Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pagrindinis puslapis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Sveiki atvykę į Pipediją

Laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Lietuviškojoje Pipedijoje:
11 611 straipsnių

Pipedijos vedlysPagalbaDUKBendruomenės portalasKlauskTaisyklės ir susitarimaiPaveikslėlių naudojimas

Apie Pipediją
Pipedija - visada šviežia, kaip daržovė!
Pipedija - tai garsiausia ir populiariausia Lietuvos enciklopedija. Pipedija - tai ne tik įvairi simptomatika, kliedesiai, šizofrenija, humoras, anekdotai, tautosaka ir šiaip nesąmonėsinternetų bei nerišlių gandų. Kartais pas mus pasitaiko tikros informacijos, kuri irgi gali būti tikra. Bet netgi ir tokia informacija yra galimai iš alternatyvios realybės.

Mes jus nuoširdžiai įspėjame, kad visi Pipedijoje esantys nusišnekėjimai yra aprašyti nesant sveiko proto, taip kad nepatariame skaityti, o geriau patariame įsijungti cenzūrą savo kompiuteryje. Jei dėl kokio nors savo keistumo jūs esate linkęs greitai įsižeisti, galit jau eiti iš puslapio atgal į savo forumus ir Feisbuką, tsakant.

Pipedia is alternative (parody) encyclopedia which has lots of real info mixed with humor, strange facts, rumors, paradoxes, and sometimes unproven facts or even crazy and conspiracy theories and random scrap. Kowledge is power. But knowledge grows only when you learn how to separate truth from bullshit. Pipedia gives you funny way to learn this.

DĖMESIO, Pipedija neskirta mažvaikiams ir dibilams, o ir bendrai žmonėms. Reikalaujame čia nieko neskaityti, nes mes jums nesuteikiėme tokios teisės. Jūs esate čia nelegaliai ir nelegaliai skaitote mūsų autorinį turinį, kurį iš mūsų vagiate, jį skaitydami. Dėl to mes dar kreipsimės į BATGA-A. Jums čia skaityti draudžia nepilnamečių apsauga nuo informacijos beigi N-18.
Rinktinė iliustracija
Elex - tai žaidimas, kuriame gali nušokti nachuj

Kažkokia vidutinybė, o ką jūs pagalvojot? ELEX - tai vienas iš prasčiausiai Pipedijos recenzijos įvertintų žaidų, nes jau KPŠ - čia kažkoks plastmasinis pasaulis, kuris ganėtinai nuobodus, negana to, dar ir nukopipyzdintas nuo Gothic. Bet kad ir kaip būtų keista (koinsidence!), net visiškos skruzdelės nenugalėsi. Visai.

Dėl to Elex ir yra nelabai rekomenduojamas mūsų, taip kad žinokitės.



Savaitės straipsnis
Šriodingerio katinas - tai tas, kuris yra tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, kitaip tariant - zombis.

Kartą toksai vokiečių kvantinės mechanikos mokslininkas Erwin Schrödinger, lietuviškai dar žinomas kaip Ervinas Šriodingeris, bandė išsiaiškinti, kaip ten yra su tomis kvantinėmis dalelėmis, kurios gali būti arba nuskaitytos ir sužinotos, bet nepaveikti kažko, arba paveikti kažką, bet liktų nenuskaitytos ir nesužinotos, ar tai kažkaip atvirkščiai.

Kadangi kvantinė mechanika jokiu sveiku protu nepasižymi, tai jos dėsniai buvo visiškai kiti, tai ir Ervinas Šriodingeris išvedė čia, kad pasirodo, galima sukonstruoti įrenginį, kuriame kokia tai kvantinė dalelė, paskleista kažkokio radioaktyvios medžiagos izotopo, pataikys į kažkokį daviklį, prijungtą prie nuodų kapsulės, ko pasekoje nuodai arba išsilies į dėžę, kurioje yra katinas, arba neišsilies. Bet tą sužinoti galima bus tiktai po to, kai dėžę atidarysim ir ištrauksim katiną, kuris bus gyvas arba ne. O tuo tarpu pakolei dėžės neatidarysim, katinas bus tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, nes juodoji dėžė neleis nuspėti jo būsenos.

Kuriems galams Šriodingeriui šitam eksperimentui prireikė katinų - bala žino, bet visokie gyvūnų mylėtojai ant jo už tai iki šiolei yra baisiai pikti.

Tiesa, kai čia dar nepasitenkinimą reiškia ir kai kurios feministės, kurios sako, kad bandymus Šriodingeris darė ne su katinu bet su su kate.


Daugiau apie Šriodingerio katiną

gegužės 6 d. įvykiai
  • 1499 metais šitą dieną susijungė LDK ir Lenkija ir taip gavosi Abiejų Tautų Respublika.
  • 1840 metais atsirado pirmieji pašto ženklai. Šią dieną Didžioji Britanija ėmė naudoti garsius Penny Black ženklus, nuo kurių prasidėjo ir šiuolaikinio pašto organizavimas, ir filatelija. Išradimas buvo toksai geras, kad greitai jį perėmė visas pasaulis.
  • 1856 metais gimė Sigmund Freud, dar žinomas, kaip Zigmundas Froidas, kuris atrado, jog yra sąmonė ir dar pasąmonė ir kai mes darom kažką netyčia, tai pasirodo, kad tyčia, bet patys to nesuprasdami, nes taip pasąmonė liepė, nes kažkur slėpėsi kažkoksai tai užslėptas noras. Tai iki šiol dar visi neurotikai tuo piktinasi labai.
  • 1889 metais oficialiai buvo atidarytas Eifelio bokštas, kuris buvo skirtas pasaulinei Paryžiaus parodai. Bokštas turėjo simbolizuoti Prancūzijos pramonės išsivystymą, tačiau dar statybos metu susilaukė be galo daug pasipiktinimo. Nors statinys turėjo būti laikinas, paskui jį buvo žadama išardyti, jo greitai prireikė kariškiams, nes paaiškėjo, kad ant aukšto bokšto galima pastatyti gerą anteną ir taip paskui turėti gerą radijo ryšį. Galų gale gavosi taip, kad bokštas išliko, o jau po poros dešimtmečių tapo tikru Paryžiaus simboliu.
  • 1906 metais šitą dieną pirmą kartą po carinio lietuviškos spaudos draudimo buvo suvaidintas viešas spektaklis lietuvių kalba - "Pilėnų kunigaikštis". Vaidinimas įvyko Vilniaus rotušėje.
  • 1937 metais įvyko garsioji dirižablio "Hindenburg" katastrofa. Per visą Atlanto vandenyną eilinį kartą perskridęs keleivinis dirižablis, jau besišvartuodamas oro uoste, nuo kažkokios kibirkšties užsidegė ir sudegė. Dirižablyje buvo 97 žmonės, iš kurių 61 buvo ekipažo darbuotojai ir 36 buvo prabangūs keleiviai. Žuvo iš viso 35 žmonės, iš kurių 13 buvo keleiviai ir 22 ekipažo nariai. Dirižablio užsidegimo priežastimi įvardintas vandenilio dujų nutekėjimas. Deja, dirižabliai su heliu tuo metu buvo dar tiktai planuojami. Po "Hindenburg" katastrofos visas dirižablių vystymasis sustojo ir paskui tiesiog užsidarė. Daugelis spėlioja, kad jei ne šita katastrofa, tai šiais laikais dirižabliai būtų viena iš paplitusių transporto priemonių.
  • 1949 metais ėmė veikti pirmas praktinis elektroniškai programuojamas kompiuteris, pavadintas EDSAC. Britų sukurtas kompiuteris galėjo priimti programą, perduodamą elektroniniu būdu, ją patalpinti sau į operacinę atmintį ir tada įvykdyti. Iki tol taip galėjo veikti tiktai bandomieji, visiškai eksperimentiniai ir praktiniams tikslams netinkami kompiuteriai. Visi kiti kompiuteriai iki tol būdavo programuojami visokiais jungikliais ir panašiai, t.y., programų atmintyje saugoti ir vykdyti negalėjo. Taigi, EDSAC kompiuteris buvo pirmas kompiuteris, esminiais savo veikimo principais panašesnis į dabartinius.
  • 1950 metais pirmą kartą ištekėjo vos 18 sulaukusi viena iš garsiausių visų laikų pasaulio aktorių - Elizabeth Taylor. Santuoka truko mažiau, nei metus, o vėliau ji dar 7 kartus tuokėsi. Kai kurie gandai paskui dar sakė, kad išties santuokų pas ją buvo dar daugiau, tiesiog kai kurias pavyko nuslėpti.
  • 1953 metais JAV kardiochirurgas John Heysham Gibbon pirmą kartą istorijoje panaudojo savo paties sukurtą dirbtinę širdį - aparatą, kuris atjungus tikrą širdį, palaiko kraujo judėjimą organizme. Tokių dirbtinių širdžių dėka pasidarė įmanomos pilnavertės širdies operacijos, pvz., kai reikia keisti vožtuvus, šuntuoti ar persodinti širdį.
  • 1994 metais Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II ir Prancūzijos prezidentas Fransua Miteranas iškilmingai atidarė tunelį po Lamanšu.
  • 1998 metais toksai Steve Jobs, kuris anksčiau buvo išmestas iš Apple kompanijos, o paskui vėl sugrąžintas atgal, pasauliui pristatė pirmą iMac kompiuterį. Daugelis apžvalgininkų juokėsi ir sakė, kad tai nesąmonė, nes kompiuteris pernelyg panašus į žaislą. Bet realybėje kompiuteris tapo tiesiog neįtikėtinai populiariu, ištraukė firmą iš finsansinės duobės ir taip pradėjo naują Apple erą.
  • 2009 metais Lietuvos krepšinio lygoje prasidėjo svarbiausios dvikovos. Pastarųjų metų geriausių šalies klubų - Kauno Žalgirio ir Vilniaus Lietuvos ryto krepšininkai siekė 16-ojo LKL sezono aukso žiedų. Nugalėjo komanda, iškovojusi keturias pergales.
  • 2010 metais įvyko siauruose finansistų sluoksniuose nepaprastai pagarsėjusi Žaibiška griūtis. Vos 36 minutėms įvyko neįtikėtinas kursų kritimas, po kurio kursai vėl atsistatė. Bendros svyravimų apimtys siekė apie trilijoną JAV dolerių. Vėliau buvo nustatyta, kad šitas manipuliacijas padarė kai kurie iš rinkos žaidėjų, kurie sugebėjo išsiaiškinti kai kurių automatinių akcijų pirkimo-pardavimo algoritmų veikimą ir tuo sumanipuliuoti. Kažkiek tokių manipuliuotojų paskui atsidūrė už grotų.
  • 2023 metais Didžiosios Britanijos karaliumi buvo karūnuotas Karolis III.
Savaitės iniciatyva
Futbolas jau netoli, o ir Pipedija nesnaudžia ir jums tikrai viską papasakos!

Atrodo, kad jau kažkas keisto (ne)įvyks... Na ir ką? Nesąmonės liks nesąmonėm, bet jau laikas kalbėti apie būsimą Euro 2024 futbolo čempionatą, įvyksiantį Vokietijoje, kur Europos čempionatas jau buvo rengtas 1988, o pasaulio čempionatai - 1974 ir 2006 metais.

Ale visvien jūs negalvokit, kad Lietuva kaip nors netgi pateks į čempionatą, nes niekada taip nebuvo, kad ji kažkada dalyvautų Europos arba pasaulio futbolo čempionatuose! Išvis, vienintelė iš Baltijos šalių, patekusi į tą čempionatą, buvo Latvija per Euro 2004 čempionatą Portugalijoje. Bet net tada ji užėmė paskutinę 16-ą vietą ir liko visiškoje šiknoje! Štai taip jums ir prašom!

Bet apie varžybas ir rezultatus dar pakalbėsim Pipedijoje, nes ir mes futbolu susidomėjome, juoba greitai ir įvyks tas čempionatas Vokietijoje, tad sekite naujienas!

Daugiau apie futbolą


Naujienos
Yra kava, yra ir žaidimas Kava!

Mėgstate kavą? Norite atsikratyti priklausomybės nuo kavos? Tuomet žaidimas Kava kaip tik jums!

Žmogus pakliuvo į bėdą, nes jam išsivystė kažkokia priklausomybė nuo kavos gėrimo, ir jums reikia atsikratyti jos. Keliaujant per žaidimo segmentus, reikės pasirinkti tinkamą nuorodą. Pasirinkę ją, galėsite keliauti toliau, kol gausite naują pabaigą (endingą).

Geriausia istorija! Maksimalus veiksmas! Minimalūs reikalavimai! Ko lauki? Pradėk jau dabar!