Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gruodžio 8

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Gruodžio 8" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gruodžio 8 - tai mėnesio Gruodžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 8. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Gruodžio 8 diena dažniausiai būna kartą per metus, Gruodžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Gruodžio 7 ir prieš Gruodžio 9 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1432 metais Švitrigaila ir Žygimantas Kęstutaitis kovėsi su savo kariuomenėmis Ašmenos mūšyje. Švitrigaila buvo sudaręs išdavikiškas sutartis su Rusija bei visokiais totoriais, ir jų padedamas norėjo užgrobti sau Lietuvą, bet nepavyko. Galų gale buvo nudubasintas, o į istoriją įėjo kaip žmogus, kuris vardan savo interesų susidėjo su valstybės priešais.
 • 1935 metais Lietuvos radijas, kuris vadinosi Valstybinis radiofonas, transliavo laidą amerikos lietuviams. Iki šiolei nelabai aišku, kiek tos transliacijos buvo vykę, nes nei siųstųvų galia nebuvo labai didelė, nei to meto radijo imtuvai nebuvo labai jautrūs. Visgi panašios laidos, skirtos JAV lietuviams, buvo transliuojamos ir vėliau, o paskui dar ir sovietmečiu tęsiamos, tik jau su sovietine propaganda, tikintis, kad gal kažkas jas išgirs.
 • 1941 metais šią dieną JAV paskelbė karą Japonijai. Šioji valstybė išties tikėjosi kažkaip laimėti prieš JAV, kai puolė, bet gavo atgal taip smarkiai, kad tikrai maža nepasirodė.
 • 1941 metais šią dieną Japonija įsiveržė išsyk į Hong Kongą, Malaiziją, Tailandą ir Filipinus. Taigi, II Pasaulinis karas toje planetos dalyje irgi siautėjo kaip reikiant.
 • 1955 metais Europos Tarybos parlamentinė asamblėja patvirtino savo vėliavą - ratą iš geltonų žvaigždžių tamsiai mėlyname fone. Vėliau besivystant ir stiprėjant įvairioms Europos politinėms ir ekonominėms sąjungoms, šita vėliava galų gale tapo visos Europos Sąjungos vėliava.
 • 1963 metais į skrendantį Boeing 707 lėktuvą, priklausantį Pan Am kompanijai, pataikė žaibas. Žaibas sugebėjo pramušti kuro baką ir lėktuvas užsidegė ore, o paskui nuo to jam nulūžo ir sparnas, dėl ko jis tiesiog ir nukrito. Žuvo 81 žmogus. Tai yra didžiausias istoriškai patvirtinamas ir dokumentuotas žmonių kiekis, žuvęs dėl žaibo pasekmių.
 • 1974 metais Graikijoje įvykęs referendumas subalsavo, kad valstybė bus nebe monarchija, o respublika.
 • O 1980 metais šią dieną kažkoksai pusprotis nušovė patį didžiausią bitlą - taip ir žuvo John Lennon, o su juo baigėsi ir hipių epocha.
 • 1987 metais Ronaldas Reiganas ir Michailas Gorbačiovas pasirašė sutartį dėl vidutinio nuotolio branduolinių raketų apribojimo. Būtent šita ginkluotė buvo labiausiai priartinusi žmoniją prie branduolinio susinaikinimo ir būtent šita sutartis leido labiausiai atitolti nuo III Pasaulinio karo grėsmės.
 • 1991 metais Rusija, Ukraina ir Baltarusija pasirašė susitarimą, kad SSRS daugiau neegzistuoja, visos trys šalys yra nepriklausomos, o kartu sudaro sutartį, pagal kurią bus Nepriklausomų valstybių sandrauga - tokia imitacinė neaišku kas. Aišku, paskui paaiškėjo, kad Rusija visvien bando atkurti SSRS, bet tai jau buvo vėlesni įvykiai.
 • 1999 metais Rusija ir Baltarusija pasirašė kokį tai susitarimą, kad taps viena valstybe. Paskui porą dešimtmečių Aliaksandras Lukašenka vis vartėsi, kaip čia visko ir išvengt, ir likti prezidentu, o Vladimiras Putinas visaip šį spaudė, kad jis prie Rusijos ir prisijungtų. Žodžiu, kaip du šūdai viename viedre, vienas su kitu susilipdyti bandantys.
 • 2013 metais Kijeve susibūrę ukrainiečių nacionalistai nuvertė Lenino monumentą. Taip prasidėjo Leninapadas, o paskui ir visos Ukrainos išlaisvėjimas.
 • 2019 metais šią dieną buvo užfiksuotas pirmas patvirtintas ir kliniškai diagnozuotas Vuhano viruso atvejis. Vėliau dėl politkorekcijos ir Komunistinės Kinijos spaudimo viruso pavadinimas oficialiai buvo pakeistas į šiaip koronavirusą (nors skirtingų koronavirusų yra daug), o liga pervadinta į COVID-19.
 • 2023 metais šią dieną Pipedija susilaukė jau 11111 straipsnių, kas reiškia, kad jau labai daug, panašiai kaip melejonas. Tiksliai negalim nustatyti, kuris straipsnis buvo lygiai nr.11111, bet labiausiai tikėtina, kad tai buvo straipsnis apie vyksmą. Tuo tarpu nr.11110 tapo straipsnis apie vidurių užkietėjimą, o nr.11112 tapo straipsnio nukreipimas apie dalyką. Tarp kitų pretendentų į stebuklingą nr.11111 buvo straipsniai apie šiksmo riksmą bei riksmo šiksmą. Linkime jums malonaus skaitymo.


Dar apie Gruodžio 8

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Gruodžio 8: