Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gruodžio 1

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Gruodžio 1" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gruodžio 1 - tai yra kalendorinė mėnesio Gruodžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 1. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Gruodžio 1 diena dažniausiai būna kartą per metus, Gruodžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Lapkričio 31 ir prieš Gruodžio 2 dieną, nes taip dažniausiai būna kalendoriuje parašyta.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • Šiandien gi, kaip ir kiekvienais metais, prasideda kalendorinė žiema. Tačiau tikra žiema išties jau tęsiasi kokį mėnesį, o gal ir du.
 • 1913 metais Graikija aneksavo Kretą, kuri po Osmanų imperijos jungo bandė vaizduoti nepriklausomą, bet buvo aiškiai graikiška.
 • 1918 metais rumuniška Transilvanija prisijungė prie Rumunijos, šitaip baisiai papiktindama Vengriją, kuri prakišo per I Pasaulinį karą ir per tai prarado daugybę anksčiau užsigrobtų teritorijų.
 • 1918 metais Islandija tapo atskira ir nuo Danijos nepriklausoma valstybe - Islandijos karalyste, su valdovu - tuo pačiu Danijos karaliumi. Tai tokia ir nepriklausoma, ir su tuo pačiu karaliumi Islandija išbuvo iki pat 1944 metų birželio 17, kai po referendumo apsisprendė daugiau nebebūti karalyste, o tapti respublika.
 • 1918 buvo sukurta Serbų, Kroatų ir Slovėnų Karalystė, kiek vėliau pasivadinusi Jugoslavija. Karalystėje dominavo Serbija (karalius irgi buvo serbas), o iš kitų tautų teisės buvo sparčiai atiminėjamos, per mažiau, nei dešimtmetį paverčiant šalį į diktatūrą. Kadaise kovojusi prieš Austriją-Vengriją, Serbija čia staigiai atkartojo tą patį nevykėlišką tautas asimiliuojančios monarchijos modelį paču grubiausiu būdu.
 • 1933 metais III Reichas tapo oficialiai nacistine valstybe, nes priėmė įstatymą, pagal kurį NSDAP yra esminis visų vokiečių Vokietijoje ideologijos skleidėja, o taip pat ši partija yra neatsiejamai susieta su visa valstybe, o taip pat yra visuomeninės teisės pagrindas.
 • 1941 metais Japonijos imperatorius Hirohito davė tiesioginį leidimą savo kariuomenei pulti JAV. Išties karinės pajėgos į puolimą jau buvo išsiųstos kiek anksčiau. Šitaip Japonija atvirai įsijungė į II Pasaulinį karą, bet ilgainiui labai dėl to pasigailėjo.
 • 1952 metais šią dieną toksai JAV laikraštis paskelbė apie tai, kaip anoks vyras George William Jorgensen, po serijos operacijų, kurias gavo Danijoje, pavirto į Christine Jorgensen - moterį, o gal tiksliau transmoterį. Tai pirmas žinomas atvejis, kai buvo įvykdyta kompleksinė ir visai sėkminga lyties keitimo operacija. Vėliau Christine Jorgensen pagarsėjo kaip visai vykusi kino žvaigždė.
 • 1953 metais šią dieną buvo išleistas pirmas Playboy žurnalo numeris. Jo viršelyje buvo legendarinė Marilyn Monroe. Žurnalo viduje buvo ir plikesnių jos nuotraukų, kur jinai rodė savo papus. Tiesa, savo putės šio žurnalo skaitytojams ji visgi nepademonstravo. Jau pirmas Playboy numerio tiražas buvo išpirktas per kokią savaitę ir greitai šis žurnalas tapo populiariausiu kada nors leistu žurnalu vyrams.
 • 1958 metais valstybingumą gavo Centrinės Afrikos respublika, iki tol buvusi tiesiog kokia tai Prancūzijos kolonija.
 • 1959 metais krūva galingiausių pasaulio valstybių pasirašė tarpusavio sutartį dėl Antarktidos, pagal kurią šiame žemyne buvo uždrausta dislokuoti kariuomenę ar naudoti tą žemyną bet kokiais kariniais tikslais.
 • 1973 metais šią dieną savivaldą ir nepriklausomumą nuo Australijos gavo Papua Naujoji Gvinėja.
 • 1990 metais šią dieną tunelių kasėjai iš Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės susitiko vieni su kitais po Lamanšu, po kuriuo jie ir kasėsi. Taip Eurotunelis tapo realybe.
 • 2001 metais Vladimiras Putinas sukūrė savo asmeninę partiją - Vieningoji Rusija. Šita partija tapo valdančiąja ir iki šiol naudojama tam, kad pseudodemokratiniais būdais legalizuotų Rusijoje bet kokius Putino ir jo šutvės nusikaltimus.
 • 2020 metais sugriuvo neprižiūrėtas Arecibo radioteleskopas, esantis Puerto Rike. Teleskopas per paskutinius kelerius metus buvo apgadintas didelio uragano ir dviejų žemės drebėjimų, o pinigų taisymui jau ėmė ir pritrūko. Taigi, dar kiek pastovėjo ir sugriuvo.
 • 2021 metais šią dieną visą Europos Sąjungą sukrėtė skandalas: anokia eurokomisarė Helena Dalli sugalvojo uždrausti Europos Komisijos raštuose vartoti žodį "Kalėdos". Tai šitokia politkorekcija kol kas tapo rekordine iš viso ko, ką ES buvo mačiusi.
 • 2021 metais šią dieną Kinijos liaudies respublika pašalino Lietuvą iš savo muitinės sistemų, esą netyčia kažkaip, bet šitaip visiškai sustabdydama prekių importą iš Lietuvos. Tačiau kadangi Lietuvos eksportas į Kiniją buvo porą kartų mažesnis, nei netgi į Kazachstaną, lietuviai tą sustabdymą pastebėjo tiktai kitą dieną.


Dar apie Gruodžio 1

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Gruodžio 1: