Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Muzikos industrija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Tai aišku, kad čia kiekvieno apsisprendimas, ar jo vaikai bus niekingi piratai, ar klausys muzikos, kuri legali, tiesa? Bet klausimas, ar kažkokie vertelgos turi laikytis žmogiško supratimo, kas yra teisėta, ar žmonės turi mokėti už tai, už ką vertelgos sugalvos? Kas prie ko turi taikytis?

Muzikos industrija - taigi tie, kam visokie RIAA, LATGAA beigi panašūs atstovauja, interneto piratų labai nekenčia. Žinia gi, tiktai internetų piratai kalti dėl to, kad per radiją groja šūdinas šūdinas popsas, o geri atlikėjai nesugeba prasimušti į viršų.

Senais laikais didžiausias muzikos industrijos priešas buvo magnetofonai, paskui - visokie CD-R, dar paskui - MP3. Dabar gi jau nesuprasi, kas tas didžiausias priešas, bet pasidalinęs Facebook kokiu nors video, kur pats ką nors dainuoji ar groji, gali netikėtai gauti kažkokius keistus pranešimus ir grasinimus, kad tavo dainuota tavo paties dainelė esą priklauso kokiai tai įmonei, todėl dabar ji iš tavęs atimta.


Vargšę muzikos industriją skriaudžia internetų piratai

Tai čia šitie iš muzikos industrijos visaipgi persekioja tuos, kas mp3 klausosi ir bando šiesiems tai kokias bylas prikurpt, tai ten dar ką nors - taip vat būna, kad kokis vaikas atsisiunčia muzikos iš internetų, o jį kaip nors ima ir suseka - štai ir priskaičiuoja tada visaip, kad viena tokia mp3 kainavo 10 baksų, o dar buvo išplatinta 100 kitų žmonių, taip kad atsisiuntė kokį nors supistos Britnės Spyrsės rinkinuką iš 10 šūdinų dainelių - štai ir suskaičiuota, kad vaikas tai industrijai 10 tūkstančių dolerių nuostolio atnešė.

Taip vat ir skundžiasi vis baisiausiais tais nuostoliais, o neseniai čia buvo kaip tais paskaičiavę, kad bendras nuostolis iš interneto piratų siekia atseit berods 6 trilijonus dolerių. Tai kitaip tariant - po 1000 dolerių nuo kiekvieno planetos gyventojo. Tai čia jau Pipedija ir tai sako - eikit naxui jūs dalbajobai, netgi proto pist nemokat!


Muzikos industrija gamina šūdus

O tai ar pastebėjot, kokia dabar muzika eina visokiuose topuose pasauliniuose? Taigi pati šūdiniausia išvis. Pavyzdžiui, tokia vat Britnė Spyrsė - josios netgi muzika nepavadinsi, ir netgi josios balsas kompiuteriu sugeneruotas, dargi žostkai, net nebandant į žmogaus balsą panašiai padaryt... Tuo tarpu paskutiniai atvejai, kai aukšto lygio atlikėjai į topus išlįsdavo, buvo prieš kelioliką metų. Įdomu, kodėl, ar ne?

O kodėl gi taip yra? Ogi taigi elementaru - viskas aišku, kai tik pažiūri muzikinių vertelgų akimis: todėl, jei gerą atlikėją imsi platinti, tai šis išpopuliarės, o paskui kai nutrauks kontraktą, tai visvien liks populiarus ir nieko čia su juo nepadarysi. Vat kaip pavyzdžiui, kokie nors The Beatles lig šiolei populiarūs, nors jau senai išsiskirstę. Taip kad visai nepelningos tokios grupės.

Betgi jei platinsi kokią nors dainuot nemokančią žertvą, kaip ta jau minėta Britnė Spyrsė - taigi kur jinai dėsis be muzikos industrijos? Ogi niekur - vos pabandys savarankiškai pasireikšt, išsyk išlėks į muzikos šiukšlyną. Taipgi tokiai aukai galima beveik nemokėt - nebent tik tiek, kad jos papų gerbėjams sukurt vaizdą, esą ji daug uždirba ir turtinga yra. Taip kad kai ta Britnė Spyrsė gauna milijoną dolerių, tai per tą laiką muzikos vertelgos užsidirba 100 milijonų. Puikus biznis, tiesa?


Muzikos industrijai ateina galas

Taigi akivaizdu, kad visus tie šūdai seniai užpiso. Nes per radiją muzikos net negali paklausyt, o tik šūdus, arba nusiperki kompaktą kokį nors - tai ten išlenda, kad kokios nors apsaugos, dėl ko į kompą trojanų suinstaliuoja. Taigi gal galvojat, kad meluojam? Ogi tai po internetus ar Gūglą pakapstykit, kaip Sony Music trojanus platino - labai nustebsit.

Ogi tuo tarpu gi jau visokių hard diskų talpa pasiekė jau terabaitą, taip kad net jei labai gerą mp3 darysim, katras užims tarkim 10 megų (nors fyg ji tiek užims), tai gausis tokiam diske 100 tūkstančių mp3. Taip kad jei kokia grupė sukūrė 100 dainų, taip kad bus 1000 grupių skirtingų. Ir jei tokia mp3 užims 10 minučių (nesgi ilga - 10 megų), tai tam kad perklausyt, reiks užtrukt milijoną minučių arba 16667 valandas arba 694 dienas arba kitaip tariant beveik du metus. Ir tai be išeiginių, poilsio valandų ar pertraukų. O jei su pertraukom, miegu ir taip toliau, tai ir 10 metų gali prireikt. Ir fyg čia su tokiom disko vietom tą platinimą sustabdys kas nors.

Taip kad ir dėl to, kad vertelgos šūdą platina, ir kad per interneto piratus gali pasirinkti normalesnes grupes, ką klausyt, tai aišku, muzikos industrijos laukia galas. Tai tarp kitko, iš to ir atsirado pavyzdžiui tokie cirkai, kaip kažkada buvę bandymai kasetinius magnetofonus uždraust (skaitmenines kasetes, tiesą sakant, de facto ir uždraudė) arba kaip dabar vat veikiantis CD-ROM, hard diskų ir t.t. apmokestinimas papildomas. O taigi buvo ir tokių fyntų, kai bandyta netgi nepriklausomoms grupėms uždraust muziką savo skleist (jei abejojate - Gūglas jums padės atrasti apie atatinkamas įstatymų pataisas Vokietijoje)...

Taip kad muzikos industrijai garantuotas pravalas, kaip sakant - šimtaprocentinis feilas. Tik kol tas vertelgiškas monstras nepadvėsė, tai pasisaugokit nuo jojo ir būkite saugūs kaip sakant.

Prieš piratavimą nukreiptas baneris, nesgi akivaizdu, kad keitimasis muzika žlugdo muzikos industriją taip pat, kaip valgio gaminimas namie žlugdo restoranus, o nemokamas seksas žlugdo prostituciją