Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rugpjūčio 30

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Rugpjūčio 30" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Rugpjūčio 30 - tai paskutinė mėnesio Rugpjūčio diena, kuri yra žymima skaičiumi 30. Tasai skaičius yra iš dviejų skaitmenų, taip kad jau ne skaitmuo, o skaičius.

Rugpjūčio 30 diena dažniausiai būna kartą per metus, Rugpjūčio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Rugpjūčio 29 ir prieš Rugsėjo 1 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1918 metais kokia tai Fania Kaplan padarė labai gerą darbą, tik ne iki galo: pašovė Leniną, tik gaila, kad nemirtinai, tai už tai ją bolševikai sušaudė Rugsėjo 3 dieną.
  • 1963 metais šią dieną Philips kompanija pasauliui pademonstravo pirmą audio kasetę. Štai po to magnetofonai iš nepatogių gremėzdų pavirto į visai patogius, o ir nešiojamus kasetinius magnetofonus, o kartu suklestėjo ir piratavimas, dėl kurio visokia muzikos industrija iki šiolei verkia.
  • O 1990 metais tokia Totorija paskelbė nepriklausomybę nuo Rusijos, tik niekas jiems tos nepriklausomybės nedavė, tai užtat jie ir dabar kaip eilinė Rusijos provincija.
  • O vat 1991 metais nepriklausomybę nuo SSRS paskelbė Azerbaidžanas, tai tas ir gavosi nepriklausomas, tik kad jau aiškus čia atsilikimas, kad nepriklausomybę paskelbė jie jau po to, kai Sovietų Sąjunga faktiškai subyrėjo...
  • O 2013 metais šią dieną Rusija nei iš šio, nei iš to pradėjo pervežimų karą prieš Lietuvą, nes tiesiog sugalvojo, kad gali taip. Tai visuose Rusijos pasienio kontrolės punktuose visi automobiliai iš Lietuvos buvo pradėti tikrinti taip, kad užtruktų keletą valandų. Palei Lietuvos-Rusijos sieną, palei Kaliningrado sritį srautas sumažėjo tiek, kad per parą vietoje 400 mašinų tepraleidžia 40. Tiesa, taip stabdomi tik sunkvežimiai su Lietuvos numeriais. Rusiškiems sunkvežimiams jokių stabdymų nėra.
  • 2018 metais numirė pagarsėjęs rusofašizmo propaguotojas, o kartu ir rusų mafijos tėvas bei Vladimiro Putino geras draugas - Josifas Kobzonas. Veikėjas buvo toksai išskirtinis, kad po jo mirties net posakis atsirado - "nukeliavo pas Kobzoną", reiškiantis, kad koks nors rusofašistas ar vatnikas numirė, t.y., su Kobzonu kur nors pomirtiniame pasaulyje susitiks.
  • 2022 metais šios dienos vakare numirė paskutinis SSRS vadovavęs gensekas, prie kurio visa SSRS ir subyrėjo - Michailas Gorbačiovas. Vakaruose Gorbačiovas dėl savo Glasnost ir Perestrojka idėjų buvo laikomas demokratu, bet visa tai tebuvo skirta tam, kad būtų išsaugota krizės apimta ir ant ribos atsidūrusi Sovietų Sąjunga. Apsimetėliškas Gorbačiovo demokratiškumas pasimatė, kai jam valdant ir akivaizdžiai su jo žinia Lietuvoje sovietai surengė Sausio 13 žudynes.


Dar apie Rugpjūčio 30

Yra ir daugiau mėnesių, kur būna 30 diena. Štai tokių mėnesių dienų sąrašas: