Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Liepos 30

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Liepos 30" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Liepos 30 - tai mėnesio Liepos diena, kuri yra žymima skaičiumi 30. Tasai skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Liepos 30 diena dažniausiai būna kartą per metus, Liepos mėnesį. Ji dažniausiai būna po Liepos 29 ir prieš Liepos 31 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1656 metais, kaip bebūtų gaila, Švedijos karalius Karolis X Gustavas išdaužė Abiejų Tautų Respublikos kariumenę Varšuvos mūšyje. Tai per šitus karus su Švedija gavosi taip, kad nei švedai, nei lenkai, nei lietuviai nieko neišlošė.
 • 1932 metais Los Angeles mieste, JAV, prasidėjo Olimpinės žaidynės, jau dešimtosios iš eilės - jubiliejinės
 • 1935 metais tokia Penguin Books leidykla pradėjo pasaulinę knygų revoliuciją, nes ėmė spausdinti neįtikėtino pigumo knygas minkštais viršeliais, ant pigaus plono popieriaus, ir negana to, dar ir mažu formatu - tokiu, kad galima kišenėje nešiotis. Visą šitą idėją sugalvojo toksai Allen Lane, kurio dėka tie, kas iš principo negalėdavo įpirkti knygų, nuo tada pasidarė skaitytojais.
 • 1937 metais SSRS sukūrė specialias troikes - teismus be teismo, priklausančius NKVD. Tai šitie teismai be teismo nuteisdavo mirties bausme daugybę žmonių, kartais - netgi šimtus ar tūkstančius per dieną. Greitai prasidėjo ir masiniai sušaudymai, kuriuose buvo naikinami liaudies priešai, o krūvos lavonų - užkasinėjami karjeruose.
 • 1940 metais Lietuvos kariuomenė buvo įjungta į Raudonąją armiją. Labai greitai visi karininkai buvo sušaukti ir išsiųsti į kažkokius artilerijos kursus, iš kurių negrįžo, nes kai tik buvo išvežti, juos visus perėmė NKVD - dalį jaunesnių karininkų susodino į konclagerius, o vyresnę karininkiją - sušaudė.
 • 1940 metais tą pačią dieną Liaudies Seimas keleiviniu traukinius į Maskvą išsiuntė Stalino saulės delegaciją, kad toji parvežtų Stalino Saulę - šiąją ta delegacija gavo po kelių dienų, rugpjūčio 3.
 • 1954 prasidėjo Elvis Presley koncertai, jie vyko Memfyje, JAV. Elvis preslis koncertų metu darydavo keistus judesius klubais, pirmyn-atgal, tai panos nuo to imdavo rėkti, o susidrovėję kino ir TV operatoriai nefilmuodavo šitos nepadorybės. Tai dėl to daugelyje to meto įrašų Elvis Preslis matomas tik iki liemens - kad nesimatytų tų judesiukų.
 • 1970 metais IBM anonsavo System/370 išleidimą. Šitie kompiuteriai tapo tokiu mainfreimų standartu, kad iki šiol dar su jais suderinamos sistemos gaminamos.
 • 1976 metais Ispanija, kur Francisco Franco vis dar miręs, prasidėjo politinių kalinių amnestijos, o šalis pasuko į demokratiją. Nors, tiesą pripažįstant, reikia pasakyti, kad išties tai į demokratiją Ispaniją pasuko patsai Francisco Franco, kai visokius komunistus galų gale pažabojo.
 • 1980 metais Vanuatu gavo nepriklausomybę nuo kažko. Iki tol ta šalis vadinosi Naujieji Hebridai. Tiesą sakant, mes net nežinome, kas tas Vanuatas, atstokit nuo mūsų su tokiais klausimais!
 • 1984 metais tokia NBC kompanija ėmė rodyti Santa Barbara serialą
 • 1991 metais jau ir Rusija pripažino Lietuvos nepriklausomybę, nors ji ir pati kažkaip tai tuo metu pasiskelbusi buvo, kad išstoja iš SSRS
 • 2003 metais Meksikoje pagamintas paskutinis tikras serijinis VW Vabalas - tas toksai, kur dar Hitleriui gyvam esant buvo sukurtas, o paskui daugybę metų gamintas įvairiose gamyklose.
 • 2009 metų pradžioje, Statistikos departamento atlikto tyrimo duomenimis, 96,1 procento gamybos ir paslaugų įmonių, kuriose dirbo 10 ir daugiau darbuotojų darbe naudojosi kompiuteriais, 94,9 procento – internetu.
 • 2009 metais Europos humanitariniame universitete (EHU) tęsėsi dokumentų priėmimas į magistro studijų programas. Paraiškų į magistrantūrą priėmimas vyko iki Rugsėjo 5.
 • 2012 metais garsioji Rūta Meilutytė tapo pasaulio plaukimo čempione per Olimpiadą: vos 15 metų, o jau parodė vietą visam pasauliui, kuris nieko panašaus nesitikėjo.


Dar apie Liepos 30

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Liepos 30: