojusi keturias pergales.
 • 2010 metais įvyko siauruose finansistų sluoksniuose nepaprastai pagarsėjusi Žaibiška griūtis. Vos 36 minutėms įvyko neįtikėtinas kursų kritimas, po kurio kursai vėl atsistatė. Bendros svyravimų apimtys siekė apie trilijoną JAV dolerių. Vėliau buvo nustatyta, kad šitas manipuliacijas padarė kai kurie iš rinkos žaidėjų, kurie sugebėjo išsiaiškinti kai kurių automatinių akcijų pirkimo-pardavimo algoritmų veikimą ir tuo sumanipuliuoti. Kažkiek tokių manipuliuotojų paskui atsidūrė už grotų.
 • 2023 metais Didžiosios Britanijos karaliumi buvo karūnuotas Karolis III.


Dar apie Gegužės 6

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Gegužės 6: