Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lapkričio 1

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Lapkričio 1" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Lapkričio 1 - pirmoji Lapkričio mėnesio diena, po katros būna Lapkričio 2. Kaip žinia[reikalingas šaltinis], Lapkričio 1 būna po Spalio 31, taip kad šitai yra pereinamoji diena iš Spalio į kitą mėnesį.

O štai kas įvyko šią dieną: Šiandien Visų Šventųjų ir mirusiųjų pagerbimo diena. Marš greičiau į kapines, nėr čia ko Internetuose lindėti!!!

  • 1814 metais šią dieną prasidėjo Vienos kongresas, kur šutvė visokų pasikėlusių nusikaltėlių monarchų susigalvojo, kad jie pasidalins vsiiškai visą Europą ir valdys kaip nori. Tai pagrindinėmis tokiomis okupacinėmis valstybėmis buvo Austrija, Rusija, Prūsija ir Jungtinė Karalystė. Ir jiems tai atrodė, kad čia gerai dalinasi, nes dar ir patvirtino sau jie, kad Abiejų Tautų Respublika daugiau niekada neegzistuos. Bet paskui dėl šitų tokių išsidalinimų po 100 metų prisikaupė toks kiekis nesąmonių, kad kilo I Pasaulinis karas, kuris dalinai kažką atstatė, o paskui kilo II Pasaulinis karas, nes vis dar norėjosi daliai šalių grąžinti viską vėl panašiai kaip prie Vienos kongreso, o paskui dar kone pusė šimtmečio visokios trinties, kol subyrėjo SSRS ir galų gale visos Vienos kongreso nesąmonės bei tų nesąmonių pasekmės buvo išnaikintos galutinai.
  • 1896 metais toksai National Geographics žurnalas išėjo su kažkokiu paveiksliuku, kur buvo moteris, kurios papai matėsi, tai buvo baisūs skandalai ir taip toliau, nes visiems tai atrodė kaip koksai pr0n. Užtat žurnalas gavosi nepaprastai populiarus.
  • 1911 metais įvyko pirmas pasaulyje bombardavimas - italo Giulio Gavotti pilotuojamas lėktuvas iš 200 metrų aukščio Libijoje numetė ant turkų keturias mažas bombeles, išties tai tiesiog dideles granatas. Nors tos granatos nepadarė jokios žalos, Osmanų imperija labai protestavo, nes aiškino, jog bombardavimai iš oro balionų draudžiami, o Italija jiems į tai sakė, kad čia ne oro balionas, o lėktuvas.
  • 1918 metais kažkur susiėjo pirmieji lietuviški skautai. Kadangi šiandien kapinių diena, tai galime numanyti, kad tie skautai susiėjo kažkur kapinėse. Lietuvos skautijos šventė - kapinių diena!
  • 1922 metais galutinai žlugo Osmanų imperija, nes sosto atsisakė jos paskutinis sultonas, anoks Mehmedas VI. Nuo to momento liko tiktai Turkija, kuri jau nebebuvo sultanatas, o buvo parlamentinė ir taip toliau. Ir vadu tapo toksai Mustafa Kemal Ataturk, kuris nusprendė, kad nevaldys Turkijoje joksai islamas, o bus kažkokie generolai ir jei tik kas nors ten bandys demokratiją užgniaužti, tai generolai tokius diktatorius turės sugauti ir sušaudyti. Tai dėl tokios tvarkos per kone 100 metų Turkija išties gerokai sudemokratėjo ir pavirto normalesne šalimi.
  • 1952 metais JAV susprogdino pirmą pasaulyje termobranduolinę bombą - tokią Ivy Mike. Bandymas įvykdytas Eniwetok atole. Sprogimo galia buvo 10 megatonų, t.y., maždaug 500 kartų daugiau, nei tų bombų, kur buvo numestos ant Hirosimos ar Nagasakio.
  • 1955 metais prasidėjo Vietnamo karas. Išties net neaišku, kodėl šitą dieną skaitosi, kad prasidėjo, bet nu taip jau skaitosi. Nes iš tikro tai karas ten prasidėjo dar 1946, kai Kinijos ir SSRS remiami Vietnamo komunistai nutarė nuversti Indokinijos valdžią, ir tas karas tęsėsi 10 metų, o net ir šitas karas išties buvo pasekmė dar ankstesnio karo, kai Japonija buvo okupavusi Vietnamą. Na, bet taip ar anaip gavosi taip, kad Vietnamas 1954 Ženevos taikos konferencijojse buvo suskaldytas į Šiaurės Vietnamą ir Pietų Vietnamą, o tae Šiaurės Vietname valdė komunistai, o Pietų Vietname valdė irgi kažkoks geras diegas, o šauriečius palaikė Kinija ir SSRS, o pietiečius palaikė JAV, Didžioji Britanija ir kitos normalios valstybės, o tada kaip prasidėjo karas, tai ir tęsėsi paskui apie 20 metų...
  • 1956 metais per Vengrijos revoliuciją Vengrija paskelbė, kad išeina iš Varšuvos pakto ir kad Vengrija bus neutrali. Tai sovietų karinės pajėgos šita proga plūstelėjo į Vengriją ir gavosi labai nedidelis trumpas karas, kurio metu Vengrija buvo okupuota, valdžion pastatyti komunistai, o paskui įvyko visokios komunistinės represijos.
  • 1981 tokia Antigva ir Barbuda gavo nepriklausomybę nuo Jungtinės Karalystės, nors mes net nežinome, kur ta Antigva ir Barbuda...
  • 1993 metais vietoje Europos Ekonominės Bendrijos atsirado Europos Sąjunga, nes įsigalėjo Mastrichto sutartis. Tai pradžioje, šitą dieną čia buvo Belgija, Italija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Prancūzija, Vokietija, Airija, Danija, Jungtinė Karalystė, Graikija, Ispanija ir Portugalija. Paskui dar daugiau visokių prisijungė.


Dar apie Lapkričio 1

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Lapkričio 1: