Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Birželio 6

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Birželio 6" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Birželio 6 - tai yra kalendorinė mėnesio Birželio diena, kuri yra žymima skaičiumi 6. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Birželio 6 diena dažniausiai būna kartą per metus, Birželio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Birželio 5 ir prieš Birželio 7 dieną, nes taip dažniausiai būna kalendoriuje parašyta.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1748 metais šią dieną prasidėjo didysis Vilniaus gaisras. Jis kilo Užupyje, kai užsidegė kažkokio veikėjo neprižiūrėtas bravoras. Ugnis buvo tokia didelė, kad persimetė į kitą Vilnelės pusę, o tada jau pradėjo degti ir Senamiestis. Per šitą gaisrą sudegė 469 mūriniai namai, 15 rūmų, 12 bažnyčių, taip pat nenustatytas kiekis medinių statinių, o taip pat žuvo 30 žmonių.
 • 1922 metais buvo įkurtas Glavlitas, visoje SSRS totalinę žiniasklaidos ir literatūros cenzūrą vykdžiusi įstaiga. Vėliau šita įstaiga, bandydama pašalinti kalbas apie save, ne kartą keitė oficialius pavadinimus (skirtingų pavadinimų buvo net 11), bet visų buvo vadinamas taip pat - Glavlit. Šita įstaiga užsilenkė tik po to, kai subyrėjo SSRS.
 • 1923 metais šią dieną pirmi kaliniai buvo atvežti į Solovkų konclagerį. Šitas konclageris buvo pirmas iš tų, kurie Sovietų Sąjungoje buvo sukurti pagal Antono Makarenkos "pedagoginę" sistemą, skirtą suaugusiųjų "perauklėjimui". Ilgainiui šitas lageris pagarsėjo, kaip vienas iš pačių baisiausių stalininių kalėjimų, kur nuolat būdavo vykdomi žiaurūs kalinių kankinimai. Vėliau lageris buvo aprašytas ir garsioje Solženicino knygoje "Gulago Archipelagas", per kurią pasaulis sužinojo apie stalininės sistemos baisumus.
 • 1925 metais toksai Walter Chrysler iš nusipirktos bankrutuojančios Maxwell kompanijos padarė tvarką ir, ją pertvarkęs, šią dieną įsteigė Chrysler kompaniją, kuri ilgai buvo vienu iš trijų didžiausių pasaulyje automobilių gamintojų.
 • 1944 metais sąjungininkai pradėjo išsilaipninimą Normandijoje, kuris galų gale sutriuškino III Reichą. Išsilaipinime dalyvavo apie 160 tūkstančių JAV, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos karių, kurie kirto Lamanšą 5000 transporto ir desanto laivų, 289 palaikantys karo laivai ir 277 minininkai. Vakarop sąjungininkų pajėgos jau buvo užsiėmusios sau placdarmą ir pilnais tempais judėjo į Europos žemyno gilumą. Iki šiol tai yra didžiausia vienos dienos logistinė operacija žmonijos istorijoje.
 • 1956 metais SSRS buvo panaikintas mokamas vidurinis mokslas. Skirtingai, nei nuolat daugybę metų pasakojo sovietinė propaganda, nemokamas vidurinis, profesinis ir aukštasis išsilavinimas buvo įvestas tik praėjus keleriems metams po Stalino mirties. Iki tol mokslas buvo mokamas, o nemokamai buvo suteikiamas tik pradinis, bet ne vidurinis išsilavinimas (vyresnės mokyklų klasės buvo mokamos).
 • 1982 metais prasidėjo neilgai trukęs Libano karas, per kurį Izraelis, dorodamas Palestinos išsivadavimo organizacijos teroristus, įsiveržė į Libaną ir užėmė jo sostinę Beirutą.
 • 1985 metais buvo ekshumuotas toksai neaiškus 1979 metais nuskendęs senis, vardu-pavarde Wolfgang Gerhard. Kaip paaiškėjo po ekshumacijos ir tyrimų, tasai senis buvo sėkmingai teisingumo išvengęs žmogus-šūdas, iš ankstesnių laikų žinomas, kaip Josef Mengele.
 • 2009 metais Trakų pusiasalio pilyje prasidėjo II tarptautinis riterių turnyras.
 • 2023 metais šią dieną Rusija susprogdino hidroelektrinės užtvanką Naujojoje Kachovkoje, vieną iš didžiausių užtvankų per Dnieprą. Prasidėjo milžiniškas potvynis, per kurį buvo apsemtos teritorijos, kuriose gyveno apie 40 ar daugiau tūkstančių žmonių. Didesnė dalis žmonių gyveno pačios Rusijos okupuotoje teritorijoje ir išvis negavo jokios pagalbos. Užtvanką Rusija susprogdino, bandydama sustabdyti vykstanty Ukrainos kariuomenės kontrpuolimą.
 • 2023 metais šią dieną Apple kompanija pademonstravo pasauliui "Vision Pro" sistemą, kuri pasirodė besąs virtualiai realybei skirtas akvalangas. Kilo daugybė patyčių iš šito daikto.


Dar apie Birželio 6

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Birželio 6: