Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gruodžio 1

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Gruodžio 1" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gruodžio 1 - tai yra kalendorinė mėnesio Gruodžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 1. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Gruodžio 1 diena dažniausiai būna kartą per metus, Gruodžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Lapkričio 31 ir prieš Gruodžio 2 dieną, nes taip dažniausiai būna kalendoriuje parašyta.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • Šiandien gi, kaip ir kiekvienais metais, prasideda kalendorinė žiema. Tačiau tikra žiema išties jau tęsiasi kokį mėnesį, o gal ir du.
 • 1913 metais Graikija aneksavo Kretą, kuri po Osmanų imperijos jungo bandė vaizduoti nepriklausomą, bet buvo aiškiai graikiška.
 • 1918 metais rumuniška Transilvanija prisijungė prie Rumunijos, šitaip baisiai papiktindama Vengriją, kuri prakišo per I Pasaulinį karą ir per tai prarado daugybę anksčiau užsigrobtų teritorijų.
 • 1918 metais Islandija tapo atskira ir nuo Danijos nepriklausoma valstybe - Islandijos karalyste, su valdovu - tuo pačiu Danijos karaliumi. Tai tokia ir nepriklausoma, ir su tuo pačiu karaliumi Islandija išbuvo iki pat 1944 metų birželio 17, kai po referendumo apsisprendė daugiau nebebūti karalyste, o tapti respublika.
 • 1918 buvo sukurta Serbų, Kroatų ir Slovėnų Karalystė, kiek vėliau pasivadinusi Jugoslavija. Karalystėje dominavo Serbija (karalius irgi buvo serbas), o iš kitų tautų teisės buvo sparčiai atiminėjamos, per mažiau, nei dešimtmetį paverčiant šalį į diktatūrą. Kadaise kovojusi prieš Austriją-Vengriją, Serbija čia staigiai atkartojo tą patį nevykėlišką tautas asimiliuojančios monarchijos modelį paču grubiausiu būdu.
 • 1933 metais III Reichas tapo oficialiai nacistine valstybe, nes priėmė įstatymą, pagal kurį NSDAP yra esminis visų vokiečių Vokietijoje ideologijos skleidėja, o taip pat ši partija yra neatsiejamai susieta su visa valstybe, o taip pat yra visuomeninės teisės pagrindas.
 • 1941 metais Japonijos imperatorius Hirohito davė tiesioginį leidimą savo kariuomenei pulti JAV. Išties karinės pajėgos į puolimą jau buvo išsiųstos kiek anksčiau. Šitaip Japonija atvirai įsijungė į II Pasaulinį karą, bet ilgainiui labai dėl to pasigailėjo.
 • 1952 metais šią dieną toksai JAV laikraštis paskelbė apie tai, kaip anoks vyras George William Jorgensen, po serijos operacijų, kurias gavo Danijoje, pavirto į Christine Jorgensen - moterį, o gal tiksliau transmoterį. Tai pirmas žinomas atvejis, kai buvo įvykdyta kompleksinė ir visai sėkminga lyties keitimo operacija. Vėliau Christine Jorgensen pagarsėjo kaip visai vykusi kino žvaigždė.
 • 1958 metais valstybingumą gavo Centrinės Afrikos respublika, iki tol buvusi tiesiog kokia tai Prancūzijos kolonija.
 • 1959 metais krūva galingiausių pasaulio valstybių pasirašė tarpusavio sutartį dėl Antarktidos, pagal kurią šiame žemyne buvo uždrausta dislokuoti kariuomenę ar naudoti tą žemyną bet kokiais kariniais tikslais.
 • 1973 metais šią dieną savivaldą ir nepriklausomumą nuo Australijos gavo Papua Naujoji Gvinėja.
 • 1990 metais šią dieną tunelių kasėjai iš Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės susitiko vieni su kitais po Lamanšu, po kuriuo jie ir kasėsi. Taip Eurotunelis tapo realybe.
 • 2001 metais Vladimiras Putinas sukūrė savo asmeninę partiją - Vieningoji Rusija. Šita partija tapo valdančiąja ir iki šiol naudojama tam, kad pseudodemokratiniais būdais legalizuotų Rusijoje bet kokius Putino ir jo šutvės nusikaltimus.
 • 2020 metais sugriuvo neprižiūrėtas Arecibo radioteleskopas, esantis Puerto Rike. Teleskopas per paskutinius kelerius metus buvo apgadintas didelio uragano ir dviejų žemės drebėjimų, o pinigų taisymui jau ėmė ir pritrūko. Taigi, dar kiek pastovėjo ir sugriuvo.
 • 2021 metais šią dieną visą Europos Sąjungą sukrėtė skandalas: anokia eurokomisarė Helena Dalli sugalvojo uždrausti Europos Komisijos raštuose vartoti žodį "Kalėdos". Tai šitokia politkorekcija kol kas tapo rekordine iš viso ko, ką ES buvo mačiusi.
 • 2021 metais šią dieną Kinijos liaudies respublika pašalino Lietuvą iš savo muitinės sistemų, esą netyčia kažkaip, bet šitaip visiškai sustabdydama prekių importą iš Lietuvos. Tačiau kadangi Lietuvos eksportas į Kiniją buvo porą kartų mažesnis, nei netgi į Kazachstaną, lietuviai tą sustabdymą pastebėjo tiktai kitą dieną.


Dar apie Gruodžio 1

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Gruodžio 1: