Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Neurotikai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Neurotikas - tai bet kuris žmogus, jei tik jam nėra kažko dar blogesnio. Ir čia jau mes nejuokaujam, nes gi didis Alfred Adler taip paaiškino viską - kad arba žmogus yra neurotikas, arba psichotikas. Tai reiškia, kad žmogui yra arba neurozė, arba psichozė. O kitų variantų kaip ir nėra. Na, nebent trečiu variantu laikytume tokį, kur žmogus yra negyvas.

Neurotiškumoas - pati žmogaus esmė, nes žmogus viską patiria ir suvokia subjektyviai, o paskui, remdamasis savo visai kitokiomis, subjektyviomis patirtimis, mokosi, o paskui, jau remdamasis savo išsimokymais, vėl subjektyviai priima savo naujas patirtis. Tai reiškia, kad kuo toliau, tuo žmogus keisčiau ir klaidingiau viską išmoksta suprasti, nes iš jo subjektyvumo auga dar didesnis subjektyvumas ir taip toliau.

O dar tai reiškia, kad žmogus, jei jau subjektyvus - tai viską suvokia iškreiptai, neteisingai ir neobjektyviai. O neurozės esmė gi ir yra, kad žmogus suvokia viską iškreiptai, neteisingai ir neobjektyviai. Taigi, šitai ir reiškia, kad kiekvienas žmogus yra neurotikas. Išskyrus, aišku, psichotikus.

O kuo gi skiriasi psichotikai? Ogi tuo, kad turi bent jau pirminius psichozės požymius:

  • Galvoja, kad jie čia viską teisingai suvokia, nors išties suvokia neteisingai
  • Visiškai niekaip, anei truputėlį, neabejoja savo suvokimu, nors jis išties nėra teisingas
  • Nei negalvoja priimti iš kitų žmonių to, kad galėtų kažkaip klaidingai ką nors suvokti - priešingai, galvoja, kad čia tie aplinkiniai klysta

Šituos tris punktus verta palyginti su klinikinių kliedesių apibrėžimu ir pamatysime, kad iš esmės tai toksai psichozės apibrėžimas sutampa.

Taigi, šitaip gaunasi ir dar vienas aspektas: neurotikas visgi sugeba peržvelgti savo neurotiškus įsivaizdavimus ir kažkur suabejoti savimi, bandyti pasitaisyti ir kažkaip pasigerinti. Gi psichotikas tokių savirefleksijos gebėjimų neturi - jam atrodo, kad jis yra tvarkoje, o čia pas aplinkinius problemos.

Taip ir gaunasi tokie spąstai nr.22: jei prisipažįsti, jog esi neurotikas ir trenktas, tai reiškia, kad su tavimi viskas tvarkoje. O jei neprisipažįsti - tai reiškia, kad esi psichikos ligonis.