Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rugpjūčio 8

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Rugpjūčio 8" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Rugpjūčio 8 - tai mėnesio Rugpjūčio diena, kuri yra žymima skaičiumi 8. Tasai skaičius yra vienženklis, kitaip tariant, ne skaičius, o skaitmuo.

Rugpjūčio 8 diena dažniausiai būna kartą per metus, Rugpjūčio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Rugpjūčio 7 ir prieš Rugpjūčio 9 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1655 metais Rusija užpuolė Lietuvą, užėmė Vilnių ir jį padegė. Gaisras truko 17 dienų.
  • 1918 metais prasidėjo Amieno mūšis, o nuo jo - ir 100 dienų trukęs JAV, Didžiosios Britanijos bei Prancūzijos puolimas prieš Vokietiją, kuris baigėsi tuo, kad pasibaigė I Pasaulinis karas. Iki tol karas tęsėsi tranšėjose, praktiškai be pokyčių, o tik su didžiuliais kiekiais žmonių aukų. O čia viskas ėmė ir pasikeitė - britai panaudojo tankus, ir pakako vos apie 1000 tų tankų, kad Vokietijos fronto linija būtų tiesiog sutriuškinta, o sąjingininkai prasiveržtų giliai į jos gilumą.
  • 1929 metais vokiečių dirižablis "Graf Zeppelin" pradėjo skrydį aplink pasaulį. Tai buvo didžiausias to meto standžios konstrukcijos dirižablis, jis buvo suvokiamas kaip visos aviacijos ateitis. Deja, neapėjo - vėliau lėktuvai dirižablius aplenkė.
  • 1940 metais, pamatę augančias Raudonosios armijos sankaupas ir didžiulis kiekius ginkluotės, naciai pradėjo operaciją "Aufbau Ost" - jos esmė buvo didžiulė mobilizacija, išplečiant kariuomenę ir rengiantis arba atmušti sovietų puolimą, arba pulti sovietus patiems. Tai paskui viskas baigėsi tuo, kad III Reichas pats puolė SSRS, nes geriau jau iš anksto pult, nei gintis.
  • 1945 metais Sovietų Sąjunga užpuolė Japoniją, o paskui užsigrobė Kurilų salas, kurias paskelbė nuo seno rusiškomis žemėmis.
  • 1990 metais tuomet dar galingas Irakas ėmė ir okupavo visai mažytį Kuveitą, už ką paskui buvo netgi du kartus sudaužytas.
  • 1991 metais nugriuvo aukščiausias pasaulio statinys - Varšuvos radijo bokštas, dar sovietmečiu statytas ir buvęs 646 metrų aukščio didumo.


Dar apie Rugpjūčio 8

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Rugpjūčio 8: