Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rugpjūčio 7

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Rugpjūčio 7" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Rugpjūčio 7 - tai mėnesio Rugpjūčio diena, kuri yra žymima skaičiumi 7. Tasai skaičius yra vienženklis, kitaip tariant, ne skaičius, o skaitmuo.

Rugpjūčio 7 diena dažniausiai būna kartą per metus, Rugpjūčio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Rugpjūčio 6 ir prieš Rugpjūčio 8 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1259 metais Mindaugas atidavė Kryžiuočiams visą Žemaitiją, Skalviją bei Dainavą. Nelabai koksai karalius išties buvo...
  • 1915 metais Kaizerio Vokietijos daliniai pasiekė pietinius Kauno pakraščius, tai prie fortų prasidėjo mūšiai. Lietuviai džiaugėsi, kad galų gale Carinė Rusija vejama lauk iš Lietuvos širdies
  • 1938 metais naciai Austrijoje ėmė statyti Mauthausen koncentracijos stovyklą, vėliau virtusią į Mauthausen-Gusen kompeksą. Skirtingai nuo kitų koncentracijos stovyklų ar mirties stovyklų, šioji buvo specialios paskirties - joje naikino inteligentus, karininkus ar šiaip visuomenės veikėjus, kurių dėl kokių nors priežasčių nenorėdavo siųsti į mirties stovyklas kartu su kitais kaliniais. Taip pat į Mauthausen lagerį siųsdavo kalinius ilgalaikiam kankinimui, pvz., tam, kad būtų emociškai ir fiziškai palaužti ir imtų dirbti naciams. Dėl to visa Mauthausen stovykla buvo organizuota kaip sadistinis kankinimų fabrikas. Iki II pasaulinio karo pabaigos Mauthausen-Gusen lageriuose buvo nužudyta apie 40 tūkstančių žmonių.
  • 1944 metais buvo paleistas pirmas programuojamas amerikonų kompiuteris - Mark I. Buvo labai lėtas, dirbantis net ne su kokiomis nors radijo lempomis, o išvis su elektromechaninėmis relėmis.
  • 1946 metais SSRS įteikė notą Turkijai, pagal kurią pareiškė pretenzijas į Dardanelų ir Bosforo sąsiaurius, o paskui dar ir nerišlias pretenzijas, aiškinančias, kad Didžiulis gabalas Turkijos teritorijos turi priklausyti Gruzijos SSR, t.y., tai pačiai Sovietų Sąjungai. O paskui SSRS dar ir pasiuntė savo laivus ir ėmė jėgą demonstruoti. Tai viskas baigėsi tuo, kad Turkija baisiai staigiai ėmė prašyti JAV pagalbos, o paskui įstojo į NATO - taip ir apsisaugojo nuo sovietinės okupacijos.
  • 1960 metais Dramblio kaulo krantas, dar žinomas, kaip Kot d'Ivuaras, paskelbė nepriklausomybę nuo Prancūzijos
  • 1964 metais JAV Kongresas priėmė Tonkino įlankos rezoliuciją, pagal kurią JAV prezidentas buvo įgaliotas savo paties nuožiūra imtis bet kokių veiksmų Vietname. Rezoliucija buvo priimta po to, kai Šiaurės Vietnamas porą kartų atakavo JAV laivyno laivus.
  • 1974 metais Niujorke toksai Philippe Petit ant ištiesto lyno nuėjo nuo vieno WTC dangoraižio stogo iki kito, 413 metrų aukštyje. Negalim čia pasakyti, kad tai normalaus žmogaus elgesys...
  • 1983 metais Jurijus Andropovas išleido įsaką apie socialistinės darbo drausmės stiprinimą. Tai nuo šios dienos paskui gana ilgai tęsėsi visokios nesąmonės - pvz., būrys komunistų laukdavo prie įėjimų į darbą ir fiksuodavo visus vėluojančius bnt minutę, o paskui jiems rašydavo papeikimus ir mažindavo atlyginimus, taip pat vyko masiniai žmonių gaudymai parduotuvėse, restoranuose, kino teatruose - žmonės būdavo sulaikomi, tikrinami jų dokumentai, reikalaujama pažymų, kad jie atostogose, o jei ne - tai jie būdavo sulaikomi. Pagrindiniai tikrintojai buvo KGB (atpažįstami iš pilkų kostiumų), tačiau tikrinimų būdavo tiek daug, kad į grupeles įtraukdavo ir draugovininkus (atpažįstami iš prastesnio apsirengimo ir raudonų raikščių ant rankų) bei miliciją - kaip papildymą KGB.
  • 2008 metais Rusija išprovokavo karą Pietų Osetijoje prieš Gruziją, o paskui ilgai skelbė pasauliui, kad esą čia Gruzija užpuolusi Rusiją.


Dar apie Rugpjūčio 7

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Rugpjūčio 7: