Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Politkorekcija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Didžiausias 2021 metų politkorekcijos aktas - ES biurokratų bandymas uždrausti Kalėdas. Vienok nepavyko to padaryti, bet neabejotina, kad ir dar bandys.
Kalėdas draudžiančio 2021 metų ES komunikato viršelis - šitą reikalą, uždraudžiantį Europos Komisijos darbuotojams vartoti žodį "Kalėdos" sugalvojo tokia eurokomisarė Helena Dalli, kuri po skandalų buvo priversta tą nesąmonę atšaukti.

Politkorekcija arba politkorektiškumas - tautininkų bei nacių demokratų vartojamas terminas tai, ką jie vadina totalitarizmo forma apibūdinti. Būdingesnė Vakarų pasauliui, nors paplito ir komunistinėse šalyse. Aprašyta dar Džordžo Orvelo garsiajame romane 1984 - tenai ji sistemingai buvo diegiama naujakalbės pavidalu, taip visur platinant eufemizmus.

Esminė politkorekcijos mintis - kad vadinant daiktus ne tikraisiais vardais, jų esmė pasikeis. Tuo politkorekcija yra artima šamanizmui bei kitiems pirmykštėse bendruomenėse praktikuojamiems tikėjimams. Stipri politkorekcija yra vienas iš esminių visuotinio kognityvinio disonanso šaltinių.

Tipiniais atvejais vieni žodžiai keičiami kitais žodžiais, prisidengiant pretekstu, esą kažkoks žodis kažkam įžeidžiamas. Daugeliu atvejų surengiamos netgi propagandinės kampanijos, kurios atskiras visuomenės grupes įtikina, esą tam tikras žodis yra įžeidžiantis kažkieno savigarbą. Kitais atvejais dirbtinai keičiama jau esamų žodžių semantika, pvz., pasakymą "miško broliai" sutapatinant su banditais ar lietuvišką žodį "žydai" dirbtinai sutapatinant su rusų "жыд".


Politkorektiškumas Pipedijoje

Tai čia kartą kažkoksai jūzeris užsiregistravo, kuris kažkokius šūdus ėmė rašinėt, galvodamas, kad jei viską, kas papuola šūdais išvadins, tai labai juokinga bus, nes labai juokingas yra žodis šūdas ir visi kiti žodžiai, kurie tik su šūdais susiję. Tai paskui kai buvo kažkuo pats išvadintas, tai labai pasipiktino ir sukūrė pasipiktinusį straipsnį, pavadintą "politkorektiškumas", o jame įrašė tokius žodžius, matomai norėdamas pasakyti, kad ir Pipedija yra šūdas (ko, žinoma, Pipedija negali paneigti, todėl ir neneigia):

Politkorektiškumas - tai, kuo smirda Pipedija, nors ir apsimeta kvepianti žodžio laisve.

Čia galima tik pabėdavoti, kad tam jūzeriui neužteko fantazijos parašyt daugiau, kaip vieną sakinį. Ir netgi šūdais negali parašyt daugiau kaip vieną sakinį. Nes matomai kad gal smegenų trūksta ar dar ko nors. Tai paskui tokie su smegenų trūkumu labai piktinasi ir sako, kad juos Pipedija cenzūruoja ir dar ten kažką jiems daro. Nes čia tolerancijos apologetai jau visus seniai išmoko, kad negalima diskriminacija jokiu pagrindu ir esą negalima diskriminuoti intelektualiai atsilikusių, kai tie absurdus rašo, nes tai yra neteisinga ir taip toliau. Tai čia Pipedija to principo nesilaiko ir kai kokie nors intelektualiai nepilnaverčiai atstovai ateina čia rašinėt, tai juos banais apdalina.


Politkorekcijos pavyzdžiai

 • Negalima sakyti "negras", reikia sakyti "juodaodis". Arba išvis "afroamerikietis" (ar "afroeuropietis")
 • Negalima sakyti "durnius", "idiotas", "silpnaprotis", "kvailys" - reikia sakyti "alternatyviai išvystyto intelekto asmuo"
 • Negalima sakyti "duona", reikia sakyti "afrobatonas".
 • Žodis "čigonas - burlokas" keičiamas žodžiu "romas"
 • Žodis "rыžas" keičiamas žodžiu "raudonplaukis"
 • Žodis "žydas" keičiamas sakiniu "žydų tautybės asmuo"
 • Žodis "gudas" keičiamas žodžiu "baltarusis"
 • Žodžiai vyras ir žmona keičiami žodžiu "sutuoktinis" arba fraze "vedybiniai partneriai", kad kokios nors lytinės diskriminacijos neliktų
 • Žodis "iškrypimas" keičiamas "tradicinių vertibiu gynėjai"
 • Žodžiai "invalidas" ir "luošys" buvo keičiami žodžiu "neįgalusis", bet jau ir tas žodis pasidarė netinkamu, tai dabar keičiami keičiami sakiniu „žmogus su fizinio vystymosi defektais“
 • Valstybė Albanija pakeitė savo pavadinimą į "Šoiperija" (Shqipëria), nes esą žodis Albanija jos piliečiams kelia įžeidžiančias asociacijas, nes nuo Viduramžių albanais Europoje vadindavo gėjus
 • Valstybė "Gruzija" nori kad ją vadintų "Džiordžija" ar tai "Georgija", tai tiesa, VLKK dar sakė, kad čia labiau tiktų pavadinimas Jurgija, tai gruzinai tada pasipiktino ir nutarė, kad geriau jau taip pavadinimo nekeisti
 • Kraštutiniai politkorekcijos absurdai būdingi feministėms asmenybėms, kovojančioms už lygias vyrų ir moterų teises - šios netgi siūlo vietoj žodžių "vyras" ir "moteris" vartoti pasakymus "vaginalinės konstitucijos asmuo" ir "falinės konstitucijos asmuo". Tiesa, radikalesnės jau sako, kad ir tokie pasakymai netinka, nes suponuoja lytinį determinizmą, todėl reikią sakyt "fališkai orientuotas asmuo" arba "falinės orientacijos asmuo" ir "vaginališkai orientuotas asmuo" arba "vaginalinės orientacijos asmuo", tik jau šiti pasakymai paskui sukėlė kitas kontraversijas, nes falinė orientacija tai yra į pimpalus, o vaginalinė - į putes, taip kad pagal tąsias feministes dauguma moterų turėtų būt lesbietės, o dauguma vyrų - gėjai.
 • Prieš kelis metus dar kai kurios feministės bandė kelti bangas dėl to, kad lietuvių kalboje netinkama lytinė diskriminacija, nes nėra lytiškai neutralios niekatrosios giminės, bet čia sėkmingai įsikišo VLKK ir tokiu būdu viena kalbokratija neutralizavo kitą.
 • Žodis "pensininkas" ar "senukas" keičiamas žodžiu "senjoras"
 • Negražus žodis "melas" keistinas į frazę "alternatyviai teisinga informacija", nes kaip gi galima teigti, kad kažkas meluoja???
 • Visiems pasibaisėjimą keliantis žodis "karas" pakeistas išsireiškimu "taikos palaikymo akcija"
 • Toks reiškinys kaip "sienų tepliotojas" keičiamas "grafiti meistru" ar, iš bėdos, "laisvuoju menininku", nors tai kur kas platesnė sąvoka.
 • Žodis "malkos" keičiamas "biokuru"
 • Posakis "Negraži moteris" keičiamas į "turinti alternatyvia išvaizdą"
 • Posakis "Vyriškas galantiškumas" į "priespaudos įrankis, kurio pagalba iš moters atimama galimybė pačiai spręsti gyvenimiškas problemas be vyro kišimosi".


Dar žr.

Yra dar ir kitų reiškinių, ne visai tiesiogiai, bet labai įdomiai ir stipriai susijusių su politkorekcija:

 • Maginis mąstymas - pati politkorekcijos esmė, kai vietoje priežasčių ir pasekmių pasitelkiama panašumų magija: galvojama, kad uždraudus žodį, problema išnyks
 • Dunning-Kruger efektas - magiškai mąstantys politkorekcijos diegėjai negali suprasti problemų priežasčių ir kartu laimi diskusijose prieš tuos, kas tas priežastis supranta
 • Zero tolerance - gavę valdžią, politkorekcijos šalininkai neretai pereina į sunkiai suvokiamą totalitarinį absurdą, kurį tenka srėbti visiems, išskyrus pačius politkorektorius
 • Lyčiai jautri kalba - vietiniai lietuviški bandymai kaip nors uždrausti kalboje naudoti lytis, netgi jei jokia lytis neturima omeny