Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Spalio 30

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Spalio 30" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Spalio 30 - tai mėnesio Spalio diena, kuri yra žymima skaičiumi 30. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Spalio 30 diena dažniausiai būna kartą per metus, Spalio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Spalio 29 ir prieš Spalio 31 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1817 metais Venesuela tapo nepriklausoma valstybe
 • 1888 metais koksai tai amerikonas John Loud išrado šratinuką. Nors teoriškai tai buvo labai paprastas daiktas, praėjo 65 metai, kol šratinukus kažkas ėmė gaminti - jiems reikalingi plieniniai rutuliukai turėjo būti tokie maži, kieti ir tikslūs, kad niekam jų gaminti nesigavo.
 • 1905 metais Rusijos caras leido žmonėms teisę rinkti deputatus į Rusijos dūmą ir taip toliau, tai kai tos teisės buvo leistos, tai labai staigiai ir Lietuva ėmė atsigauti, patyliukais slapčia ruošdamasi Nepriklausomybei, nepriklausomai nuo to, ar tas caras norėtų, ar ne.
 • 1938 metais JAV buvo surengta legendinė radijo transliacija, kur Herbert Wells Pasaulių karas buvo transliuojamas kaip kokia inscenizacija, dėl kurios dešimtys, o gal ir šimtai tūkstančių, o gal netgi ir melejonas amerikiečių patikėjo, kad ateiviai įsiveržė į Žemę ir dabar viską naikina ir žudo.
 • 1941 metais JAV paskyrė pirmą milijardą dolerių tam, už juos SSRS gautų karinę pagalbą ginklais, amunicija, maistu ir taip toliau. Per visą karą SSRS gavo pagalbos už daugiau kaip 10 milijardų dolerių. Dabartiniais pinigais tai atitiktų maždaug 180 milijardų dolerių. Palyginimui, netgi dabartinės Rusijos metinis biudžetas tėra apie 230 milijardų dolerių, nors dabar Rusija nesulyginamai turtingesnė, nei Stalino laikais. Ir tik mažą biudžeto dalį kokia nors valstybė gali skirti karo išlaidoms. Taigi, iš esmės II Pasaulinį karą SSRS kariavo už amerikiečių (ir iš dalies už britų) pinigus.
 • O 1952 metais Didžioji Britanija išbandė kažkokią savo atominę bombą
 • Taigi šią dieną 1961 metais buvo susprogdinta caro bomba, kuri visam pasauliui parodė, kad Nikita Chruščiovas ir visa SSRS valdžia yra būrys pavojingų bepročių, norinčių sunaikinti visą planetą. Tai kartu parodė ir tai, kad branduolinis susinaikinimas gali būti labai labai realus, nes branduolinis ginklas gali turėti galingumą, kuris didesnis už bet ką, ką tik galima sugalvoti.
 • O 1965 metais įvyko pasaulinė moteriškų sijonų ir suknelių revoliucija, nes populiariausias Anglijos to meto modelis, anokia Jean Shrimpton apsirengė baltą suknelę, kuri buvo maždaug per delną aukščiau kelių. Viskas nebuvo apgalvota, bet tiesiog jos siuvėjui pritrūko medžiagos, o kadangi anas buvo užknistas, tai padarė tokio ilgumo suknelę, kokia gavosi. O paskui ir ta Jean Shrimpton tą suknelę užsivilko, nes tiesiog kokia buvo ta suknelė, tokia buvo. Tai kadangi anuo metu kelių nesiekiančias sukneles nešioti buvo beveik tas pats, kas rodyti papus, tai pasaulyje kilo baisios sensacijos ir pasipiktinimai, tačiau viso pasaulio moterys pasidarė išvadas ir gal dėl feminizmo, o gal ir atvirkščiai, ėmė nešioti tokias pat trumpas sukneles, o galų gale - ir visai miniakus.
 • 1975 metais Ispanijos diktatorius Franciskas Frankas pakliuvo į komą, kurioje mirė jo smegenys. Oficialiai paskui dar ilgą laiką jis buvo pumpuojamas reanimacijoje, o valdžia vis pranešinėjo, kad jis vis dar gyvas. Jau iki tol sklandęs bajeris apie tai, kad jis vis dar miręs, čia gavo dar ryškesnę prasmę.
 • 1975 metais Ispaniją ėmė valdyti princas Juan Carlos, nes iki tol valdė Francisco Franco. Norime jums pranešti, kad Francisco Franco vis dar miręs.
 • 2014 metais Švedija ėmė ir tapo pirma ES šalimi, pripažinusia pseudovalstybės Palestinos valstybingumą.
 • 2020 metais šią dieną buvo užfiksuota, kad vakar aptiktas 1001 naujas koronaviruso atvejis, ši diena tapo rekordine, pirmąsyk viršijus 1000 ribą, nes eksponentinis augimas padarė savo.


Dar apie Spalio 30

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Spalio 30: