Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gegužės 30

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Gegužės 30" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gegužės 30 - tai mėnesio Gegužės diena, kuri yra žymima skaičiumi 30. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Gegužės 30 diena dažniausiai būna kartą per metus, Gegužės mėnesį. Ji dažniausiai būna po Gegužės 29 ir prieš Birželio 1 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1431 metais Ruane, Prancūzijoje, buvo sudeginta Žana d'Ark, dar žinoma kaip Orleano mergelė, o sudeginta ji buvo už neaiškią ereziją - atrodo, kad už žmonių žudynes kažkokias. Praėjus maždaug pusei tūkstančio metų katalikų bažnyčia kad ir labai nenorom, bet spaudžiama prancūzų, kažkaip visgi paskelbė tą moterį šventąja.
  • 1871 metais buvo išvaikyta Paryžiaus komuna - anie revoliucionieriai priešinosi smarkiai, tai buvo kraujo daug pralieta. Žuvo 25 tūkstančiai komunarų, o dar apie 40 tūkstančių buvo išvežti į visokias tolimas teritorijas, kad iš ten atgal nesugrįžtų.
  • 1886 visoje Rusijos Imperijoje, o tuo pačiu ir Lietuvoje priimtas įstatymas, kad nuo kitų metų nustos galioti pagalvės mokestis.
  • 1913 metais Albanija tapo nepriklausoma valstybe. Išties tai netgi ne kaip tai pati pasidarė nepriklausoma, o buvo tokia netikusi, kad po kažkokių Balkanų karų tiesiog ėmė ir atliko, kur ir niekam nereikia tų žemių, ir kitiems nesinori atiduoti. Taip vat ir gavosi Albanija.
  • 1941 metais III Reichas okupavo Kretą
  • 1950 metais šią dieną sovietai susprogdino Trijų kryžių kalno viršuje stovėjusius tris kryžius
  • 1953 metais amerikonų žurnalas Nature paskelbė straipsnį, kuriame pirmą sykį pasaulyje buvo paskelbta apie DNR struktūrą, kad ji susideda iš kažkokių dvigubų spiralių. Tą struktūrą sugalvojo kokie tai James Watson ir Francis Crick.
  • 1961 metais buvo nužudytas toksai Rafael Trujillo, išprotėjęs Dominikos diktatorius ir vienas iš durniausių narcizų, kokie tėra buvę pasaulyje
  • 1998 metais Pakistanas išbandė savo atominę bombą


Dar apie Gegužės 30

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Gegužės 30: